Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az ember a vallásos szövegekkel kapcsolatban kritikát fogalmaz meg, akkor arra a hívőknek mindig van válaszuk? És vajon ezek a válaszok megoldások is lennének?

Figyelt kérdés

Mert úgy érzem, hogy az emberiség fejlődéséhez (már ha ilyenről lehet beszélni) vajmi keveset tett hozzá a biblia és társai „tudása”.

Az az érzésem, hogy az ilyen szövegekben vajmi kevés tudás vonatkoztatható az emberre, erre a világra. De akkor milyen világra vonatkozathatók? Talán arra, amelyikben nem élünk?


Én azt hiszem, hogy maximum megfogalmaznak néhány erkölcsi normát ezekben a szövegekben, bár szerintem ezek belátáshoz (és betartásához) nem kell vallásosnak lenni.


2011. dec. 16. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
mert kérdeznek és saját belátásuk szerint válaszolnak
2011. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Válaszolnék a kérdésre röviden:


"Miért van az, hogy ha az ember a vallásos szövegekkel kapcsolatban kritikát fogalmaz meg, akkor arra a hívőknek mindig van válaszuk?"


Ha valaki egy vallásos szöveggel kapcsolatban megfogalmaz valamit, és nem áll meg a helyzet magaslatán a magyarázat, akkor illik kijavítani a hibát az illető és más emberek érdekében is hogy tisztában legyenek az igazsággal.


"És vajon ezek a válaszok megoldások is lennének?"


Ennek utána kell nézni. :-)


Nos az én fejlődésemhez például elég sokat tett hozzá a Biblia, megtanított a tiszta gondolkodásra. Magáról a Bibliáról egyébként azt gondolom hogy nagyon is időszerű és igen, szól a mostani kornak is, sőőt... Figyelmedbe ajánlom Jézus Krisztus nagy apokaloptikus beszédét Máté Evangéliuma 24. fejezetéből, Pál apostol 2. Timóteusi levelének a 3. fejezetét, illetve Mikeás próféta könyvét.

2011. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az apokaliptikus levélhez annyit fűznék hozzá, hogy az emberiség már 1000 éve az apokalipszisben van. Európát keresztül pusztító háborúk, járványok, világháborúk.... és ma. Mindig minden korban, mikor jött egy nehéz idő, világégés, mindenki megállapította, hogy itt a vég.

Aztán ha épp nincs háború a földünkön, mint most, akkor a világ többi bajai miatt jelentjük ki hogy világvége lesz, most már nagyon nagyon biztos.

Régen az egyház igyekezett ezzel a gondolattal sakkban tartani az embereket, most a kormányok és a média harsogtatja folyton a bajokat.

Vegyük a híradót. Le adja e azt, hogy valahol pl mangalica fesztivál volt, és az emberek ettek-ittak, jól érezték magukat? Nem. Leadja, hogy így robbant Irakban egy utca, hogy földrengés, cunami van mindenfele, na meg persze olvadnak a jégsapkák.


A lényeg az, hogy folyamatosan a félelemmel bombáz minket minden kommunikációs felület.

Úgyhogy szerintem ha valaki jó színben akarja feltüntetni a kereszténységet, és a Bibliát, pont, hogy nem azzal kéne hülyíteni az embereket, hogy ma holnap megérkeznek ide az angyalok és kezdődik az utolsó nagy csata és a végítélet.


Hogy a kérdésre is válaszoljak. Ha felvetsz valamit itt a topikban, nyilván azért teszed, mert reflexiót vársz el a többi fórumostól. Én keresztény vagyok, de nincs mindenre válaszom, mivel nem vagyok olyan bölcs, és csak elvétve olvasok Bibliát, mert lusta vagyok.

2011. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 21:10-es válaszoló!


A "Keresztény" annyit jelent hogy "Krisztust követő" egy ilyen embertől pedig azt hiszem elvárható lenne hogy ne csak "elvétve" olvasson Bibliát, a lustasága miatt, hanem ahogyan a 119. zsoltár mondja: "Szívembe rejtettem a te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."(Zsolt 119,11)


Másrészt a próféciák tanulmányozására Péter apostol külön felhívta a figyelmet: "És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, a melyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben" (2Pt 1,19) Jézus Krisztus pedig áldsát mondot azokra akik tanulmányozzák a Jelenlések könyvét (Jel 1,3)


Tény, hogy minden korban voltak háborúk stb, de az is tény, hogy nagyon alapos tanulmányozással az általam ajánlott Igehelyek közt fel lehet fedezni olyan elemeket amelyek speciálisan a mi korunkra, illetve a közelmúltra vonatkoznak.

2011. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*áldást mondott
2011. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ha egy világi meg egy Biblia ismerő tényleg Istent követő ember vitatkoznának csak a keresztény nyerhetne.


A tudósok nagyon sokmindenre nem tudnak értelmes magyarázatot adni,a Biblia viszont majdnem mindenre ad választ. Arra nincs benne válasz amit Isten nem akart az emberek tudomására hozni.


Megnézzük az ilyen világkeletkezés történeteket egyértelmű melyik a hitelesebb.


Evolúció? Hmm..

2011. dec. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kerestem a Hicks-bozon létezésére magyarázatot a Bibliában, de sajnos nem találtam.
2011. dec. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 eric_one ***** válasza:

"Én azt hiszem, hogy maximum megfogalmaznak néhány erkölcsi normát..."


Kedves Kérdező! Nem néhányat, hanem a Biblia az egyetlen olyan könyv amelyben az emberiség legtöbb erkölcsi és szellemi igazságai vannak lefektetve. Mondhatnám azt is hogy a Biblia egy útmutatás, vagy "használati utasítás" az élethez. Isten ezt a védelmünk végett adta, ettől mi persze eltérhetünk de akkor már semmi garanciát nem tud adni arra vonatkozólag, hogy ne érjenek bennünket negatív következmények. Olvasd el ezt a több éves cikket, talán ráébreszt arra hogy ha valamikor akkor most a mi időnkben leginkább aktuális üzenete van számunkra.


Íme a cikk a szexuális bűnök káros társadalmi hatásairól:

[link]

2011. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Biblia rengeteget tett azért hogy az emberek a sötét tompaságból kikerüljenek. Csak gondolkozz el egy kicsit. Ismered a kritizált könyvet?

Freya

2011. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!