Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház miért...

A katolikus egyház miért ellenzi az óvszer használatát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Mert az a bibliai "sokasodjatok és szaporodjatok" ellen van.
2011. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert ha tömegesen halnak éhen a gyereknek, az szerintük az Úrnak sokkal inkább tetsző dolog, mint a fogamzásgátlás.
2011. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Főleg amiatt, mert így a szex "csak" örömszerzésre jó, márpedig a Biblia szerint csak gyerekgyártásra lehet használni, különben bűn (és nemcsak az óvszer, hanem az összes fogamzásgátlás is).
2011. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Bocsánat én nem vagyok katolikus, de tényleg tiltja az egyház??

Ez nagyon meglepő volna, ha igaz, mert a biblia sehol nem tiltja és eddigi ismereteim alapján a teremtő nem ésszerűtlen semmilyen területen.

Még egyszer bocsánat, de tényleg tiltja?

2011. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen "zseniket" kéne elvinni Fekete-Afrikába, vagy más helyre, ahol egy rakat AIDS-es, meg mindenféle szexuális úton terjedő betegségben szenvedők vannak... Ha látná azt a sok árva, szenvedő gyereket, akkor is ugyanazt gondolná?
2011. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok katolikus, így nem tudom, mi a jelenlegi álláspontjuk. Régebben tényleg ellenezték az óvszerhasználatot, ill. tényleg csak gyermeknemzés céljából tartották elfogadhatónak a szexuális aktust.


DE: EZ EGYÁLTALÁN NEM A BIBLIA TANÍTÁSÁN ALAPSZIK!

2011. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Bocsi, az előzőt véletlenül elküldtem idő előtt...


Nos, a Biblia ezt írja:


"A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje, hasonlóképpen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége. Ne fosszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a böjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok." (I.Kor. 7:4-5)


Magyarul: Önzetlenség és konszenzus a felek között, pont.


"Szaporodjatok és sokasodjatok" parancs:


Stimmt, valóban ezt írja.


Nézzük a matekot:


1 férfi + 1 nő = 2 ember


2 ember < 3 gyermek


Megvolt a szaporodás és sokasodás? Igen. Szükséges vagy kötelező további gyermekeket nemzeni a parancs betöltéséhez? Nem. A házastársak döntésétől függ.


Védekezés ezek szerint lehetséges... A módra pedig egyetlen szabály van: Ne ölj! Azaz a már megfogant életet kioltani tilos (művi abortusz, spirál, ill. olyan tabletták, amelyek a már beágyazódott petesejtet pusztítják el). A többi módszerrel tanácsos észnél lenni (a hormonális hatások miatt), de nincs velük semmi gond.


Na, most van vége. :)

2011. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hja, ez így korrektnek tűnik. Viszont a gyomrom kifordul, amikor a Pápa magyaráz az afrikai óvszerosztásról, főleg hogy nem is konkrétan a fogamzásgátlás a cél, hanem a HIV elleni védekezés.
2011. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Maidx14 ***** válasza:
6%

Pedig benne van a Bibliaban. Szoszerinti idezet: "es mondá az Úr: ne hasznaljatok ovszert, sőt fogamzasgatlo tablettakat se felebarataim!".

Szerinted a Biblia megirasokor volt ovszer? Hany eves vagy?

2011. dec. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Maidx14 ***** válasza:
0%
Elozo voltam, ez a #4nek szolt.
2011. dec. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!