Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten csak a bűnt gyűlöli,...

Ha Isten csak a bűnt gyűlöli, nem a bűnöst, akkor miért kellett embereket megölnie a Bibliában a bűneikért?

Figyelt kérdés
kissé ellent mondásos a dolog.
2011. dec. 25. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a bűnöst nem gyűlöli kicsit lesarkított kijelentés. Isten nem vállal közösséget a bűnösökkel, de szeretetét kifejezi azzal, hogy esélyt ad a bűnösnek a megtérésre és bocsánatát ígéri annak, aki Hozzá folyamodik. Ettől függetlenül nem puszilgatja körbe a bűnösöket, sőt, az ember amíg bűnbe van Isten ellenségeként viselkedik. S mint Isten ellensége, népe ellensége is. Isten pedig népének védelmet igért, nem csak a testre hanem a lélekre törők ellen is. Ez viszont némely esetben azzal jár, hogy az ellenségeket el kell tenni az útból, ha már egyszer a megtérésre nem hallgatnak.

De például Egyiptom esetében ISten nem egyszer szólította fel a Fáraót a helyes döntésre Mózes által mire kifejezésre juttatta haragját.. és ez jellemző a többi esetre is.

2011. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Isten teremtette a világot, az embereket, mindent tehát a bűnt is, saját dolgait meg nem gyűlöli
2011. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Isten nem ért egyet a bűnnel és igen megöli őket! Itt a földön élhetik életűket, de az új világba nem lépehtnek be majd. Megbocsájtás is van, de azt nem adja olyan könnyen szerintem. Elpusztítja a rosszat. Ő teremtett, ő el is vehet.
2011. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A keresztény hívők szokták ezt mondani,hogy "Isten a bűnt gyűlöli,a bűnöst nem" ezért tettem fel a kérdést.


"Isten nem ért egyet a bűnnel és igen megöli őket! Itt a földön élhetik életűket, de az új világba nem lépehtnek be majd. Megbocsájtás is van, de azt nem adja olyan könnyen szerintem. Elpusztítja a rosszat. Ő teremtett, ő el is vehet."

Az ószövetségben azonnali halálbüntetés jár némely bűnösnek,akkor most élhetik itt a földön az életüket,vagy nem?

2011. dec. 25. 19:41
 5/15 yuda ***** válasza:
82%

Az ószövetség amit említesz, ha tökéletes lett volna, nem lett volna szükség az Újszövetségre. Nemigaz?

Ószövetség arra alapult, hogy aki betartja a törvény minden igéjét, az élhet azáltal.

Újszövetség ellenben jobb szövetség, mert bejött a kegyelem ideje és így lényegesen egyszerűbb, és még a törvényt is be lehet tartani.

Egész más a kettő.

Ehhez tegyük hozzá, hogy Szentlélek is eljött a földre, pünkösd óta itt van és valóban el lehet választania a bűnöst a bűntől, ami a törvény alatt elég nehéz lett volna.

Most, ha valaki bűnösként Isten elé járul és megbánja, megvallja a bűneit, kéri Isten bocsánatát- Isten bárkinek Üdvösséget ad.

Lehetőség nyílt arra, hogy bárki emberfia behívja Jézust az életébe, behívja Szentlelket az életébe, bemerítkezzen vízbe és örök életet nyerjen. Ezeket nem a törvény cselekedeteiből immár, hanem Isten kegyelméből, amit csak el kell fogadni. Ennyi nagyjából.

Természetesen ma is élhetnek, sőt biztos élnek is olyan konok emberek, esetleg nemzeti szinten, akik elutasítják Isten igazságát- ők önmagukat kárhoztatják gyakorlatilag. Ez van. :)

Isten ma sem akarja ráerőszakolni a jót senkire. Ha valakinek annyira kell a pokol, hát megkapja, de nem ez Isten tökéletes akarata.

Ő nem gyönyörködik egy bűnös halálában sem, hanem ha megtér a bűnös az ő útjáról. :)

2011. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt én is szoktam mondani, és tényleg komolyan gondolom. :)


Az előző válaszadó tökéletesen leírta az Ó- és az Újszövetség közötti különbséget. Ha többször elolvasod a Bibliát figyelmesen és értve, láthatod majd, hogy mik az egyező dolgok a két szövetség között, és mik a különbségek.


