Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Itt miért a hívők pontozzák...

Itt miért a hívők pontozzák le a szkeptikusokat?

Figyelt kérdés
Ha a vallás kategóriában pontozzák le a hívők a kétkedőket, akkor teljesen jogos. De nem értem, hogy a valláskritikában miért? Miért nem lehet tudomásul venni, hogy ez "valláskritika"? Miért nem tudnak a hívők belenyugodni, hogy másnak eltérő a vélenye, nekik is van kategóriájuk, nekünk, szkeptikusoknak is. Miért kell itt is a vallásos értékítéletet súlykolni?
2012. jan. 3. 17:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Mert úgy tűnik, hogy a toleranciát és megértést már kivették a tanaik közül... Biztos elavult volt. Újabban gyűlölködni kell.
2012. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

A Koránban is benne van, hogy az igazhitűnek kötelessége terjeszteni a vallást. :-)


De szerintem itt sem és ott sem jogos a lepontozás. Mint a kérdés is jelzi, azt kellene pontozni, hogy az adott válasz hasznos-e, és nem azt, hogy nekem mennyire tetszik, vagy hogy egyetértek-e vele...


De itt mégis az a szokás, hogy akinek más a véleménye, azt jól lepontozzuk.


Rá se ránts, némelyik kategóriában szinte dicséretnek számít, ha lepontoznak. Sőt, ha nagyon egyetértenének velem, azt hinném, hogy félrebeszélek. :-DD


Pedro

2012. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Kritikus, és kritikus közt is van különbség. Mert más dolog ha valaki úgy kritikus hogy őszintén keresi az igazságot a témával kapcsolatban. Azt majd az Isten el is fogja vezetni az igazságra.


Viszont itt az oldalon nem egy olyan valláskritikust látok, akinek a Biblia lejáratása a célja, és olyan kritikákat is megfogalmaznak, amelyet még a Bibliakritika is lehetetlennek tart, nem támaszt alá. Ez általában akkor szokott előfordulni, amikor egy adott válaszra már nem tudnak mit felelni, ezért kitalálnak valami légbőlkapott dolgot, hogy tudják igazolni a meggyőződésüket. Tehát hiányzik a belátás is.


Egyébként meg ezzel kapcsolatban a probléma akkor van, amikor az ilyen alaptalan elméletek elkezdenek terjedni, és mások is átveszik. Úgy gondolom, már csak mások miatt is érdemes az ilyen véleményt kijavítani, illetve érzékeltetni hogy az elmélet nem áll meg a helyzet magaslatán. Bocsássatok meg, de így gondolom.

2012. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

ma 18:38


Én konkrétan egy MTA-tag vallásokról szóló cikkéből idéztem, ahol le vot írva, hogy a zsidók régebben több istent imádtak, Jahve (azaz a ti egy istenetek mellett), olyanokat mint Baal, Moloch és társai. Ez tény! Erre úgy le lettem pontozva mint a sz.r. Már bocs, de szerintem amit a régészet, kutatók és itthon egy MTA-tag állít az szerint igazabb, mint egy 2000 éves "szöveggyűjtemény", már bocs. Meg hát ott van Ashera esete is, Jahve kedvese... Őt ugyan más szkeptikus hozta fel, de már hallottam róla én is.

2012. jan. 3. 18:52
 5/23 A kérdező kommentje:
Ja, és teljesen kultúráltan írtam.
2012. jan. 3. 18:53
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!


18:38-as válaszoló vagyok. Igen tény, hogy a Zsidóknál megjelent az idegen istenek imádata, de ez nem új dolog, hiszen Jeremiás próféta ezért is fedte meg a népet, mert például Baálnak áldoztak (Jer 7,9) Ugyanakkor a próféta azt is megjövendölte hogy emiatt fogságba is fognak menni Babilonba, és ez be is teljesedett. A kívánt hatást viszont sikerült elérni, ugyanis a nép köréből a fogság után teljesen eltűnt a bálványimádat.


Azért a régészettel kapcsolatban is óvatosnak kell lenni, ugyanis ők is tévedtek már. Továbbá még azt tudom neked válaszolni hogy igen, sajnos vannak olyan vallásos emberek, de ez ateistákra is igaz, akik nem tudják elviselni a kritikát. Nem akarok most vallásokat, felekezeteket néven nevezni, de tény, hogy ha én is olyat mondok, ami az ő meggyőződésükkel ellentétes, akkor engem is támadás ér. Persze, egyes emberek nem minősítik az adott felekezetet, vagy életmódot, hiszen lehetnek köztük normális emberek. Dehát sajnos...vannak ilyen emberek.

2012. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ma 19:10


Nem erre gondolta, hanem, hogy a zsidóknál kezdetben nem is volt egyistenhit! Érted?! Utána volt egy olyan momentum, hogy a zsidók szövetséget kötnek JHW-val és onnantól egyistenhit, ez tény. Amit meg te mondasz és hivatkozol a bibliára, az gondolom és úgy értelmes, hogy már a "szerződés" utáni időszakra vonatkozik. És a Bibliát és a tévedéseit, hiányosságait már keresztbe kasul cáfolták. Amúgy is a hívők meg a lelkészek nem azt szokták mondani, hogy a szentírást csak jelképesen kell venni? Miért írod le a részészetet? Többet bizonyított, mint a 2000 éves irományod, már bocs.

2012. jan. 3. 20:13
 8/23 A kérdező kommentje:

"Igen tény, hogy a Zsidóknál megjelent az idegen istenek imádata"

Meg mi ez a fogalmazás, hogy megjelent?! A többistenhit volt ott a normális! Az egyistenhit jelent meg!

2012. jan. 3. 20:15
 9/23 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!


Hogy a Bibliát mennyire cáfolták meg az új felfedezések arról lehetne beszélni, de csak akkor, ha olyan irodalmat is a kezedbe veszel, amelyet nem a média ajánl az embereknek. A mai tudományos világképbe ugyanis nem fér bele Isten, ebből kifolyólag magam is meglepődtem, amikor bizonyos feltárásokról olvastam, mert a kutatásaim előtt eddig ezeket senki sem említette, még az iskolában sem. Érdemes tehát ellátogatni egy megyei könyvtárba, és szétnézni. :-)


Azonban nekem senkit nem áll szándékomban meggyőzni, tehát ha te arról vagy meggyőződve amit mondasz, akkor én arra nem mondok semmit.


Minden jót ^^

2012. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

ma 20:24


"Hogy a Bibliát mennyire cáfolták meg az új felfedezések arról lehetne beszélni, de csak akkor, ha olyan irodalmat is a kezedbe veszel, amelyet nem a média ajánl az embereknek."

- miért milyet kellene? Talán, amit a plébános ajánl? Nem vagy egy kicsit elfogult? Amúgy is a tudósok által ajánlottak érdekelnek...

- ádám és éve, özönvíz, ezek nekem elég cáfolatok. Valamint az, hogy akik a Holt-tengeri tekercseket megírták, illetve őrizték, azt hitték, hogy a második eljövetel az ő idejükben lesz. Azóta sem jött el a nap...

- [link]


Horváth Pál MTA-tag, jobb, ha tőlem tudod.


"Azonban nekem senkit nem áll szándékomban meggyőzni, tehát ha te arról vagy meggyőződve amit mondasz, akkor én arra nem mondok semmit."

Állj már le! Nem én vagyok erről meggyőződve! Ezek tudományos tények! A tudomány ezerszer többet bizonyított még, ha néha téved is, mint a hited.

2012. jan. 3. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!