Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Veszélyes a hitgyülekezet?

Trendkivuli kérdése:

Veszélyes a hitgyülekezet?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom felesége erősen vallásos, hitgyülekezetekbe jár és azt hiszi hogy fentről jelet kapott, valamint hogy felsőbbrendű lények vannak közöttünk, többet nem mondott el de ezeket is már elég furcsának találtam. A kérdésem az lenne hogy mennyire fajulhat el ez a dolog, valamint mi lehet a jelentése ezeknek,kell-e fizetnie ezért és mennyit, valamint hogy a kisfiúkat beleviheti-e ezekbe a dolgokba vagy ez náluk nem szokás? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 14. 10:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
Határozottan veszélyes, és beleviheti a gyerekeit.
2012. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 tetris ***** válasza:
47%
Én is hallottam egy családról, amelyik azért bomlott fel, mert a kedves papa a família minden megtakarított pénzét rendszeresen odaadta a hitgyülinek. A vége válás lett.
2012. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
Jajj ne legyetek már ilyenek, nagyon rosszul tudjátok, hogy a Hit gyülekezete veszélyes! Mert nem az! Én 10 éve tag vagyok és nagyon jó a társaság, a testvérek igazán jó emberek, Németh Sándor meg nagyon jó ember! Nincsenek ott felsőbbrendű emberek, mindenki egyenlő! Nagyon sok embert gyógyult már ott! Köztük az egyik ismerősömnek nagyon veszélyes rákbetegsége volt az utolsó stádiumú és a testvérek imájaképpen 2 hétre rá visszafejlődött a daganat! A családok szépen élnek és összetartanak! Nagyon összetartó a gyülekezet!
2012. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%
A gyülekezet lehet össze tartó de aki nem gyülekezeti azzal általában nem jól bánnak hidd el a szektákat könnyebb kívülről figyelni mert aki benne van elvakítja a rózsaszín köd mint a szerelemnél.
2012. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 eric_one ***** válasza:
88%

A tizedfizetéssel kapcsolatban (is) a Biblia szabad választást enged minden hívő számára. A Hit Gyülekezetében mindenki önként, szabad akaratából, Isten Igéjébe vetett hitből fizeti a tizedet, aki fizeti.

Ábrahám is fizetett tizedet Melkisedeknek.


Malakiás is felveti:


"...Avagy az ember csalhatja-é az Istent? ti mégis csaltatok engem. És azt mondjátok: Mivel csalunk téged? A tizeddel és az áldozni valóval. "


Jézus a tizedfizetést megerősíti amikor odamennek hozzá megkísértvén:


"így szóltak Jézushoz: „Tanító, tudjuk, hogy amit beszélsz és tanítasz, igaz. Tudjuk, hogy nem vagy személyválogató, és amit Isten dolgairól tanítasz, az is igaz. Mondd meg nekünk: Helyesnek tartod-e,

hogy adót fizessünk a császárnak, vagy nem?”


Jézus ismerte gonosz szándékukat, ezért így szólt hozzájuk:

„Mutassatok nekem egy ezüstpénzt!* Kinek a képe és írása van rajta?”

„A császáré*” — mondták azok.

Erre ő így szólt hozzájuk: „Akkor adjátok meg a császárnak*, ami a császáré! Istennek pedig azt, ami az Istené!”


Egyértelmű hogy ennél a résznél egy anyagi jellegű kérdésről volt szó, pontosabban az adófizetésről, és a tizedről.

Mások tizedet fizetnek a cigaretta vásárlással, vagy kétharmadot a kocsmárosnak. Érdekes ezek nem problémák, mert ilyen kérdést nem olvastam még itt a gyakorin. Pedig elgondolkodtató...

2012. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!

Minden gyülekezetnek vannak szabályai.Aki ide jár Istenhez imádkozni vagy gyógyulni, valami oda vonzza,hát járjon oda.

A kisgyerekét is magával viheti, sőt még a férjét is. Aztán ellehet dönteni hogy jó helyen vannak e vagy sem. Az emberek szabad akarattal rendelkeznek elvileg tanácsot lehet adni, de beleszólni más dolgába nem lehet. Egyébként mint minden egyháznál, itt is kell fizetni,kinek mennyi van, mennyivel tud hozzájárulni.

2012. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Férjemmel itt házasodtunk, és nagyon boldog családunk van.

Nagyon szeretünk ide járni, a gyermekeim is (5,8 évesek).

Nagyon sok olyan emberrel ismerkedünk meg, akik nagyon jók, segítőkészek.

Semmi rosszat nem tudok róluk mondani!

Igen, biztosan van olyan hívő itt is mint bárhol máshol (katolikus, református... stb..stb) akik nem úgy gyakorolják a hitüket, ahogy kéne.

Soha nem kellett érte fizetni, hogy bemenjünk Istentiszteletre, és soha senki nem mondta nekem, hogy fizessem a tizedet.

Ha 10 ezer forintot dobtam be nem néztek rám máshogyan mint akkor amikor egy forinot sem tudtam.


28/N

2012. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 zozi1111 ***** válasza:
41%
Többször volt erről az agyament gyülekezetről szó. Én úgy látom, aki akar menjen, aki nem az nem. Részemről hülyeség az egész.
2012. jan. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

"ézus ismerte gonosz szándékukat, ezért így szólt hozzájuk:

„Mutassatok nekem egy ezüstpénzt!* Kinek a képe és írása van rajta?”

„A császáré*” — mondták azok.

Erre ő így szólt hozzájuk: „Akkor adjátok meg a császárnak*, ami a császáré! Istennek pedig azt, ami az Istené!”

Szerintem ez inkább arról szól, hogy pénzt, anyagi javakat a császárnak, a szeretetet pedig Istennek. Nem veszélyesebb,mint bármelyik egyház. Tőlük még senki nem jött házhoz megtéríteni, nem úgy, mint jehováéktól. Az, hogy ki hova hordja a pénzét zsákszámra Hitgyülekezetbe, vagy kaszinóba rulettezni, a saját okos döntése. Nyerési esély: kaszinóban 15%, Hitgyülekezetben 0%.

2012. jan. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 eric_one ***** válasza:
75%

#19-nek!


A kiragadott igét a szövegkörnyezetében kell értelmezni, abból érted meg miért hangzott el ami elhangzott. Mivel ezen rész teljes mértékben pénzügyi dolgokról szólt, adó meg nem fizetéséről, ezért egyértelmű hogyan kell ezt értelmezni. Ne akard saját elképzelésedet kivetíteni. Te is ha valakivel kommunikálsz akkor válaszként nem oda nemvaló dolgokkal jössz elő így van? A tized fizetését pedig más igékből is le lehet vezetni, nem üdvösségi kérdés mert Jézus megszabadított a törvény átka alól, de nem eltörölni jött a törvényt, hanem betölteni.

2012. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!