Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért sajnálja Isten a kis...

Miért sajnálja Isten a kis emberektől a pénzt?

Figyelt kérdés
valakinek még pár ezer forintja is elúszik a kezeiből,mint nekem mondjuk,másnak milliók jönnek be.
2012. febr. 10. 22:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

Tudod, hogy mennyi pénzt és vagyont fogsz itthagyni halálod után? Mindet. És mi lesz a halálod után?


Attól, hogy a Bibliát olvasod, nem lesz pénzed, de kevesebb sem lesz. Viszont attól, hogy azt olvasod és betartod, boldog leszel. És nem csak itt, hanem mostantól, mert aki hiszi Krisztust, ha meg is hal, él.


Isten szikla, a pénz és a munka ingatag maszlag. Melyikre is alapozol? Bölcs leszel vagy ostoba?

2012. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem akarom elhinni,hogy felnőtt emberek ennyire naivak,vagy vakok. Saját magatokat csapjátok be.
2012. febr. 11. 09:36
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

kedves kérdező,furcsán tetted fel a kérdést...

ezért vagyunk eeeeeeeennyire hulyék, mind egy szálig.

Nem a pénz az úr. Csak szeretne az lenni.

Az Úr az úr. Áldassék a Szent Neve.

2012. febr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
56%

Krisztus ezt mondta ennek a kornak az embereire.


" Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:"


Csak azért mondom, mielőtt legközelebb vaknak mondanál minket. Lehet, hogy te vagy az?

2012. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Ti azt a nézetet képviselitek,hogy szerintetek a pénz nem számít,csak a hit és a szeretet,elfogadom.

Én meg azt,hogy a XXI.században rá van kényszerítve az ember,hogy a pénz legyen az elsődleges,ez van. Vagy a szeretetből vesztek ruhát kaját,fizetitek az internetet?

Nem is tudom ki a bölcs,és ki az ostoba.

2012. febr. 11. 09:39
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

Van egy halász, ki korán reggel néhány hal kifogása után ki is jön a partra. Találkozik egy menedzserrel, és megkérdi, hogy miért jött ki ilyen korán ki a vízből? Ő azt mondta, hogy ez neki elég. A menedzser segíteni akart, azt mondta, hogy ő most diplomázott, ő okos, majd ő segít neki. Megkérdezte, hogy mit csinál a nap hátralévő részében? Hát, játszom a gyerekekkel, délre elkészítjük a halat, este iszom a barátaimmal, próbálom vidáman tölteni a napomat.

Nézze, mondta a menedszer, halásszon tovább, hogy több halat tudjon kifogni, hogy a bevételből tudjon venni egy nagyobb hajót, hogy többet tujon halászni. Egészen addig, míg egy kisebb flottát is tud majd halászatra befogni, majd elviheti a pénzét a tőzsdére, és itthagyhatja ezt a vidéki életet, beköltözhet a nagyvárosba, hogy onnan irányíthassa a vállálkozását. És utánna mi lesz, kérdezte a halász. Utánna több évtizedes kemény munka után jön a legjobb, mert otthagyhatja a nyüzsgő városi életet, leköltözhet vidékre, játszhat az unokáival, iszogathat a barátaival, vidáman töltheti a hátralévő mindennapjait...


Miért is vesztegetne el több évtizedet, mikor már ma is ezt csinálja? Nem elégítheti meg a pénz soha. Mindig több kell...


Mit érdekel az internet? Vegyétek el, mit érdekel a felső ruhám, vedd el az alsót is. Azt hiszed, hogy én a ruha által vagyok vagy az internet által? Használom, de ha nem lenne nem érdekelne. Vedd el az autómat, a házamat. Nekem itt semmim sincs, mit ne úgy kaptam volna. Az Úr adta, az Úr veszi el. Az Úrnak neve legyen áldott!

Vagy talán csak a bőségben kell az Urat áldani, vagy a nincstelenségben is? Mid van, mit ne úgy kaptál volna? Nincs neked semmid sem. A földi javak nem elégíttetnek meg. Akinek 80 pár cipóje van, annak mi kell még? Egy 81-ik. Akinek olyan motorja van, hogy kettesbe ott van 8 násodperc alatt 150-en, és öt sebességes, annak mi kell még? Egy gyorsabb motor. Nincs semmi a földi dolgokba, mi megelégíttetne. Ha volt 30 barátnőd, mi kell még? Újabb és újabb kapcsolat. Ezek semmik. Hatalmasságok, kiknek milliárdjaik vannak, mit hajtanak még? Hiszen unokáik is megélnek a felhalmozott vagyonukból, mégis törtetnek, hatalomra éhesek. Nem elégíttetnek meg soha. Mi az első perctől kezdve megelégíttettünk. Légy bölcs, és törtess a földi javak után, hogy egy napon rájöjj, hogy ostoba voltál.



"Fösvénység nélkül való legyen a magatok viselete; elégedjetek meg azzal, a mitek van; mert Ő mondotta: Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled;

Úgy hogy bízvást mondjuk: Az Úr az én segítségem, nem félek; ember mit árthat én nékem?"

2012. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
ez mind szép,és jó,de a gyakorlatban ez kétlem,hogy így működik.azért gondolom ilyen hidegben jobban esik a "halásznak" a meleg kályha mellett a saját lakásában iszogatni,mint ruha nélkül fagyoskodni a híd alatt pénz nélkül.
2012. febr. 11. 11:17
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A válaszolók jelentős része nem fogja fel, hogy itt nem egy összegyűjtött, hatalmas vagyonról van szó, hanem a napi megélhetésről.
2012. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
hát ez az! erről beszélek,olyan természetes mindenkinek,hogy van otthona valakinek,pénze és emellett még a szeretet sem hiányozhat..
2012. febr. 11. 11:38
 20/27 anonim ***** válasza:

hát persze, hogy Te vagy a bölcs, Kérdező..

enni kell:

[link]

Mi megpróbáltuk, hogy azt érezd: nem kényszeríthet a pénz Isten ellen.. de jobb lesz, ha bevalljuk:

nem tudjuk,

"miért sajnálja Isten a KIS emberektől a pénzt"?

2012. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!