Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Veszélyes a hitgyülekezet?

Trendkivuli kérdése:

Veszélyes a hitgyülekezet?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom felesége erősen vallásos, hitgyülekezetekbe jár és azt hiszi hogy fentről jelet kapott, valamint hogy felsőbbrendű lények vannak közöttünk, többet nem mondott el de ezeket is már elég furcsának találtam. A kérdésem az lenne hogy mennyire fajulhat el ez a dolog, valamint mi lehet a jelentése ezeknek,kell-e fizetnie ezért és mennyit, valamint hogy a kisfiúkat beleviheti-e ezekbe a dolgokba vagy ez náluk nem szokás? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 14. 10:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%

Veszélye3sek,mert nagyon fanatikusok.

Egy ismerős asszonytól emiatt vált el a férje. A három gyereket hetente többször is vitte a gyülekezetbe, a legkisebb 3 éves,a legnagyobb 6. Elég sok pénzt is adott a Gyülekezetnek. A férj,hiába tiltakozott ellene, nem használt semmit. Pedig anyagilag nem álltak jól. Az asszony most azért imádkozik a gyerekekkel együtt,hogy az apa térjen meg és menjen vissza a családjához.

Felsőbbrendű lénynek az ismerősöd alighanem a vezetőjüket tartja. Ha jól tudom,Nagy Sándornak hívják. Régebben,de lehet még most is vasárnaponként az ATV-n volt istentiszteletük,egy hatalmas teremben.

2012. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem Nagy Sándornak hívják, hanem Németh Sándornak, és igen, veszélyes, mint minden szekta.
2012. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem olyan veszélyes, mert minden vallásos ember felsőbbrendű lényekben hisz, ott van pl Isten és Jézus és a Szent Szellem. És az angyalok. A Hit gyülekezete a bibliai tanításokat követi, ha azok veszélyesek a mai világban, akkor az.


Nem tudom,most az állam támogatja e őket, de ők is önfenntartó, azaz tizedfizető egyház,amit senki nem követel tőled, de ha oda jársz, neked is érdeked hogy legyen fűtés és világítás az imaházban, ki legyen fizetve a bérleti díja, illetőleg ebből tartja fenn a gyülekezet az iskolát, a főiskolát és a szeretet szolgálatokat. Egyfelől örülhetsz, hogy nem a te adódon élnek mint az állami egyházak. Bár szerintem olyan sokan vannak, hogy ha az állam elismeri őket, előbb utóbb támogatást is kapnak. de legalább ők csinálnak is valamit a történelmi egyházakkal ellentétben.

A gyermekek vallásos nevelése meg mióta bűn? Ha katolikus templomba vinné és a perselybe dobálna lóvét, az nem lenne baj,igaz?


A hgy nem szekta hanem kisegyház. Nem titkos és zárt, meg lehet nézni a vidám vasárnapot, el lehet menni az összejöveteleikre (nem, nem kell érte fizetni:-)


Régen én is jártam. Ma már nem, de nem gondolom, hogy károsan hatott rám. a templomban pl sohasem találtam volna meg Jézust, bármennyire is kerestem.

2012. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

A fanatikusság tényleg káros lehet.


Most eszembe jutott egy film, amelyik rendkívül jól szemléltetett egy tipikus fanatikust: egy anya, akinek a lánya rákos lesz, az apa maga nem fanatikus. A saját lánya megbetegedésétől egészen a haláláig az anya csak folyamatosan imádkozik és teszi oda a gyereket, hogy ő is imádkozzon vele együtt, és köszönjék meg az Istennek, hogy ezt a betegséget adta neki, mert ez egy kitünő próbatétel, hogy valakinek milyen erős a hite. Amikor a lány akár egy kicsit is panaszkodott ( rákos lévén rengeteg terápiát kellett folytasson + gyógyszerek, stb. ) akkor az anyja megdorgálta, hogy miféle dolog ez, nem viselkedik a lány méltóan és most imádkoznia kell, mert vétkezett Isten ellen.


Bár a film egy elég szélsőséges és durva módon tükrözi a fanatikusságot, és egy hétköznapi ember számára még abszurdnak is tűnhet az egész történet, a valóság az, hogy a fanatikusság nem áll ettől a film példájától olyan messze. Vannak akik járnak ilyen gyülekezetekbe és mégsem vállnak kifejezetten zártelméjűve, viszont akinek hajlama van rá az nagyon könnyen elveszítheti a kapcsolatot a valósággal.

2012. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%

A hitgyülekezete is egy gyűjtő szekta, sok embert bevonzanak, mert kell nekik a pénz. Tizedet szednek, ami azt jelenti, hogy a fizetésből 10%, ha nem tudsz fizetni elsumákolhatod. De úgysem úszod meg tejelés nélküL.

Részemről annyi, hogy nem mennék ,és a gyerekemet sem vinném.

A Biblia nem ír a mai hívőknek tizedről,semmilyen kőből épített templomról.

Az meg főleg megkérdőjelezhető hogy milyen felsőbbrendű lények vannak közöttük.

2012. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ez 100% hogy a hitgyülekezőknél is van tized?
2012. jan. 14. 12:22
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

Vidiripi


"A Hit gyülekezete a bibliai tanításokat követi, ha azok veszélyesek a mai világban, akkor az."


Az egy külön téma hogy valóban a bibliai tanításokat követik e. Ezt meg kell vizsgálni.


Terra Nova


"....és köszönjék meg az Istennek, hogy ezt a betegséget adta neki, mert ez egy kitünő próbatétel, hogy valakinek milyen erős a hite. Amikor a lány akár egy kicsit is panaszkodott ( rákos lévén rengeteg terápiát kellett folytasson + gyógyszerek, stb. ) akkor az anyja megdorgálta, hogy miféle dolog ez, nem viselkedik a lány méltóan és most imádkoznia kell, mert vétkezett Isten ellen."


Na az ilyen emberekkel van a gond. Ha megkérdeznénk tőle hogy mire alapozza a hitét megtudná mondani? Ismeri a bibliát annyira hogy eltudná magyarázni? A betegséget nem a Teremtő idézte elő. Akik ilyenben hisznek azok hatalmasat tévednek s egyáltalán nem is merik a Teremtőt.

Amikor Jób szenvedett kitől voltak a szenvedései?

Valóban próba alatt volt Jób de a csapásokat nem Isten mérte rá. Megengedte hogy elszenvedje ezeket a csapásokat. De annak meg volt az oka.

2012. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
# 7 - Pont ez a lényeg. A fanatikus ember iszonyatosan irracionális viselkedésre képes. Éppen ezért könnyen befolyásolható is és másokat is hajlamos befolyásolni.
2012. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


A fanatikus az aki a biblia segítségével sem képes alátámasztani a hitét. (szerintem)

2012. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
100% hogy van tized.
2012. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!