Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a Katolikus...

Szerintetek a Katolikus vallás igaz? Semmit se tart a bibliábol eggyet mond és mást tesz. Akkor hol az igazság?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 07:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

"Szerintetek a Katolikus vallás igaz?"


Kinek hogy


"Semmit se tart a bibliábol eggyet mond és mást tesz."


Van ez így a vallásokkal...


"Akkor hol az igazság?"


Az Isten tudja

2011. nov. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mert például tudok olyan vallást amely a bibliát tartja 100 % ban.

Azért felmerül a kérdés hogy a vallás vagy a biblia a fontos?

2011. nov. 24. 07:56
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy teljesen értelmetlen, zagyva kérdés. Mi az, hogy semmit tart be a Bibliából? A Biblia különben nem egy szabály gyűjtemény, hanem egy "szent könyvek" gyűjteménye. Különben meg tanulj meg helyesen írni! eggyet?
2011. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Kizártnak tartom, hogy tudsz olyan vallást, ami 100%-ban betartja a Biblia tanításait. Olyan embert meg főleg nem. Emberek vagyunk, esendők ...
2011. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mi emberek bünösek vagyuk, azért is kell a bünbocsánat, és hibázunk is sokat, azért van szükségünk Istenre. A Keresztény Adventista egyház például a bibliát betartsa, ez nem azt jelenti hogy büntelenek, hanem hogy közelebb vannak az igazsághoz mind a többi aki mégcsak be sem tartsa a szent irást. Én utánna náztem, és ha nem hiszel nekem nézz utána te s...
2011. nov. 24. 08:49
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

Az adventista vallásúak akkor ugye égő áldozatokat is bemutatnak Istennek? Ezen kívül ha egy férfi megerőszakol egy hajadon nőt, akkor köteles kártérítést fizetni annak a szüleinek, és el kell vennie a nőt? Csak mert ezek is benne vannak a Bibliában. Igen, erre szokták mondani, hogy de az Újszövetség ezeket megváltoztatja. Csakhogy ez megint értelmezés kérdése, hogy mit tartunk meg az Újszövetségből.


A nagy helyzet, hogy a legtöbb protestáns vallás azt mondja, hogy ők kizárólag a Bibliát követik, míg a katolikusok a Bibliát és a szent hagyományt követik. Csakhogy ez így hülyeség, mert ahány protestáns egyház, annyi módon értelmezik a Bibliát, sőt egyházakon belül is vannak különböző nézetek. A Biblia pedig tele van logikai önellentmondásokkal, nyilván mert nem egy ember írta, ezeket valahogy minden egyháznak fel kell oldania valamilyen belemagyarázással.

2011. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%

Előző válaszomban elírtam egy mondatot.

Azt akartam írni, hogy az értelmezés kérdése, hogy mit tartunk meg az Ószövetségből.

2011. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Exkatolikusként fogok most válaszolni Neked, tehát ebbe a vallásba születtem bele, amikor azonban megismertem a Bibliát kezdtem eltávolodni a Katocilizmusról, és jelenleg ott tart a dolog hogy egy másik felekezetben fogok megkeresztelkedni.


Hogyan is jutottam el erre a döntésre? A kérdésre a következő a válasz, amely magában fogja foglalni a Katocilizmus igazságtartalmát is. Először is, figyeld meg azt, hogy a Katolikus vallás hogyan alakult meg, mi ennek a vallásnak a gyökere:


Rómának köszönhető ez a 4. század elején, Nagy Konstantin jóvoltából aki üldözte az addig még egységes Kereszténységet, de a sikertelenség miatt felajánlotta azt, hogy részesüljenek az államhatalomból. Azon Keresztények akik ezt elfogadták egy döntő Jézusi parancsot hagytak figyelmen kívül:


"Adjátok meg a mi a Császáré, a Császárnak, és a mi az Istené, az Istennek." (Mk 12,17)


A hiba tovább fokozódott akkor, amikor Róma hatására pogány elemeket hoztak be a Kereszténységbe. Ezeknek utána lehet nézni, én most csak egyet említenék, az a bizonyos December 25, amit manapság Jézus születésnapjaként álítanak be, holott egy pogány római istenhez kapcsolódik eredetihez.


