Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem hivatalos közvélemény-kuta...

Nem hivatalos közvélemény-kutatás : Elfogadod-e az evolúciós elméletet?

Figyelt kérdés

Elfogadod-e az evolúciós elméletet? (vagy hiszel-e benne? Ha így jobban tetszik..)

Valamint vallásos vagy-e?

Ha vallásos vagy mi a vallásod? (pl. református, katolikus stb. )

Ha nem vagy vallásos akkor hova sorolnád magad? (pl. Id-s, ateista, agnosztikus)



Senkit nem szeretnék provokálni a kérdéssel! Kérem hogy mindenki őszintén válaszoljon!


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. febr. 7. 12:26
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
80%

Elfogadod-e az evolúciós elméletet? (vagy hiszel-e benne? Ha így jobban tetszik..)


IGEN


Valamint vallásos vagy-e?

NEM


Ha vallásos vagy mi a vallásod? (pl. református, katolikus stb. )


-


Ha nem vagy vallásos akkor hova sorolnád magad? (pl. Id-s, ateista, agnosztikus)


az a vallásom, hogy soha semmit nem tudhatunk biztosan, még a tudomány sem, de semmi olyanban nem hiszek, amit tudományos kísérletekkel,mérésekkel nem lehet bizonyítani, és pusztán felvetések,elképzelések


20/L

2010. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
74%

Az evolúció nem vallási tan. Abban nem lehet hinni.

Hinni abban lehet, vagy kell, ami tudományosan nem igazolható, nem látható, nem hallható, nem érzékelhető, semmi sem bizonyítja a létét, legfeljebb a szükségszerűsége.


Az evolúció egy tudományos elmélet, amit sokan alátámasztottak már. Elhinni lehet. (Nem egyenlő azzal, hogy "hinni benne".) Elfogadni is. De hinni benne nem.


Egyébként én elhiszem, elfogadom. Én katolikus vagyok és szerintem a vallásnak semmiben nem mond ellent az evolúció. Az evolúció csak a hogyanra ad választ. A miértre nem.

Ez olyan, mint hogy egyes szektás testvéreink azt állítják, hogy Isten sutyorgott az apostolok fülébe, amikor a Bibliát írták. Én ebben nem hiszek, de példának jó. Itt sem Isten írta a Bibliát, ő csak közreműködött. Ha tetszik, diktálta. Vagyis az evolúció is végeredményben Isten műve, ha nem is közvetlenül ő teremtett minden ma létezőt a semmiből.


L

2010. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
74%

Elfogadod-e az evolúciós elméletet? (vagy hiszel-e benne? Ha így jobban tetszik..)

IGEN


Valamint vallásos vagy-e?

IGEN


Ha vallásos vagy mi a vallásod? (pl. református, katolikus stb. )

KATOLIKUS


Ha nem vagy vallásos akkor hova sorolnád magad? (pl. Id-s, ateista, agnosztikus)

--

2010. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
63%

én elfogadom.


igen, rómaikatolikus vagyok

2010. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
64%

Elfogadom, mert logikus és bizonyított.


Hivatalos vallásom nincs.


Én két dologban hiszek:

A természet törvényeiben - ösztönösség, fajfenntartás, természetes kiválasztódás, az erősebb/okosabb túlélése, Maslow-piramis.

A másik: a gondolati vonzás törvénye - amit fejben képesek vagyunk megélni, azt magunkhoz vonzhatjuk. Ez még nem bizonyított teljesen, de számos metafizikai eredmény alátámasztja, ráadásul nálam működik is.

2010. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:

igen,elfogadható,bár lehet nem a majomból,hanem más állatból fejlődtünk ki,ami hasonlíthatott a majomra,de mégsem volt az..azt fel sem tudnám fogni,hogy a mai majmokból valaha is ember legyen..

de az,hogy a világ változik,és a valamiből egy másmilyen lesz,azt teljes mértékben elfogadom.Az evolúció,bár bizonyított,de a tudomány is változik,majd egyszer rájöhetnek egy másik magyarázatra,amit jobban tudnak bizonyítani,tehát inkább úgy fogalmaznám,hogy el lehet hinni,mivel a tudomány már ezerszer felülírta önmagát számos dologban,ami jó dolog,és el lehet képzelni,hogy egyszer azt mondják majd,az ember a vízből jött ki,közvetlenül(ez csak egy példa)de ha elfogadhatóbb bizonyítékot találnak rá,akkor bizony a majmos elméletet le fogják húzni a wc-n.


Nincs vallásom,de amint kitalálják azt a vallást,ami a színtiszta szeretetre alapul,és gondoskodásra a többi ember segítésére,én azonnal ot leszek..Istenben is hiszek,mivel mindenben ott van!Lehet mondani isteni energiának,életenergiának,ami vagy aki valószínüleg nálunk borzasztóan magasabb intelligenciával rendelkezik..akár még egyszercsak testet is tud ölteni..bármilyen anyagból,vagy fotonból..a lehetősége fennáll.Szóval nem tudom magam hova sorolni egyelőre..

2010. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
24%

"igen,elfogadható,bár lehet nem a majomból,hanem más állatból fejlődtünk ki,ami hasonlíthatott a majomra,de mégsem volt az..azt fel sem tudnám fogni,hogy a mai majmokból valaha is ember legyen.. "

Azért ennél bonyolultabb a dolog.

Nem a csimpánzokból vagy a gorillákból fejlődtünk ki, hanem volt régen egy majom faj, amelynek a fejlődése ketté vált. Az egyik ágon kifejlődtek a homonidák (emberfélék), amelyeknek egyetlen ma is élő képviselője a homo sapiens sapiens (a mai ember), a másik ágon pedig az emberszabású majmok (gorilla, csimpánz, orángután).

De ezt a fajt, ezt a "hiányzó láncszemet" még nem találták meg.


"de amint kitalálják azt a vallást,ami a színtiszta szeretetre alapul,és gondoskodásra a többi ember segítésére,én azonnal ot leszek."

A vallások 99%-a így indul. Csak aztán a hatalmasságok felhasználják a saját érdekeiknek megfelelően. És persze minden ember halandó, így hát az "egyház" képviselői, a papok, mágusok, sámánok stb. is lehetnek romlottak és terelhetik rossz felé a vallást.

De nem ez a kérdés, úgyhogy inkább nem részletezem tovább.


L

2010. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:

igen

nem

ateista

2010. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
68%
Abszolút nem fogadom el az evolúciót. Vallásos vagy(adventista)!
2010. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:

Igen

Igen

Evangélikus


15/L

2010. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!