Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy kérdés a keresztény...

Mirk kérdése:

Egy kérdés a keresztény vallásról. Miért jó isten?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy vallásellenes vagyok (már ami a kereszténységet illeti, a többit nem ismerem eléggé). Elkeserítőnek és dühítőnek tartom, hogy az ember az őskorból már jócskán kilépve még mindig szükségesnek tartja hiedelmekkel és babonákkal lealacsonyítani magát.

Egy egész regényt írhatnék a kereszténység kritikájáról és butaságairól, de most csupán egyetlen kérdést tennék fel ami rendkívüli módon érdekel:


Miért hiszik/mondják az emberek azt, hogy isten jó(jóságos, jó szándékú és minden további értelemben)? És továbbmehetnék azt kérdezve, hogy miért hiszik, hogy a sátán rossz?


Valóban nem értem, hiszen ha lemodelleznénk ezt egész színjátékot... ülök a semmi közepén, unatkozom így hát csinálok egy hangyafarmot. Adok nekik egy rakás természetükkel ellentétes szabályt és ha nem tesznek kedvemre megtagadom tőlük a boldogságot(a túlvilágon). Figyelem a szenvedésüket, figyelem hogy tesznek kárt másokban és önmagukban és elvárom, hogy imádjanak és dicsőítsenek, csak azért hogy egy nap majd megunjam és véget vessek neki... a legenyhébb megfogalmazásban is beteges!

Hol van itt a jóság?


Árulja el nekem egy teológiában jártas egyén, hogy egy végtelen hatalommal bíró lény miért érzi szükségét létrehozni egy bábszínházat? Hogy legyen hol játszani azzal a sok hatalommal?


2012. jan. 21. 16:45
1 2 3
 21/23 mustafa33 ***** válasza:
Akárhogy nézük, bármilyen szempontból, az ószövetségi JHVH nem lehet azonos az újszövetségi Atyával. A megbocsájtó jóságos segítő Atyaisten és a hetedíziglen boszúálló, tökéletlen világot teremtő, büntetés terhe alatt feltétlen imádatott megkövetelő JHVH nem lehet azonos. Mégis a kaballának lenne igaza? A világot teremtő demiurgosz Sataniel lett volna. Mégis a gnosztikusoknak lenne igaza? Jesuelnak kellet eljönni, a Logosznak, hogy a tökéletlen teremtésű Földet és lakóit kivegye öntelt teremtője irányítása alól és a Mindenható világ teremtő Isten kezébe adja?
2012. jan. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 mustafa33 ***** válasza:
Bocs elírtam, nem "a világot teremtő demiurgosz..." -t akartam írni, de : a földi világot teremtő demiurgoszt.
2012. jan. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a kereszténységet sem ismered eléggé.

Isten nem lény. Isten van. Benned van a jó (az Isten), és a rossz(a Sátán). Te döntöd el melyiküket szolgálod.

2014. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!