Mi ezzel a gondd? Először is a Biblia nem tartalmazza ezt a dátumot, másrészt Jézus nem igényelte azt hogy mi megünnepeljük a születésnapját, az pedig hogy a Bibliának mi a véleménye a pogány szokásokról...azt mindenki elolvashatja. Másrészt a Biblia határozottan kijelenti:


"Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek." (5Móz 4,2)


A Katocilizmus kritikájáról nyilván egy egész tanulmányt is lehetne írni, megvizsgálni minden egyes elemét, azonban én itt most csak arra akartam utalni, hogy a Katocilizmus már a történelmi elindulásakor sem volt már teljesen a helyzet magaslatán.


A középkorról - a hamis Nagy Konstantini adomámylevélről, inkvizícióról, Egyházi visszaélésekről stb, most nem szeretnék részletesen beszélni ezeknek a dolgoknak is mindenki utánanézhet, én most a jelenkorunkra térnék rá.


A Katolikus vallás manapság próbálja modernizálni a Bibliát, és bevallom néhol már-már ateista elemeket vélek felfedezni ebben a vallásban. Számomra ugyanis meglepő, hogy tagadják a 6 napos teremtést, az özönvízt - hozzáteszem teljesen logikátlanul, hiszen hogyha meggyőződtek róla hogy van Isten, akkor Istennek miért jelent gondot 6 nap alatt létrehozni az életet, vagy Özönvizet bocsátani a földre? Mondjuk ezt ki tudják magyarázni a mai modern tudományos világképpel, csakhogy elfelejtik a Szentírásnak ezt a kijelentését:


"Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:" (Kol 2,8)


Megint ütköik az Egyház véleménye a Bibliával...Aztán ott van a mai Bibliakritika amit ugyancsak oszt a Katolikus Egyház, hiszen például ők is egyetértenek abban hogy Mózes könyveit nem Mózes írta, hanem később keletkezett, holott Jézus Krisztus visszahivatkozott Mózesre mint aki "bizonyságul rendelt" törvényt. (Mt 8,4)


A sort lehetne folytatni, de akkor túl hosszú lenne ez a komment :-) összességében annyival zárnám le ezt a hozzászólást, hogy természetesen tartalmaz a Katolikus vallás is igaz elemeket, azonban a fél igazság nem igazság...És a Katolikus hívőket sem szeretném bántani mivel tapasztalatból tudom azt, hogy köztük is vannak Krisztusnak igazi követői, természetesen őket nem ítélem el.


F/22

2011. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nos én a kommentedben megjelölt közösség tagja vagyok, de mégsem gondolom úgy, hogy a közösség minden tagja 100%-ig "tartja a Bibliát", vagyis az abban foglalat tanítások szerint él. Való igaz, hogy a katolikus egyház sokmindenben másképpen cselekszik, mint azt a Szentírás, de ott is vannak Istennek gyermekei, akik az általuk megismert igazságok szerint élnek.


Amit írsz, az erős kisarkítása a dolgoknak, kifejezetten provokatív, és szerintem nem az Isten ügyét szolgálja, sokkal inkább indulatokat szít, és romboló hatású. Ha úgy érzed megtaláltad azt a közösséget, ahol az Isten igazságát tanítják, akkor élj aszerint, cselekedj aszerint, és Isten megáldja életedet és szolgálatodat, és bizonyság lesz mások számára.


Üdv. Péter

2011. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Péter! Én katolikusként nagyon köszönöm a szavaidat, és üzenem azokat mindenkinek, aki vallási témában -felekezeti hovatartozástól függetlenül - itt szót emel.
2011. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!