Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért áll oly távol a legtöbb...

Mirk kérdése:

Miért áll oly távol a legtöbb keresztény embertől a keresztényi magatartás?

Figyelt kérdés
Az életben és akár itt is többször láttam példát rá, hogy magukat hívőnek és vallásosnak tituláló emberek, saját vallásuk alapjaival sincsenek tisztában. Kicsinyesek, rosszindulatúak, hazudnak, csalnak lopnak. Nagyon sokan még egy kulturált megnyilvánulásra sem képesek. Hogy lehet összeegyeztetni a vallást, a hitet a bunkósággal és a szemét életmóddal? Hogy lehet mélyen hívő valaki aki a tízparancsolat negyedét képes csak betartani (és a negyedétől is csak a börtön kilátása miatt tartózkodik).
2012. jan. 30. 15:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%
A középkorban gyakorlatilag mindenki hívő volt valamilyen szinten, mégis volt mindenféle emberből bőven. Aki hívő, nem feltétlenül egy szent. Amúgy értem a kérdést, néha vizet prédikálnak, de ezen nem kell kiakadni. :))
2012. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon jó kérdés,én is szeretném tudni rá a választ.

Én egy keresztény cégnél dolgozom.Szinte csak egy páran nem vagyunk vallásosak.Ennyi álszent,képmutató ,rosszindulatú emberrel még az életben nem találkoztam.Lelki terrort alkalmaznak,éh bérért dolgoztatnak,vissza élnak azzal,hogy munkanélküliség van.Iszonyat rossz itt a légkör.Csalodtam,mert a vallásos embereket teljesen másnak gondoltam.

2012. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, ők is emberek. Az emberek pedig bűnösek. Vallásos vagyok, párom is az. Az anyját minden vasárnap és szombaton ott látom a templomban. Olyan ájtatosan térdepel ott, hogy az ember meghatódik.

Aztán mikor megismertem, rá kellett jönnöm, hogy egy boszorka. A fiát (vagyis a páromat) folyamatosan az apja ellen uszítja (elváltak régen). A mostani férjét is utálja. Annyi gyűlölet van benne, hogy nekem nehezemre esik a közelében lennem.


Ez régen is így volt. Most is így van.

Én azt mondom, hogy ne az ilyen emberek alapján ítélj meg egy vallást. Inkább keresd a pozitív példákat, mert olyanok is vannak, csak nehezebb őket megtalálni. :)


24/n

2012. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Jézus Krisztus maga beszélt arról, hogy nem minden az, ha valaki csak hivatkozik rá. Semmit sem ér, ha nem teszi meg azt, amit Isten kér tőle (Mt 7,21-23)


Pál apostol úgy jövendölt hogy az "utolsó napokban" lesznek olyan emberek, "Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét" (2Tim 3,1;5)


Tehát a látkereszténységről a Biblia is tud. Ezek az emberek vagy nem tudják, vagy talán nem akarják figyelembe venni azt a Biblia tanítást miszerint:


"A ki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság." (1Jn 2,4)


Sajnos ez szomorú, viszont nem minden Keresztény ilyen. Vannak olyan emberek, akik komolyan veszik Isten törvényeit. Kívánom hogy ismerj meg ilyen embereket is.


Minden jót!

2012. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan abból az okból. Amiért, nem minden ...:


-muszlim terrorista

-ateista erkölcsnélküli

-sátánista pszihopata

-diák tanul

-rendőr becsületes


és van még-

2012. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fent leírt emberek nem azért "hívők", mert hisznek. Nem hisznek; de ez egy út, így lehet egy felsőbb erőt okolni ha szükséges, meg mutatóba is fontos ám nekik. Esetleg, ha nem képesek emberi kapcsolatok kialakítására, akkor a hívők közt majd találnak olyanokat, akik emberségből/kíváncsiságból/jóindulatból nem hajtják el őket.


Azért manapság, amikor már "nem kötelező" kereszténynek lenni, ezt nem mondanám, hogy a legtöbb keresztény ilyen.

2012. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

A "legtöbb" azért durva általánosítás, de igaz, nem elhanyagolható jelenségről van szó.


