Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igazi bibliát miért lehet...

Az igazi bibliát miért lehet megtekinteni amit a Vatikánban őriznek 8 lakattal? Mert az eredetit már vagy ezerszer átírták és az nem érdekel.

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 20:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Vagyis úgy akartam írni hogy miért nem lehet megtekinteni bocs.
2012. febr. 1. 20:54
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Milyen igazi bibliáról beszélsz?
2012. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Amit a Vatikán őriz. Az eredetit ami 30 cm vastag. Abból írták meg a Károli bibliát is de egy csomó dolgot kihagytak belőle meg átírtak. Sajnos az eredetit őrzik és nem lehet beleolvasni :( Vajon mit titkolnak az emberiség elől?
2012. febr. 1. 20:59
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


Az állításodnak semmilyen valóságalapja nincs, ez amolyan összeesküvés elmélet...Javaslom ezt a honlapot, ezen találhatsz leírást a kanonizációról:


[link]


Egyébként is, aki hívő ember az tudja, hogyha Isten el akarja juttatni az üzenetét az emberiséghez, akkor Őt, a mindenség Urát ebben senki nem tudja megakadályozni:


"Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem." (Ésa 55,10-11)

2012. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom féltik a tartalma vagy történelmi értéke miatt
2012. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Igen, higgy csak a másodiknak, és a keresztény egyház hazugságainak.

Gondolkozz el: ha van egy szervezet, aminek nagy hatalma van, és vannak titkai, akkor szerinted nem azt fogja terjeszteni, hogy hazugság, hogy vannak titkai? A második is ebbe esett bele. Az egyház elég nagy hatalom ahhoz, hogy eltitkolhassa a kényelmetlen dolgokat. És igen, vannak dolgok, amiket hét lakat alatt őriz. Mit gondoltok, mi a fenéért kellett eldugni a Holt-tengeri tekercseket? Te az apokrif iratokról beszélsz egyébként.


Szerintem azért őrzik, mert a végén kiderülne, hogy a názáreti története csak egy mese és a világot nem egy szakállas, hisztériás zsidó teremtette, aki a pokollal fenyeget, ha maszturbálsz. Nem mintha egy értelmes ember ne jönne rá magától is ;) Épp elég ideig tartották vissza az emberiséget a fejlődéstől. Ha nem lettek volna, évszázadokkal hamarabb kibontakozott volna a tudomány. Őszintén remélem, hogy egyszer összeomlanak.

2012. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

# 5/6 ma 21:25 .....


Szerintem azért őrzik, mert a végén kiderülne, hogy a názáreti története csak egy mese és a világot nem egy szakállas, hisztériás zsidó teremtette, aki a pokollal fenyeget, .....Őszintén remélem, hogy egyszer összeomlanak."


Ossze is fogg omlani ! velemenyem szerint hamarosan ! ....


Vajon, mit is remel e ? ha nem tudom milyen nagy titkokat megtudna ! ? gondolja, hogy megvaltozna a vilag ?

Oroke elhetnenk e boldogan oroke !

Ha, ez lenne a nagy titok, a papok, nem halnanak meg ! .....


Az utolso 100 evben csak, a tekhnologia oly csucspontokat ert el, amire, gondolom most 100 eve, nem is almodoztak az emberek !

Mit nyert On szemelyesen a tudomany eddig nem ismert kibontakozasabol ?

Peldaul, nem fogg meghalni ? nem lesz beteg ?

Mit erek en vajon, hogy sokaltal tobb ismeretekel foggok meghalni, mind nagymamam ?

SEMMIT ! velemenyem szerint .

ugyanaz a fekete fold var ram, mind nagymamat !

Vagyis, szep, jo a tudomany , erdekes, de nem segit SEMMIT, az elet ellensege = a halalal szembe valo evezredek ota valo emberi " harc " ban , ellensegunk irant, a halalal szembe !

De, Jezus valtsagaldozata altal, vagy egy eselyunk / egy remenysegunk, hogy a hallal tobbe nem meg fenyeget, minket es azokat akiket szeretunk, nem lesz halal ! betegseg ! sirankozas ! stb.

