Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Gyermekkori ismerősöm aki mindig is tetszett nekem,de sohasem mertem elmondani neki úgy döntött hogy papnak tanúl.Mielőtt még tudtam volna erről nagyon reméltem hogy összejövünk és szép gyermekeink születnek majd.Úgy tekintettem rá mint egyetlen jelöltre akit elfogadnák férjemnek.Közben megtudtam hogy meddő vagyok és ha valamikor születnének gyermekeim azok is csak korcsok lennének. Dühös vagyok Istenre ,mert elvette tőlem a lehetőséget arra hogy anya legyek és elvette tőlem azt aki nekem a legtökéletesebb volt.Az elmúlt évben megkerestem egy papot akivel jól elbeszélgettem és jól kijöttünk egymással mint pap és hivő.De most két lehetőségem van

1 bosszút állok Istenen és elveszem tőle azt amit ő is elvett tőlem és az atyán verem le a haragomat és tönkre teszem az életét

2 sajnos nem tudom mi lehetne a második lehetőség


2011. dec. 30. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Lehetőseg 2.

a) Úgy élsz mint eddig

b) Elfogadod a sorsodat. Istennek valószínűleg tervei vannak Veled. Mégpedig ilyen előzmények után nem is akármilyen tervei lehetnek.

2011. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az egyik pap azt mondta hogy ha meg tudtam szeretni egyet is közülük az annak a jele hogy igazán szeretem az Istenemet.Mégis milyen terve lehet velem egy ilyen nyomorékkal?
2011. dec. 30. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

A meddőség nem nyomorékság, ráadásul meddő vagy egyáltalán? Milyen orvosi team mondta neked, hogy meddő vagy, de azért szülhetsz gyereket, de azok korcsok lesznek? Megkérdezhetem hogy mi a diagnózis? Eldeformálódott a méh, egy baleset következtében? Melyik orvos mondja meg, hogy meddő, vagy korcsokat szülhetsz? Ilyen nem létezik! Menj el komolyabb szakemberekhez, vagy ne foglalkozz velük.


Volt egyszer egy élemedett korú meddő asszony, Sára, kinek nem volt gyereke és maga is öreg volt már. Ő kiröhögte Krisztust, mert azt mondta férjének Ábrahámnak, hogy egy év múlva gyereke lesz. Egy év múlva megszülte Izsákot, kinek nevének jelentése, nevetés.


Nézzük a lehetőségeidet, melyet felsoroltál:


1. Aztán mondd, hogyan állsz bosszút a világ teremtőjén, és Urán? Elvett tőled? Mit? Ami az övé? Nézd, nekem három gyerekem van, de ők nekem ajándékok, kölcsön kaptam őket az Úrtól, rámbízta, hogy neveljem őket. Az ővé. Nem az enyém. A papon akarod leverni? Mit? Egy nyomorúlt emberen akarod leverni a sértődöttségedet? Tnkre teszed az életét? Hogyan? Megcsonkítod? Ne őrjíts már meg...ha már van eszed, gondolkodhatnál...


2. Elmondom, hogy mi a második lehetőséged. Imádkozz, imádkozz, imádkozz. De tudod, hogy mit kell imádkoznod?

Gondolkozz el a bűneiden, a haragodon. Bánjad meg. Krisztus azt mondta, hogy ne haragudjunk denkire sem, mert már a haragunkkal kiérdemeljük az ítéletet. Te meg nem emberre haragszol, hanem arra, aki most is, ebben a pillanatban az életet adja neked, és akinek egyedűl van joga neked az életet nem adni, vagy örökre adni.


Bánd meg bűneidet, sírj, ne az elvesztett (amik nem is voltak soha a tieid) dolgok után, hanem a bűneid felismerése miatt. Légy szerény, mindig a másik legyen az első és ne te.

Ezt, amit mondtam a megtérés és megszentelődés folyamata. Krisztus így mondta nagyon szépen:


"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa."

(megtérés, a bűnökből Isten nélkűl nem menekülsz)


"Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak."

(a bűneid felismerésének következménye)


"Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak. "

(a megszentelődés folyamata, a megtérés következményei)


"Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem."