Egyetlen dolgot emelnék ki: Az ÓSZ-ben évente kellett áldozatot bemutatni a nép bűneiért Jom Kippurkor, ennek Isten általi elfogadása esetén lehetett tiszta lappal indulni. De Jézus váltságáldozatával eleget tett Isten "elvárásának", lévén Ő maga a tiszta és tökéletes áldozat. Ezért nincs már szükség sem áldozati állatokra, sem az Engesztelő napra; sem pedig Jézus testének újra és újra megtörésére.

Így bármikor bocsánatot kérhetünk Istentől, Jézus által, nem kell egy évet várni... :)


Szóval, szerintem olvasgasd a Bibliát; de inkább az Új Szövetséggel kezdd, mégpedig valamelyik evangéliummal. Azután jöhet egyben az egész. :)


A másik pedig, hogy az ember, pontosabban a fizikai test halála csak akkor probléma, ha nem hiszel az utána következő életben. Ha az örökkévalóság szempontjából nézed, akkor nem az a legnagyobb probléma, ha a test meghal...


Üdv. :)

2011. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

20:11

Ha az ószövetség ugyanúgy Isten szava mint az újszövetség,akkor,hogy,hogy nem tökéletes? ezt nem értem.

A Biblia szerint "Az egész írás Istentől ihletett".Akkor nem lehet az egyik része tökéletes,a másik meg nem.Mert hiába nézzük egyben az egészet,a tökéletes nem fér meg a tökéletlennel.azt értem,hogy szükség volt újszövetségre,de az újszövetség nem mondhatna ellent az ószövetségnek a Timóteusi kijelentés alapján,márpedig ellent mond.

2011. dec. 26. 09:32
 8/15 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

Az utolsó mondatod szerint te sem bánnád,ha agyon köveznének Isten nevében valamely tökéletlenségedért?

2011. dec. 26. 09:44
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az utolsó mondatom előtt van ám még néhány másik is... A Bibliában is számít a szövegkörnyezet, meg minden más szövegben is. [Na, jó, talán az idézetgyűjteményeket kivéve. :)]


Tehát: Nincs már megkövezés, megszűnt. Amúgy sem minden bűnért volt ez a büntetés, csak egy részükért. A bűnök többsége miatt áldozatot kellett bemutatni az Engesztelés napján. Olvasgasd már egy kicsit a Bibliát, jó, hadd ne írjam le az egészet. :)


Tehát a "tökéletlenség" még nem biztos, hogy súlyos bűnt jelent.

Tudomásom szerint nem szokásom olyan bűnöket elkövetni, amelyek abba a kategóriába tartoztak volna, amiért megkövezés jár; tehát a filozófiai kérdésre sincs válasz.


Mint említettem, ha bárki bűnt követ el, Jézusra való tekintettel lehet bocsánatot kérni Istentől. Még tart a kegyelem ideje. :)

2011. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

Igen,tudom,hogy van előtte is szöveg,elolvastam.Rendes azért ettől az Istentől,hogy ma már nem kell senkit vagy semmit legyilkolni miatta,igazán...erre korábban is rájöhetett volna,de hát fiatalság bolondság,gondolom mostanra megjött az esze.azóta sokat fejlődött az öreg.


"Tehát a "tökéletlenség" még nem biztos, hogy súlyos bűnt jelent.

Tudomásom szerint nem szokásom olyan bűnöket elkövetni, amelyek abba a kategóriába tartoztak volna, amiért megkövezés jár; tehát a filozófiai kérdésre sincs válasz."


Soha nem dolgoztál még az Úr napján?

egy áldozatinak számító állatnak a vérét sem etted még meg soha?:)

Ha nem,akkor megnyugodhatsz valóban.ezek súlyos bűnök az ószövetség szerint.

Megmondom neked őszintén,én ezért szeretem a vallást,mert ilyen esetekben nem kell komolyan venni az Úr szavát."az a rész ott csak az ószövetségre vonatkozott,de egyébként a Biblia érvényes a mai napig,igaz minden szava,és egyben kell értelmezni az egészet".

Bocsáss meg,de az őszinteség belőlem ezt hozza ki.

2011. dec. 26. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!