Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, elmagyaráznátok,...

Jehova tanúi, elmagyaráznátok, hogy miért kell ilyen erőszakos módon téríteni az embereket?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok,hogy az elmúlt 2 hónapban 4x kopogtattak be hozzám hittérítők és 2x hívtak telefonon is ilyen ügyben!Nem voltam goromba egyik esetben sem,viszont kultúrált hangnemben közöltem,hogy nem szeretnék áttérni az ő vallásukra,mert római katolikus vagyok és az is szeretnék maradni.Volt,amikor ennyi elég volt,de volt olyan is,aki ennek ellenére is megpróbált meggyőzni,hogy lépjek be a hitkőzősségükbe!

Szerintem nagyon lealacsonyítja a vallásotokat,hogy ilyen módszerrel próbáltok híveket szerezni!Higgyétek el,hogy akit érdekel ez a dolog,az önszántából is fel fog keresni titeket és semmi szükség arra,hogy ilyen tolakodó módon próbáljátok ráerőszakolni az emberekre a vallásotokat!

Érdekelne,hogy miért folyamodtok ilyen eszközökhöz?Mert nyilvánvaló,hogy a legtöbb emberben ez negatív érzéseket kelt és ahelyett,hogy felkeltenétek az érdeklődést a vallás iránt,azt éritek el,hogy az emberek maximálisan elzárkóznak tőletek!

Leszögezném,hogy nem ellenzek semmilyen vallást,hiszen mindenkinek joga van eldönteni,hogy miben hisz,de azt nagyon helytellenek tartom,hogy ilyen módszerekkel akartok híveket toborozni!


2012. febr. 7. 11:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%

Jehova Tanúi Jézus példáját követik.Hiszen ő is házról házra járt prédikálni.Ő arra utasította a követőit, hogy az otthonaikban keressék fel az embereket(Máté 10:7,11-13).Jézus napjainkra vonatkozóan a következő tevékenységről jövendölt: „a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.” Követőinek meg is parancsolta: „Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket” (Máté 24:14; 28:19).

A látogatásuk indítéka a szeretet: az Isten iránt, és a felebarátaik iránt is.

A Tanúk nem kívánják hitüket másokra ráerőszakolni, de tudják, hogy az emberek elköltözhetnek, és a körülményeik is változhatnak. Ma túl elfoglalt lehet valaki, s nem ér rá odafigyelni; máskor lehet, hogy szívesen szakít rá időt. A család egyik tagja talán nem mutat érdeklődést, más családtagok viszont igen. Az emberek maguk is változnak; az életben felmerülő komoly gondok miatt talán tudatára ébredhetnek szellemi szükségletüknek.

2012. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Rendben!Mostmár értem,hogy miért csinálják,ezt a házról-házra járást!Viszont az még mindig nem világos,hogy ha kerek-perec megmondom a térítőknek,hogy nem szeretnék áttérni a vallásukra,akkor miért erőltetik tovább a dolgot!?Valhogy olyan érzésem van ezzel kapcsolatban,hogy ez a vallási térítés már igencsk hiteltelen és átment valami egészen más dologba,leginkább ahhoz tudnám hasonlítani,amikor házalló ügynökök,különféle termékeket próbálnak rásózni az emberekre.

A másik,amiről egy ismerősöm számolt be,hogy feltett néhány vallássl kapcsolatos kérdést a hittérítőknek és azok nem tudtak kielégítő választ adni,csak össze-vissza habogtak!kérdem én,miért olyan emberek mennek téríteni,akik maguk sincsenek tisztában az általuk preferált vallással?Szerintem ez eléggé kiábrándító,még annak is aki eredetileg érdeklődést mutatna a dolog iránt!

2012. febr. 7. 11:28
 3/23 anonim ***** válasza:
3%

Mivel tökéletlenek vagyunk az agyunk nem egy számitógép ezért vannak olyan helyzetek hogy adott kérdésre nem tudunk azonnali pontos választ adni.De viszont mivel nem szeretnénk a Bibliával nem összhangban levő választ adni, ezért a következő alkalommal adjuk meg rá a pontos választ, miután kutatásokat végeztünk ezzel kapcsolatban.

2Korintusz 2:17 "mert mi nem házalunk az Isten szavával, mint sokan, hanem őszinteségből, igen, mint akik Istentől küldettek, Isten tekintete előtt, Krisztussal közösségben szólunk."Milyen érdekes Pál apostolt is ezzel illették.Ő róla is ez a véleményed?

2012. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

apu egyszer unatkozott és beengedte őket, aztán olyan kérdésekkel fárasztotta őket hogy maguktól elmentek


pl ő tiszteletben tartja a vallásukat, ők is tartsák tiszteletben az ateizmusát. meg ilyet szól nekik, hogyha aki nem lesz jehova tanúja az a végítéletkor a pokolra jut, akkor mi van azokkal az afrikai vagy ázsiai éhező gyerekekkel, akiknek a lelke még nincs megmentve, miért nem hozzájuk mennek, hagyják, hogy a szegény gyerekek a pokol kénköves lángjai között égjenek a végtelenségig, csak mert a jehova tanúi nem mennek afrikába? és akkor ki a bűnös?