(sajna egy kellemetlen következményei a megszentelődésnek)

2011. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ezért jó nem hinni istenbe ne mást hibáztass, rossz dolgok történnek nem csak veled, ez a baj a vallással elhiteti, hogy minden szép és jó és ezt általába azok mondják akiknek semmi komolyabb bajuk nincs. Légy dühös a pasira amiért papnak állt, ne a nem létezőt hibáztasd
2011. dec. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én Isten útját jártam, amikor egy súlyos betegség ért, és nem tudtam, hirtelen hogy reagálhatnék rá... először nagyon kiborultam és elfordultam Tőle, aztán rájöttem, hogy az Úrnak mindennel van célja.


Nem kiborulni kell, hanem leborulni elé és kegyelmében bízni, hogy tudja, mit tesz. Engedni, hogy életünket ő vezesse. Hidd el, hogy tudom, mit beszélek! Isten mindent jóra tud fordítani. Ha úgy nézzük: Ő, Jézus meghalt a kereszten. Ha csak eddig nézzük a történéseket, ez szörnyű! Igazságtalanság! De tovább kell tekinteni! Feltámadt! Így már van értelme, igaz?


Engedd meg, kérlek, hogy bemásoljak, egy igeszakaszt, amit a napokban olvastam, és úgy érzem, Neked szól, Ézs54,1-10


Egyébként attól még, hogy csak őt tudtad elképzelni eddig férjednek, nem jelenti, hogy csak ő lehet... ;) Türelem!

Engedd Istennek, hogy megmutatkozzon az életedben.


Legyél igazi hívő!

2011. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

isten (már ha létezik) definíciója szerint végtelen hatalmú (vmi miatt ezt a szabad akarat közvetlen felülbírálására nem alkalmazza) az hogy bosszút tudsz állni rajta

a) az erőviszonyok miatt lehetetlen

b) lehetetlen mert nem létezik

ha hívő vagy akkor a meddőségedre vonatkozó furfangos hit-alapú magyarázatok valamelyikét majd elhiszed, egyéb esetben kb. sajátod helyett a veled rokonságban állók gyerekeinek a felneveléséhez tudsz értéket hozzátenni

2011. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár szerintem kérd az Istent hogy segítsen összejönni egy inteligens férfival,aki kárpótolja azt ami elveszett. Így nem kell bosszút forralnod senki ellen, és tiszta marad a lelkiismereted is.

Ez a második lehetőséged.

2012. jan. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak egy lehetőséged van. A másik lehetőség neve önsorsrontás.

Szóval, először is, kicsit utánajárnék annak a meddőségnek, ilyen választ normális orvos nem ad. Utánajárnék az esetleges kihordás következményeinek, ma génvizsgálattal ezt elég nagy biztonsággal megmondják. A hibalehetőség mértékét is. Ha nem voltál génvizsgálaton, és ilyent mondtak, azt a környéket a továbbiakban nagy ívben kerüld el.

Nem könnyű megemészteni, ha valaki elveszt valakit, még ha ilyen módon is. De a leírás alapján ez meglehetősen plátói szerelem volt, ennek azért nem tulajdonítanék akkora jelentőséget. Mert nem az. Az igazi szeretetet (szerelmet) ki tudjuk mutatni, észreveszik, küzdünk érte, és csak nagyon sokára adjuk fel. Az általad elmondottak nem ilyenek voltak, ezért kétlem, hogy arról az igaziról volt szó. De mindig van másik. Csak akkor nincs, ha feladjuk, mástól várjuk a csodát. Nem fogod megkapni, és egész életedben csalódott leszel. A csoda benned van, mutasd meg az embereknek. Egyszer valaki észreveszi.

2012. jan. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes arc vagy,de látom Bibliát nem olvasol.Isten azt mondja minden az övé,akkor neked nincs semmid,így nem is vett el Tőled semmit.Lehet,hogy neked tetszik valaki,de nem biztos,hogy Isten azt akarja neked adni.Vagy esetleg Isten mondta neked,hogy őt nekedadja,de meggondolta magát és visszavette?A meddőséget Isten meg tudja gyógyítani.Legalábbis az én Bibliámban ez van.A második lehetőség,ha hívő vagy,hogy leporolod a Bibliádat,és teljes erővel elkezded keresni a házassággal,és a gyógyulással kapcsolatos igéket.És kiírod őket,gondolkodsz rajta,megimádkozod,megvallod magadra vonatkozóan és keresed Isten vezetését ezekkel kapcsolatban.Majd írjál mire jutottál.Sok sikert.
2012. jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!