Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hivő zsidók kreacionisták?...

A hivő zsidók kreacionisták? Vagy melyik elmélet hívei? Mi a hivatalos álláspont?

Figyelt kérdés
Gondolom régen Jézus korában azok voltak mind,de mi lehet a helyzet manapság?Ill. ha nem azok ,akkor mióta nem?
2011. dec. 7. 15:37
1 2 3
 1/22 Ozmium42 ***** válasza:
63%
A bibliai Ószövetség a zsidó vallás szent iratai, tehát ez a kettő megegyezik. Ha a keresztények az Ószövetség-beli teremtésre hivatkozva kreacionisták, akkor zsidó vallási forrásra (is) hivatkoznak egyben.
2011. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok...
2011. dec. 7. 17:02
 3/22 anonim ***** válasza:

Kreacionizmus jelentése: az isteni teremtés elve; az a nézet, mely szerint az életet és az élővilágot valamely értelmes lény vagy istenség alkotta.


Ezen értelemben elmondható, hogy aki hiszi, hogy Isten alkotott mindent, azt divatos szóval kreacionistának lehet nevezni.


De voltunk mi már annyi minden: fanatikusak, bolondok, zsidók, szektások... Miért ne kreacionisták ne lennénk:)))


Üdv: L

2011. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
De a kreacionizmus azt is jelenti,hogy 6000 éves a világ.Ebben is hiszel?
2011. dec. 7. 19:29
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

Hogy pontosan mennyi, nem tudom, de így van, megközelítőleg 6000 évesnek vallom, hiszem és tudom.


Attól még engem is anya szült, két fülem van, és a táplálékom nagyjából ugyan az lehet, mint másnak. :)))

Van munkahelyem, családom, próbálok szeretetben és békében élni, éppúgy, mint más. Nem vagyok és nem vagyunk csodabogarak.


Mondok egy példát: Attól, hogy valaki megtartja a húsvéti locsolkodást, és vasárnaponként templomba megy, én egyiket sem teszem, hanem megtartom az Úr által rendelt szombat napot, mint nyugalom napját, és megtartom az engyesztelési napot böjttel. Az a valaki az én általam tartott ünnepeket nem tartja meg, én az övét. Szerintem ettől ő sem kisebb, sem nagyobb nem lesz ettől, sem én.


Üdv: L

2011. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem azt a kifejezést hogy kreacionizmus. A kreálni (csinálni, teremteni)szó ugyanis csak arra utal, hogy Isten teremtette a világot. Ilyen értelemben minden monoteista hívő kreacionista. DE! Jó részük nem szó szerint értelmezi a hat napot, hanem szimbolikus időszakokként.


És most a kérdésedről: a zsidóknál is hasonló a helyzet. Az ortodoxok gondolom hivatalosan mindent szó szerint, ám a zsidók között már évezredek(!) óta meglévő elmélet szerint ez szimbolikus (pl. kabbalistáknál) Rengeteg elismert rabbi (gondolom, reform zsidók) szerint a Tórának négy értelmezési szintje van, és jajj annak, aki szó szerint olvassa.


Erről ennyit. De ha érdekel a dolog és tudsz angolul, ajánlom a youtube-on a The Science of God című előadássorozatot, Gerald Schroder tartja, ott a kipa a fején. Vallásos zsidó,aki mellesleg tudós, kutató, geológus. Einstein óta a hat időszakot ki is lehet számolni,mely szerint kb 15 milliárd éves az univerzum.

2011. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Hogy pontosan mennyi, nem tudom, de így van, megközelítőleg 6000 évesnek vallom, hiszem és tudom."


ezt te magad sem gondoltad komolyan.

2011. dec. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A "gyengébbek" kedvéért:


Hogy pontosan mennyi, nem tudom, de így van, megközelítőleg 6000 évesnek vallom, hiszem és tudom.


Üdv: L

2011. dec. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Einstein óta a hat időszakot ki is lehet számolni,mely szerint kb 15 milliárd éves az univerzum."


Tehát ezek szerint szerinted:

A harmadik időszakban Isten megteremtette a maghozó füveket.

A negyedik időszakban megteremtette Isten a Napot.

Az ötödik időszakban megteremtette a rovarokat, és a bogarakat.


Szegény növények...Nap és rovarok nélkűl kellett átvészelniük két időszakot. Ha már Eisteint említetted, úgy tudom, hogy ő mondta, hogy ha a világ összes méhe kipusztulna egyszerre, az emberiségnek három éve maradna, mivel a növények olyan pusztulást szenvednének.


A te magad által elfogadott teista világteremtési elmélet alapján a növényeknek két hosszú korszakot kellett túlélniük Nap és rovarok nélkűl. Valóban megállja a helyét ez a felfogás?


Üdv: L

2011. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Rosszul olvasod. Az első nap teremtette az egeket és a földet, tehát az égitestek már adottak voltak. De a föld még csak egy formátlan massza volt. A negyedik napon hűlt le a légkör annyira hogy feltűntek az égitestek. Nagy különbség.
2011. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!