Ilyen az emberi természet. Ettől még nem lesz helyes dolog, de ezen nem nagyon lehet változtatni. Bármilyen vallás, erkölcs vagy eszme mögött megtalálhatod az ilyen embereket.

2012. jan. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

Onnan ismered meg az igaz keresztényeket, hogy szeretet van köztük..

Nem mindenki Isten tanúja aki annak mondja magát. Rájuk mondta Jézus hogy képmutatók.

Azt viszont tudnunk kell hogy minden ember kegyelemben van.Mi ne ítéljük meg egymást, hanem mutassunk jó példát, jó cselekedeteket, szeretetet, amire Jézus tanított, hogy meg nyerjük őket az igaz imádatra.

2012. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Igen,hát az emberi természet tényleg ilyen.magunkban hordjuk mind a mennyet,mind a poklot.de azért választásunk van,és ez fontos.én is csalódtam a keresztény vallásban,mondjuk talán annyi előnye volt,hogy az addigi naívságomból felébredtem,és jobb ember ismerő lettem.nem vagyunk makulátlanok,és helytállónak tartom a mondást,hogy a "pokol útja is jó szándékkal van kikövezve".az általad említett keresztények némely esetekben meg vannak róla győződve,hogy ők jók,jót tesznek.pont ez okozza a problémát,mert nem értik Jézus szavait:"egyik kezem nem tudja,mit csinál a másik"

És a következőket sem:

"Így szól a jobbján állókhoz. Gyertek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Éhes voltam és adtatok ennem. Szomjas voltam és adtatok innom. Idegen voltam és befogadtatok. Nem volt ruhám és felruháztatok. Beteg voltam és meglátogattatok. Börtönben voltam és fölkerestetek.


Erre megkérdezték az igazak. Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasam, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?


Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.


Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok, ti átkozottak Mert éhes voltam s nem adtatok ennem. Szomjas voltam s nem adtatok innom. Idegen voltam s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam s nem jöttetek el meglátogatni.


Ekkor ezek is megkérdezik. Mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra?


Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek.


(Máté evangélium, 25. fejezet, 34-45. versek)"


Tehát pl.az én melóhelyemen ahol emberekkel kell foglalkozni,van egy gyülekezetes nő,áradozik néha Istenről meg a szeretetről,de sokszor úgy beszél az emberekkel,mint akiket a s..ggéből rángatott ki.Igaz vallásosnak tartja magát,aki nem olyan vallásos mint ő,mondjuk csak simán templomba jár,az nem jó keresztény a szemében.Jelszava,hogy Isten az első,mert ez a legfontosabb,az emberekben nem lehet bízni(igen,ebben sajnos van valami)ők csak Isten után következnek.De nem fogja fel,hogy ez valójában csak egy egoista álláspont,és pontosan az ellenkezőjét teszi annak,amit a vallása istene kérne tőle.Ha az emberek felé szeretettel fordulna,akkor Isten felé is szeretettel fordulna.

2012. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Ja,ezt lehagytam:Szerintem az is hozzájárulhat az ilyen viselkedéshez,hogy ezek a vallásosok túl sok mindent elfojtanak magukban.A vallásnak van egyfajta "kényszerítő" jellege,ami miatt a frusztrációjukat,dühüket,nem tudják megfelelően kinyilvánítani,mert gondoljunk bele,ha pl.az embert jól felidegesíti valami,és a szíve mélyéből agresszívan kiordítana magából jó néhány csúnya szót,de nem teszi mert "jó kereszténynek kell lennie,ha meg akar állni Isten előtt"akkor a frusztrációja csak gyűlik,és jó eséllyel sokkal nagyobb adagban fog kitörni belőle.Ha elfogadná,hogy senki sem tökéletes,akkor megértené,hogy Isten előtt nem kell vigyázzban állni.És tudom közhelyes talán,de megemlíteném még a szexuális tabukat,szabályokat,a túlzott önmarcangoló bűntudatot,Isteni büntetéstől való félelmeket,ezek is okozhatnak lelki,viselkedési problémákat.
2012. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!