Hat igy igazabol erdemes elni !


egy kerdesem lenne : boldogabbnak erzi magat, mind nagyszuleink ? egesegesebbnek ? jobb eletunk van e mind nagyszuleinknek ? stb., stb., stb .

en legalabbis, szeretem volna legalabb 100 evel hamarabb szuletni ! nem latnak annyi nyomorusagot , etegseget, szegenyseget, stb et ( nem tudnak legalabb rola ! es amirol nem tudsz ! nem faj ! )

Nekem legalabis, a mai vilag nyomorusaga, szegenysege, igasagtalansaga , stb ek nagyon fajnak !

nem szeretem e vilagot, az biztos !


Meg a pokol, mind orok - kinhely, alairom en is, csak a valasoknak az ilyesztoje ! sajnos, sokkan elhiszik !

2012. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Off lesz:


Eliza ha 100 éve születtél volna pont beleszületnél a világháborúkba ott aztán volt szenvedés és nyomor. Azt hiszed volt valaha olyan időszak a Földön ahol mindig mindenhol a jó lét tombolt(A bibliai édenkértet nem számítva)? A középkorba a kereszténység virágkora(mármint európába) se arról volt híres,hogy a katonákat se a semmiért képezték ki. Az ateizmus se azért terjedt el mert a nagy istenszeretbe nagyon unatkoztak egyesek és fellázadtak isten ellen, sokkal inkább kiábrándulás, ill. meglett engedve.

2012. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

En, megis ugy gondolom, hogy ha 1867 ben szuletem volna, az emberek, akkor, jobban szeretek egymast ! segitokesegesebb voltak akkor,

jobban torodtek felebaratukal !

stb., stb. stb

Vagyis, mindezekre ertelmezem, ezt hianyolom en legalabbis a legjobban most !

Hogy a legtobb emberben kihult az utolso idoben a szeretett !


6. 000 eve nyomorog, sir a vilag, mindig voltak haboruk, stb ek, ha mindez nem lenneke, Paradicsomban elnenek !


csak a valasok altal megszentelt haborukra ha gondolok, hogy ugyanaz a felekezetbol valo emberek, de mas nyelvet beszelok, egymast oltek meg ! a papok jovahagyasaval !

isten nevebe volt az inkhizicio is ....

hat, hatborzango !


de, veglegesen, most 100 eve, kaptam a szomszedtol egy pohar vizet ! most mar itten, ezt sem remelhetem, hogy megkapjam ! !

tul, meg megagyak most is ...

2012. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

És akkor hogy is történt ez az összeesküvés elmélet? Megtörtént a Biblia kanonizációja titokban, aztán meg eldöntötték hogy mit hoznak nyilvánosságra belőle? Ez az elmélet több helyen is sánítot.


1. A Katolikus Egyháznak nem volt érdeke a középkorban Bibliát adni az emberek kezébe. A Biblia akkor kezdet terjedni amikor a protestánsok elkezdték nemzeti nyelvek is lefordítani


2. A Kanonizálás ellenőrizhető. Akik a Vatikánt ilyenfajta összeesküvés elmélettel vádolják, azoknak felhívom a figyelmét arra, hogy az Ószövetségről rendelkezésünkre áll egy hiteles történelmi dokumentum ez pedig a Septuaginta, az Ószövetség görög nyelvű fordítása, amelynek tartalmát a Vatikán is elfogadta.


Az Újszövetségi könyveket már a híres niceai zsinat előtt elkezdték gyűjteni, és a II.-III. századból nem egy dokumentum áll rendelkezésünkre ahol listát találunk az Újszövetségi könyvekről. Alaptalan tehát a vád, miszerint az "eredeti Bibliát 8 lakattal őrzik". Hiszen a Katolikus Egyház már az addig évszázadok alatt összegyűjtött Bibliai könyvek kánonját erősítette meg, nem pedig egy új kánont készített


Ezt nem nekem kell elhinni, tessenek visszaellenőrizni, elegendő forrás áll rendelkezésünkre.

2012. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!