Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, hogyan viszonyultok az...

Hívők, hogyan viszonyultok az evolúció-elmélethez?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan aki teljesen mesének tartja az evolúciót és a Teremtés könyvében hisz?
2012. jan. 18. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
27%

Vidiripi


Nem véletlenül jött létre az élet.

2012. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
10%
Nálam kb egy kategóriába tartozik mindkettő. A kategória további résztvevői: Bölcsek Köve, Örökélet-elixír, stb. Egyik sem kapott megbonthatatlan, kikezdhetetlen, 100%os bizonyítást, de egyik sem lehetetlen.
2012. jan. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
2012. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
34%
Az evolúció bármilyen esetben evolúció. A Biblia se tagadja le. Úgy tudom, hogy Ádám és Éva az első ember pár ami nem azt jelenti, hogy nem a majmoktól származunk és hogy dinok nem léteztek. Nem cáfolja meg a Biblia. Amit nem cáfol meg azt nem zárja ki. Tehát hívőként is ellehet fogadni azt amire gondolsz.
2012. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gond vele, csak a véletlenben nem hiszünk. Intelligens tervezésben hiszünk. De módszernek kiváló.
2012. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
14%

Kérdésedre válaszolva az evolúció tana nem "újkeletű találmány". Évezredek óta van. Állítólag egyiptom népe anno úgy vélte, hogy a Nílusból származik az élet. Ugye milyen ismerős?


Véleményem szerint az evolúció minden idők legostobább vallása. Ha már megkérdezted, igen, én a teremtésben hiszek, miszerint az Úr hat nap alatt teremtett meg mindent.

2012. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 eric_one ***** válasza:
16%
Hívőként azt gondolom hogy mind az evolúció, mind a teremtés elmélete intelligens hiten alapszik. A jelenlegi fizikai törvények ismeretében, a világ keletkezését bizonyítani, megérteni nem lehet. Tehát tudományosan sem az evolúciót, sem a teremtést nem lehet bizonyítani. Bármely álláspontot is fogadjuk el, mindkét esetben az elfogadás hiten alapszik. Ez egy nagyon tág és nagy témakör, ha elkezded kutatni arra fogsz rájönni, minél több ismereted van, úgy érzed annál kevesebbet tudsz. Számtalan további kérdés fogalmazódik meg benned. Viszont megjegyezném hogy egy hívő miután felkutatta hitének forrását, mindenre választ fog kapni. Megérti általa életének, létezésének értelmét, lényegét, célját. Viszont egy "hitetlen" mindig keresni fogja azt. Mert nem fog olyan választ találni ami belső meggyőződést hoz létre.
2012. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:

"Viszont megjegyezném hogy egy hívő miután felkutatta hitének forrását, mindenre választ fog kapni. Megérti általa életének, létezésének értelmét, lényegét, célját. Viszont egy "hitetlen" mindig keresni fogja azt. Mert nem fog olyan választ találni ami belső meggyőződést hoz létre."


Ez szép és igaz abban az esetben, ha a hívő nem keresztény vallás követőjét jelenti, hanem hívőt globálisan bármely vallásra vonatkoztatva.

2012. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon érdekesnek találom amit írtok. Én abszolút toleráns vagyok, hiszen mindenkinek szíve joga az általa választott hit mellett kiállni. Biológus hallgatóként, az érdekelne még, hogy aki abban hisz, hogy az Úr teremtette a világunkat evolúció nélkül, az mit gondol a természettudományokról és a számtalan mai kutatásról? Hasztalannak tartja őket?



((Én személy szerint nem a keresztény hit szerinti Istenben hiszek. Valami olyasmi erőben hiszek, mint a Természet.. Volt valahol egy Jane Goodall idézet:

"Fogalmam sincs arról, hogy Isten kicsoda vagy micsoda. De hiszek egy nagy spirituális hatalomban. Nem tudom minek nevezzem. Különösen olyankor érzem ezt, ha kint vagyok a természetben. Van valami, ami nagyobb és erősebb nálam vagy bárki másnál. Érzem. És ez nekem elég." De ez mellékes a kérdésemet tekintve.:)))

2012. jan. 18. 22:13
 10/70 anonim ***** válasza:
30%

akik hisznek az evolúcióban azoktól kérdezném hogy tudtok e arról hogy darvin halálos ágyán visszavonta és beismerte hogyz csak az ő agyszüleménye.

mindenesetre a véletlenek milliárdszorosa kellett volna ahhoz hogy a semmiből legyen valami...

2012. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!