Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem toleráns a keresztén...

Miért nem toleráns a keresztény, katolikus egyház más vallásokkal szemben? Miért nyom el más vallásokat, s közben magát az egyetlen igaz útnak hirdeti?

Figyelt kérdés

Krisztus nem a szeretetre, megbocsájtásra,elfogadásra tanítja az embereket? Isten nem azt mondja, hogy ne vallásos, hanem hívő légy?

Ezek alapján,akkor miért nem hihetek a saját, szuverén istenemben?


2011. márc. 3. 00:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem, mit értesz saját, szuverén istened alatt.


Ne vallásos, hívő légy, persze. De ez nem azt jelenti, hogy mindegy, miben hiszel. Pl. a Télapóban?


Olvass Bibliát, nem sok ökumenikus egymásbaborulást találsz benne. Bármilyen vallásban is hiszel, ha mindenki másét is elfogadod, az azt jelenti, hogy valamennyire feladod az elveidet.

2011. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Ja, nem vagyok katolikus.
2011. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%

Nem éppen a "saját, szuverén istenben" hívők sajátítják ki a egyetlen igaz Istent maguknak? Honnan veszik a jogot ehhez? Ezzel valójában ők a lázadók, lázadók, a Mindenható ellen.


Én sem vagyok katolikus, ezért nem esik nehezemre egyetérteni egyébként a kérdező alap kérdésével. Igencsak problémás ez a szellem náluk, de ettől sok és nagyobb probléma is van ebben az egyházban!

2011. márc. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%
Húha, értelem kiveri a biztosítékot megint....MIért egy keresztény mit mondjon? Azt hogy legyél buddhista? És egy buddhista akkor mit mondjon? LEgyél muzulmán? Hány éves vagy? :S
2011. márc. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerű!

Isten csak egy van. Szerintem. Meg a legtöbb vallás szerint is.

Vallás viszont rengeteg.

Hogy miért?

Mert jó üzlet. Sajnos ma már így van.

Nem az a lényeg, hogy milyen a vallásod, vagy hogy mennyit jársz templomba, hanem hogy hiszel e istenben és e szerint élsz-e.

2011. márc. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

"Miért nem toleráns a keresztény, katolikus egyház más vallásokkal szemben? Miért nyom el más vallásokat"


A római katolikus vallás az egyik legtoleránsabb az össze többi vallással kapcsolatban. Az összes többire jobban jellemző az intolerancia.


"magát az egyetlen igaz útnak hirdeti?"


Ne feledjük el, hogy a római katolikus vallás az egyetlen, amelyik vissza tudja vezetni magát egészen Jézusig. A mai római katolikus egyházfő, a római pápa, XVI. Benedek egyenesen Péter apostol utóda, aki magától Jézustól kapta megbízását. Ezért joggal mondhatjuk, hogy a római katolikus vallás a leginkább eredeti az összes keresztény vallás közül.


"Isten nem azt mondja, hogy ne vallásos, hanem hívő légy?"


Nem hiszem, hogy Isten valaha ezt mondta volna.


"Ezek alapján,akkor miért nem hihetek a saját, szuverén istenemben?"


Miért ne lehetne a katolikus egyház által képviselt Isten a Te saját, szuverén Istened?

2011. márc. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
46%

"a római pápa, XVI. Benedek egyenesen Péter apostol utóda, aki magától Jézustól kapta megbízását"


1 nem hiszem, hogy XVI. Benedek, Péter apostol leszármazottja lenne.

2 Péter lehet, hogy Jézustól kapta a megbízását, de a pápákat, köztük XVI.Benedeket is emberek választották meg, nem mellékesen elég sokáig tartott nekik.(nem lehetett túl nagy az eggyetértés)


Ezek után azért kissé túlzásnak érzem, hogy a katolikus a "leginkább eredeti" vallás lenne.

2011. márc. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Tán azt hiszik, hogy a többi vallás a sátán műve. De az is lehet, hogy nem.
2011. márc. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Abban hiszel, amiben akarsz, de ne akard magad kereszténynek beállítani, ha a "saját szuverén istenedben" hiszel. Csak ennyit kér az egyház. Az összes többi kérdésed innentől teljesen abszurd.
2011. márc. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a zsidókra jobban illene a kérdésed.
2011. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!