Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1, azaz egy db isten?

Peruccsia kérdése:

1, azaz egy db isten?

Figyelt kérdés

Hájsztok! (Monoteista) hívőktől kérdezném:


Honnan tudjátok, hogy csak egyetlen Isten létezik?


Ezt a választ nem fogadom el: Benne van az X szentírásban.


2011. nov. 24. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

> Ezt a választ nem fogadom el: Benne van az X szentírásban.

Pedig más válaszuk nemigen van...

2011. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy nem egy van?
2011. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tegnap beszéltem mind a néggyel :)
2011. nov. 24. 13:22
 4/19 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Boldog ember vagy. Bibliai értelemben is.
2011. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Peruccsia!


Úgy gondolom kissé logikátlan a kérdés. Ha te azt mondod, hogy nem fogadsz el X Szentírási bizonyságtételeket, akkor honnan tudod meg az igazságot?


Mert én pont onnan tudtam meg az igazságot, hogy a kezembe vettem különböző Szentnek tartott könyveket, és összehasonlítottam őket, nem volt nehéz eldönteni hogy melyik könyvben nyilatkozik ki az egyetlen Isten.


A Bibliában megnyilvánuló Isten ihletésére Dávid király például az i.e. X. században (Jézus születése előtt 1000 évvel) megjövendölte hogy azt, eljövendő Messiást Keresztre fogják feszíteni, holott abban az időben a Keresztrefeszítés még teljesen ismeretlen volt.


Vagy Ésaiás próféta az i.e. 8. század körül név szerint megjövendölte Cyrus királyt, aki az i.e. 6. században élt. Vagy olvasd el Pál apostol második Timóteusi levelét, ahol a mai kor emberéről jövendöl.


Én ilyen pontos jövendölésekről amelyek több száz, vagy ezer évre mutatnak előre, még egy vallási könyvben sem olvastam. Így tehát bátran fogadom el a Szentírás alábbi állítását:


"Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos. Ki megjelentem kezdettől fogva a véget, és előre azokat, a mik még meg nem történtek, mondván: tanácsom megáll, és véghez viszem minden akaratomat;" (Ésa 46,9-10)

2011. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Bocs, de írok egy könyvet, amiben négy isten van, oszt ezer év múlva erre fognak hivatkozni.


A szentírásokról ez jut eszembe: 'Aszt bárki írhassa'

2011. nov. 24. 14:26
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Világnézet kérdése is az egész. Aki tagadni akar az mindig fog találni valami kifogást arra, hogy igazolja az általa képviselt elméleteket, aki viszont hinni akar, és keresi az igazságot, az mindig fog találni valamilyen bizonyítékot a hite erősítésére, mert Isten hozzásegíti.


Például a tudósok régebben azt mondták hogy Mózes könyveit nem írhatta Mózes, mert Dávid idejéig az írástudás ismeretlen volt Izráelben. Nos egy hívő ember, aki bízik Istenben ezt az állítást nem fogadja el, mert az Újszövetség is visszahivatkozik Mózesre mint szerzőre.


Egyébként meg a régészeti bizonyítékok cáfolták a kritikusoknak ezt az elméletét, manapság tehát ez már megdőlt. Van tehát olyan ember, akinek ez elég bizonyíték hogy hinni tudjon, míg mások a mai napig kitartanak amellett hogy Mózes könyveit nem Mózes írta.


Ezért mondom, hogy aki nagyon elfogult azt semmi sem tudja meggyőzni.

2011. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
A szentírással nem is tudnának érvelni,mert maga a szentírás hitelteleníti Timóteus kijelentését-"az egész írás Istentől ihletett"-mivel az Ószövetség Istenképe,és az Újszövetség Istenképe sok helyen összeegyeztethetetlen.
2011. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Egy van.


Ha többhöz imádkozol akkor igazából ugyanahhoz az istenhez imádkozol, csak más "részéhez".

2011. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%

1 azaz EGY darab Létezés van, de TE is a része vagy, mint egy "kis teremtő". Isten nem személy!

Jézus, Mohamed meg a többi próféta ők mind átadták a tudásukat, de az egyház megváltoztatta csak azért, hogy félj és ne hallgass a szívedre!

2011. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!