Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten magára hagyta az...

Ha Isten magára hagyta az embereket, akkor miért nem lehet, hogy már rég teremtett egy másik bolygót még tökéletesebb emberekkel, és már cseszik ránk? Ha nem lehet, akkor azt honnan tudod? Talán Ő mondta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert magára hagyta az embereket?

Már a kérdésed elején elkezdődnek a gondok...

2010. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy magára hagyta az embereket?
2010. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Ki mondta hogy létezik isten?
2010. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

18:08

A kérdés feltételezi Isten létét, ezért abból kell kiindulni, nem kötözködni :D Ki mondta, hogy te létezel?:)

2010. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én mondom hogy létezik,mivel ide írt egy kommentet...Isten nem írt ide még soha(és máshova se)
2010. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha valami hivatkozási alapot is közzétennél... Honnan veszed, hogy Isten magára hagyta az embereket? Honnan veszed, hogy nem lehetséges, hogy teremtett más bolygót tökéletesebb emberekkel? Mi nem lehet? Mit mondott?


Úgy tűnik, hogy te nem vagy tisztában a legelemibb dogokkal sem.

2010. máj. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdező (szerintem) a deizmus alapján tette fel a kérdést (hogy Isten magunkra hagyott bennünket).

Nem tudom, Kérdező Te miben hiszel, milyen a vallásod... stb, de én úgy gondolom, Isten jóságos. Tehát nem hagyna magunkra minket.


Ne kössetek belém, hogy Isten nem is létezik... stb. A kérdés alapján válaszoltam (a kérdésben feltételezi a Kérdező, hogy Isten létezik), én pedig hiszek Istenben. Ha valakinek sértettem a nézeteit, elnézést.

2010. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gáz, ha engem nem érdekel az sem, ha már cseszik ránk? Ő dolga, neki is van szabad akarata. Én nem haragszok érte, néha már nekem is elegem van az emberekből. :D

Te meg ha nem is hiszel benne, akkor nem mindegy, ha cseszik rád? Örülj neki.

2010. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ki mon dta azt hogy empiriokriticizmus?
2010. máj. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem Isten hagyja magára az embereket,hanem az emberek fordulnak el tőle.Mivel szabad akaratot adott,azt szeretné,hogy szabadon szeressük,nem erőlteti rá magát senkire!
2010. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!