:D :D :D

2012. febr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, ezt akár én is kiírhattam volna, teljesen egyetértünk!

Én is tiszteletben tartom mindenki vallását, vagy ateizmusát, nem érdekel, és nem vetek meg senkit. De! Hagyjanak békén, ne térítsenek, és főleg ne zaklassanak!

(Egyébként nem is csak vallásos dolognál érzem ezt, mert már a bedobált reklámújságoktól is idegbajt kapok, csak ez most nem ide tartozik.)

Annyira szeretném, ha nem csöngetnének idegenek, és kezdenének rá a bemagolt szövegükre, még mielőtt levegőt vehetnék, hogy elküldjem őket...

Egyébként nagyrészt miattuk (és a hasonlók miatt) szüntettük meg a család telefonvonalát. De azóta már mobilon is zaklatnak... Felháborító!!

2012. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

szerintem ezzel csak azt erik el hogy mindeki utalja oket mar. es nem csak arrol van szo hogy hazalnak hanem eroszakosak es nem ertenek a szobol hiaba mondasz nemet csak mondjak es mondjak.

szuleim is egyszer beengedtek oket (hogy miert a mai napig nem ertem) akkor elmondtak a mondokajukat a szuleim meg mondtak hogy koszonik de nem ternek at. erre folyamatosan jottek es zaklattak,nem egyszer nem ketszer.

2012. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 izidorkata ***** válasza:
9%

Én nem vagyok J.T., de egybe biztos vagyok: ők is támogatják az afrikai éhezőket, idevalósi cigányokat, élelmiszerrel, tanítással.

Azért gondolom mert afrikában virágzó gyülekezeteik vannak, és biztos hogy igyekeznek emberhez méltó életfeltételt biztosítani az odavalósi közösségeiknek.

Van két színvonalas ujságuk: az Őrtorony, meg az Ébredjetek, ebben sok szép dolgot lehet találni.

Mondjuk rá az pozitív hogy ingyen eljutassák ahhoz aki kéri. Ha valami katolikus vagy református teológiai könyvet akarsz elolvasni annak meg általában elég szép ára van.

2012. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ezt,mondom én is,hogy ezzel pontosan az ellenkezőjét érik el,mint amit szeretnének.Amikor már 50x elmondom,hogy köszönöm szépen,nem szeretnék vallást váltani és ezek után még 20x becsöngetnek,vagy telefonon hívogatnak,ez belőlem(és szerintem az emberek 90%-ából)azt váltja ki,hogy teljes mértékben elzárkózik a dologtól.és azon sem kell csodálkozni,hogy a sokadik alkalommal az ember már nem tud türelmes lenni és mosolyogva végighallgatni a mondókájukat,hanem előbb utóbb ugyis betellik a pohár és elküldjük őket a fenébe.

Nagyon tolakodónak érzem,hogy minden eszközt felhasználnak arra,hogy meggyőzzék az mebereket.Mindenkinek saját dolga eldőnteni,hogy miben hisz,vagy egyáltalán,hogy hisz-e valamiben és szerintem senkinek nincs joga ahhoz,hogy a saját meggyőződését ráerőltesse másokra.Pedig itt már nagyon is erről van szó,hiába állítják,hogy ez nem erőszakos térítés.Szerintem ez a telefonálgatás és kopogtatás már kimeríti a zaklatás fogalmát,főleg ha már nem 1x elmondtam,hogy nem érdekel a dolog!

2012. febr. 7. 12:29
 9/23 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló!az általad felsorolt dolgokkal nekem nincs is semmi problémám és nagyon helyesnek is tartom,hogy segítenek a rászorulókon.Az egyetlen,ami nekem nagyon nem szimpatikus ebben az egészben,hogy minden áron rá akarják venni az embereket,hogy csatlakozzanak hozzájuk!Én ezt tartom nagyon tolakodónak!Egyébként a vallásukkal semmi problémám nincsen.Azokat az embereket sem itélem el,akik ezt a vallást gyakorolják,egészen addig,amig nem akarják rámerőszakolni a hitüket!
2012. febr. 7. 12:33
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Jezus tanitasat gyakoroljak, tehat hirdetik a tant, de azt mar Jezus nem tanitotta, hogy eroszakosan nyomuljanak az emberek fele pl.

Jezus hogyan tanitott? Nem jart hazrol-hazra, megallt egy teren es hirdette a tant, tehat ezzel nem okozott lelki problemat egyik embernek sem, mivel szeretettel es tisztelettel hirdette a tant. Nem zavarta, s nem zaklatva az embereket, s nem beszelve a mai korszakrol, amikor mar minden ember meggondolja azt, hogy kit enged be az otthonaba, hiszen mar sok pelda volt arra, hogy kiraboljak ilyen formaban az embereket pl.

2012. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!