Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legtöbbet beszélt...

Melyik a legtöbbet beszélt hivatalos nyelv a világon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 07:45
1 2 3
 1/21 bánomisén ***** válasza:
42%
Ha közvetítő nyelvre gondolsz, akkor a spanyol. Ha nem, akkor a kínai.
2011. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy tudom az Angol, mert a legtöbb helyen ez a beszélt nyelv, aztán jön a Spanyol.
2011. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

[link]


A kínai az első, utána spanyol, angol, hindu, stb.

2011. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 bánomisén ***** válasza:
78%
Második: a spanyol már néhány éve átvette a vezetést az angoltól. Én is meglepődtem, amikor hallottam :-)
2011. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Először én is meglepődtem, aztán gyorsan elkezdtem spanyolul tanulni. :P
2011. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

A kínait Kínán kívül nem nagyon beszélik. Azért mert 1 milliárd kínai Kínában azt beszéli, attól még nem világnyelv!

A spanyol, portugál nyelvek nagyon elterjedtek latin amerikában, mert ott sok állam van, ahol ezek a hivatalos nyelvek.

Viszont akkoris az angol az a nyelv, amivel a világ legtöbb országában meg tudod magad értetni. Ahol nem hivatalos nyelv valamelyik latin nyelv, de nem hivatalos nyelv az angol sem, azokban az országokban azért jobb eséllyes meg tudod magad értetni angolul, mint mondjuk spanyolul.

Jóformán egyetlen olyan ország sincs a világon, ahol akár hivatalos ügyben, akár mondjuk a piacon ne tudná az ember magát megértetni angolul néhány emberrel.


Nem tartom kizártnak, hogy többen beszélik a világon a spanyolt mint az angolt (bár erre sem vennék mérget), de akkoris érdemesebb angolul tanulni, ha meg akarjuk értetni magunkat a nagyvilág akármelyik országában.

2011. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 bánomisén ***** válasza:
50%

Ebcsont:


Senki sem mondta, hogy a kínai világnyelv. Olvasd el még egyszer a kérdező kérdését: melyik a legtöbbet beszélt hivatalos nyelv a világban?


Ha nem közvetítő nyelvre - tehát világnyelvre - gondolt, akkor bizony a kínai, mert az beszélik a világon a legtöbben.

Ha közvetítő nyelvre gondolt, akkor meg a spanyol.


Igyekeztünk úgy válaszolni, hogy ha esetleg rosszul is fogalmazta meg a kérdését, akkor is kapjon rá választ.


Olvass figyelmesebben, kérlek, és értelmezd a leírtakat :-)

2011. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Az pedig, hogy a kínait és a spanyolt többen beszélik az angolnál, kimutatott tény. Mi az, hogy "nem vennél mérget rá"? :D

Tudom, hogy angol így meg úgy... De attól még a tényt illene elfogadni. Nyugodtan tanulhatsz angolt, nincs azzal semmi gond, de azért nem kell leszólni azt, aki megmutat egy statisztikát - ami igaz is amúgy.

2011. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

"Mi az, hogy "nem vennél mérget rá"? :D

Tudom, hogy angol így meg úgy... De attól még a tényt illene elfogadni."

A tény az az amit te mondasz? Szerintem ez csak a te értelmezésed. Támaszd alá valami elfogadható statisztikával és ha majd én is azt elfogadom, akkor lesz tény, addig meg csak a te feltevésed.

A kedvedért hamarjában rákerestem a spanyolul beszélők számára, és ezt találtam:

[link] "Sok oka lehet annak, hogy miért válasszuk a spanyolt, mint idegen nyelvet. Az egyik fő ok lehet az, hogy az angol, a kínai és a hindi után spanyolul beszélnek legtöbben a világon. Van, aki azért tanul spanyolul, hogy értse a világban egyre népszerűbb spanyol és latin-amerikai slágereket."

Ha lenne több időm, rákeresnék erre a témára rendesen, de mot mennem kell, de majd ezt folytatjuk, mert amit én belinkeltem most az ugyanúgy egy nagy lóf@sz mint a te üres állításod!


Arról meg nem is beszélve, hogy én nem állítottam azt, hogy az angolt többen beszélik mint a spanyolt, hanemcsak annyit mondtam, hogy nem vennék rá mérget, hogy többen beszélnek spanyolul mint angolul, ezt pedig úgy kell és csakis úgy lehet értelmezni, hogy ez az én véleményem, amit nem állítok biztosra!


A közvetlen utánam szólónak pedig annyit, hogy tökéletesen sikerült értelmeznem a kérdést, de a kérdésen túl én folytattam egy kicsit az elmélkedést. Közvetve kapcsolódott a tárgyhoz a válaszom, úgyhogy nem kell rögtön kioktatni! Köszönöm!

2011. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A statisztika, amit itt valaki linkelt, az anyanyelvi beszélőkre vonatkozik. ("native speakers")

Amiről te beszélsz, az pedig arra, hogy angolul többen tanulnak, így összességében lehet, hogy többen "beszélnek" angolul. Az is beszéd végül is, ha a szállodában angolul kéred a szobát. Nyilván arra én sem a spanyolt használnám elsősorban egy idegen országban.

Ennyi.

És nehogy már az legyen a tény, amit TE annak elfogadsz. :P De ha így van, akkor bocsánat, ezzel aztán nem lehet vitatkozni. :D

2011. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!