Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem gondoljátok, hogy az...

Nem gondoljátok, hogy az atya-fiú-szentlélek valójában egy metafora a test-elme-lélek hármas egységére?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 22:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nos, elnézést a tréfáért de el kellene gondolkodnod azon is ha így van akkor bizony az életed igen nagy hiábavalóság, nincsen értelme, se lényege, se célja."


És ezt mégis miből vontad le? Mert nem egy mesehős "kinyilatkoztatásai" szerint élek? :) Hiábavalóság? Miért lenne az? Nincs értelme? Miért ne lenne? Nincs célja? Szintén miért ne lenne? Egyrészt milyen jogon nézed le ennyire a másikat, milyen jogon tartod magad felsőbbrendűnek? Ki vagy te? Kinek képzeled magad? Másrészt kiváncsi lennék neked mint hívőnek mi az életed értelme, célja, vagy akármi? Mégis mi olyan célod lehet neked, ami nekem nem? Mivel lenne több értelme a te jelentéktelen életednek mint az enyémnek? Azért mert te hiszel egy mesehősben én meg nem? Bődületesen nagy marha vagy tudta-e? :)


"Egy apró porszem vagy a nagy világban, létezésed senkinek semmit nem számít sőt Te is csak szennyezed ezt a bolygót, még ha környezettudatosan is élsz. Ezekkel hogyan birkózol meg?


"Egy apró porszem vagy a nagy világban" - Igen, ahogyan te is, és mindenki más. Egy emberélet egy szempillantás az univerzumhoz képest.


"létezésed senkinek semmit nem számít" - Kivéve a barátaimat és a családomat. Hidd csak el nincs egy öreg szakállas manus se egy központi erőnek akinek te bármit is jelentenél. Túlságosan jelentéktelen vagy ahhoz.


"sőt Te is csak szennyezed ezt a bolygót, még ha környezettudatosan is élsz." - Ahogyan mindannyian.


"Ezekkel hogyan birkózol meg?"

Ezekkel mi olyat mondtál amivel meg kell birkózni? Ezek eddig is tények voltak számomra. Egyébként meg talán azért birkózok meg ezekkel, veled szemben, mert nem "isten" földi megtestesüléseként tekintek magamra, és nem vagyok annyira egoista mint te.

2011. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem. DE: Az ember hármas egysége az isteni háromság analógiájára készült. Amint fent, úgy lent.

Freya

2011. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Érdekes meglátás, de ahogyan korábban írták, az elme(szellem), ami Isten Szelleme, plusz a test, ami Isten szellemének a "gondolata", együttese a (élő)lélek.


Az Atya, Gyermek és Szentlélek pedig inkább aspektusok, mintsem személyek, ugyanis egyetlen létező van csak, az Isten, és ennek három megnyilvánulása az ún. Szentháromság, ami az apa(Atya), mint józan akarat és erő, az anya(Szentlélek), mint tiszta szeretet és bölcsesség, és a Gyermek, mely mindezeket ötvözi magában. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy azt tudnotok kell, hogy én sem vallom magam kereszténynek, nem is szeretem azt a vallást. De érdekesek a válaszok, majd ha lesz időm, még válaszolgatok rájuk!


"nem, de neked nem kéne tanulni a matek tz-re?"


Nem, mivel nem lesz:D

2011. nov. 29. 21:11
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem gondoljátok, hogy az atya-fiú-szentlélek valójában egy metafora a test-elme-lélek hármas egységére?"


Nem. Egyszerűen nem azt jelenti.

2011. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

nekem is voltak egy időben ilyen gondolataim:)

A test-lélek-szellem – hasonló, mint a Szentháromság - mindkettő egylényegű. Az ember- is egy- csak felosztom, de egy emberről van szó. Isten gyermeki vagyunk, ebben is hasonlók..


#9 - a test és az ásványi világ anyagi közt igen van megfelelés. De aki azt mondja: "ezt így értelmezem" az nem a megtáltosodott ásványi világ - aki hirtelen beszélni és alkotni kezd, szimfóniát ír, és rakétát küld az űrbe. Az bizony a szellem - a pneuma - az bizony a legfőbb szellemmel rokon természetű, az bizony ezért, a HASONLÓ természet miatt, képes egyáltalán beszélni, gondolkodni a szellem mibenlétéről., az nem tud csak úgy kifejlődni az ásványi világból. Mert Isten gyermekei vagyunk.

2011. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!