Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Katolikus Egyház miért nem...

A Katolikus Egyház miért nem látja be végre, hogy a homoszexualitás nem gyógyítható és nem bűn?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatalban keltenek felesleges bűntudatot azzal, hogy ezt halálos bűnnek titulálják és a melegség "gyógyításával" hitegetnek. Ez az érintettekben teljes önértékelési zavart, szégyenérzetet okoz, amelynek komoly következményei lehetnek, ezek akár tragédiával is végződhetnek.


Egyébként a kérdés onnan jutott eszembe, hogy megnéztem az imént az Imák Bobbyért című filmet. Szerintem nagyon tanulságos és egyben megrendítő. Én könnyeztem a film végén. Ha van másfél órád, az alabbi hivatkozáson megnézheted magyar felirattal:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 24. 21:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem véleményszabadság van.

Aki azt gondolja hogy bu.zinak lenni betegség, annak ugyan engedtessék meg hogy azt gondolja. Nem tudom miért kell erőltetni a melegek elfogadását, azt gondol és azt mond róluk bárki amit akar. Ha nem tetszik az érintetteknek, akkor lehet feljelentést tenni.

2011. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
49%
A melegekkel nem lenne akkora baj ,de mi a kur v a anyj ukért nem lehet a 4 fal között megoldani a problémát minek kell vele az utcára gyúródni, itt kezdődnek a problémák.
2011. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Előző: szerinted minden egyes meleg kimegy felvonulni? Náluk ezek az úgymond 'ku.vák'. És első, ha pl.: téged nem fogadnának el valamiért, ami számodra természetes, az neked sem esne jól, ugye?
2011. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Kedves "ma 22:43"! Nem, egyáltalán nem zavar. Én állandóan valamin dolgozom, a nap nagy részét gépek között töltöm, esetenként könyékig olajosan, mert szeretem csinálni. Ha valaki ezt nem érti meg, azt lesz.arom. :)
2011. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 bitangbigtank ***** válasza:
26%
bocs de van pár ezer homoszexuális MO-n( vagy ennyi sem) és van 9 millió hetero. Nehogy azt mondják már hogy az ő dolguk normális. Másik meg hogy illeszkedjenek be. Nehogy már az a 9 milla ember legyen tekintettel pár ezer emberre... Vagy megszoksz vagy megszöksz.. Nehéz felfogni ugye?
2011. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

A kereszténységet is meg lehet érteni. Elvégre Isten teremtette az embert férfit és nőt teremtett. Azt mondta szaporodjatok, sokasodjatok, népesítsétek be a földet. Nem pedig férfit és férfit vagy nőt és nőt teremtett egy párnak. Tetszik vagy sem, ez van. Szodoma és Gomora többek közt ezek miatt is lett elpusztítva.

S bár szerintem a homoszexualitás nem normális, magát a homoszexuális embert nem bántom. Neki nagyon nehéz lehet ilyen teherrel élni. Az egyik legjobb barátom homoszexuális volt, sokat küzdött megtért és teljesen alávetette magát Istennek. Külföldre vitte az útja. Ma már felesége és gyermekei vannak. Neki valamiért sikerült. Persze van akinek ez nem megy. Akinek nem megy, az erre azt mondja, hogy nem is volt homoszexuális. Ő állítja, az volt.

2011. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

bitangbigtank:


Tehát ők is legyenek heterók? Attól, hogy kevesen vannak, még nem kell őket úgy kezelni, hogy ők nem számítanak. Kb. olyan lenne, mintha a metálzenét hallgatókat köteleznéd arra, hogy "torzítósgitár-mentes" zenét hallgassanak, mert kevesebben vannak, mint a diszkósok. Vagy legalábbis sokkal halkabban halgassák, mint a diszkósok. Ez nekem abszurd.

2011. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok!


Nem csak a katolikusok, de egy keresztény egyház sem tudja elfogadni a homoszexualitást, mert a biblia szerint - Isten szerint is - maga az aktus = bűn!


Ugyan így bűn a házasság előtti, vagy azon kívüli szex, az adó csalás ... stb. És csak azért mert ezeket is sokan csinálják, vagy mert annak aki csinálja esetleg lelkiismeret furdalást okoz még nem lesz elfogadható sem Isten sem hívó ember előtt.

Most képzeljétek el, hogy mindig amikor valaki bűnt követett el - változtatnak a bűn fogalmán, most hol tartanánk?

Vagy csak azért vennék le az óvoda elől a sebességkorlátozó táblát mert senki nem tartja be, ráadásul a szegény gazolónak még lelkiismeret furdalást is okoz az a fránya tábla.

2011. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%

"A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot. De meg is kapták tévelygésük megszolgált bérét.

Nem méltatták az Istent arra, hogy megismerjék, az Isten is romlott eszükre hagyta hát őket, hogy alávaló tetteket vigyenek végbe.

Tele is vannak mindenféle gonoszsággal, hitványsággal, kapzsisággal, ravaszsággal, tele irigységgel, gyilkossággal, vetélkedéssel, ármánykodással, rosszindulattal.

Megszólók, rágalmazók, istengyűlölők, gyalázkodók, fennhéjázók, kérkedők, agyafúrtak, szüleik iránt engedetlenek,

értetlenek, hitszegők, lelketlenek, könyörtelenek." (Róm, 1, 27-31)

2011. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

A Bibliát EMBEREK írták, így az adott kor lenyomata van meg benne. Ezért ítéli el a homoszexualitást.

Ugyanígy, az akkori emberek azt hitték, hogy a Föld körül kering a Nap és nem fordítva. Jó pár dolog megdőlt már amit, akkor hittek az emberek. Így a Biblia sem tökéletes isteni kinyilatkoztatás.

2011. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!