Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények képtelenek az...

A keresztények képtelenek az absztrakcióra?

Figyelt kérdés

Itt van ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

Az önmagukat keresztényként megjelölő válaszolók képtelenek elvonatkoztatni attól, hogy (hitük szerint) Jézus a megváltó, holott a kérdező ezt kéri.


Persze ez nem az első és egyetlen példa, viszont ha valóban így van, az sok dolgot megmagyaráz.



2012. jan. 18. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"azok egy külön állatfaj, sajátos agyműködéssel, amit nem sikerült még megfejteni."


most a bigott vallásosokra gondolsz, vagy a keresztény értékrend szerint élőkre? mert nem mindegy.

2012. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
tévedsz, pártatlan vagyok :))
2012. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdésed lényegét.
2012. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
úgy általában a hívőkre, illetve a gondolkodásmódjukra. (én írtam a különállatfajost, amit valaki moderáltatott)
2012. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"úgy általában a hívőkre, illetve a gondolkodásmódjukra. (én írtam a különállatfajost, amit valaki moderáltatott)"


nem én voltam :)) nekem csak a túlbuzgókkal, a fanatikusokkal van bajom, és sokszor egykalap alá veszik őket a viszonylag normálisabbakkal, és emiatt sok az egymás mellett elbeszélés, csak ezért kérdeztem.

2012. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb képtelen rá.
2012. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
belőlem a vallásosság minden megnyilvánulása undort vált ki, ez ilyen ösztönös reakció. ettől függetlenül vannak hívő ismerőseim, és jól kijövünk egymással, mert nem szoktam hirdetni, hogy miket gondolok a vallásról.
2012. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
na jó, ide persze leírom.
2012. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Itt nem elvonatkoztatásról van szó, csak vitatják a kérdés hipotézisét.

A kérdező keresztényekhez intézte a kérdést, ők pedig válaszoltak rá ebbéli mivoltukban. Rávilágítottak, hogy ha nem Jézus volt a Messiás, akkor a dolog ellentmondásba kerül a próféciákkal. Ennyi.

Nem arról van szó, hogy Krisztus megváltói mivoltától ne tudnának elvonatkoztatni, hanem arról, hogy ha valóban nem ő a Megváltó, akkor tulajdonképp hitelét veszíti az egyetlen forrás (a Biblia), ami utal a Megváltó létére, vagyis értelmetlenné válik a kérdés.


Amúgy hozzátenném, a keresztény vallás eléggé tele van komoly absztrakciókkal: egy Isten, aki három személy; abszolút igazságok és értékek, örök érvényű isteni törvények; hit, mint az igazság alapvető forrása;

De mondhatnám ékes példának a Jelenések könyvét teljes terjedelmében.

2012. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Titus Pullo


Szerintem viszont a kérdés elég egyértelműen azt jelenti, hogy mi van, ha Jézus mégsem megváltó, nem pedig azt, hogy mi igazolja, hogy az volt. Erre kapott olyan válaszokat, hogy akkor is az volt.


"Amúgy hozzátenném, a keresztény vallás eléggé tele van komoly absztrakciókkal"


Én pedig nem a keresztény vallásra kérdeztem rá, hanem a magukat kereszténynek vallókra.

2012. jan. 18. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!