Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért sajnálja Isten a kis...

Miért sajnálja Isten a kis emberektől a pénzt?

Figyelt kérdés
valakinek még pár ezer forintja is elúszik a kezeiből,mint nekem mondjuk,másnak milliók jönnek be.
2012. febr. 10. 22:32
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

ez a tökéletes válasz! te nagy hívők sem tudjátok!

a kép amit belinkelt az utolsó válaszoló nem tudom mit tükröz,ennek semmi köze Istenhez,hanem pár jószívű ember összefogott,és segített az éhezőkön.

2012. febr. 11. 17:32
 22/27 anonim ***** válasza:

Isten senkitől nem sajnálja a pénzt. Ora et labora. Imádkozzál és dolgozzál. A hárítás tipikus éretlen lélekre vall. Nekem soha nem jutna eszembe Istent szidni, ha valami baj van. Összeszedem magam, és megkeresem a megoldást. És ettől lelkileg fejlődök. Isten pedig erőt ad nekem mindenhez.

A rinyálásra semmi szükség. De a kormányt az tényleg sggbe kéne rúgni....

2012. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

[link]

Mi az, hogy kis ember? mi az, hogy pénz? mi az hogy sajnálja? Mihez van "köze" Istennek? Mihez van "köze" az embernek? Mi az, hogy Isten? Mi az,hogy Ember?


"S ne rúgjon még az Ember szenvedésén

A Pénz."

József Attila

[link]

2012. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

hát hogy mi örökölhessük a Földet!!

Legyé' megelégedve, tartsd oda a másik orcád, szenvedj, majd halálod után fürödhetsz tejben-vajban.

Hiába, az uralkodók mindig megtalálták a módját, hogy kell befogni a "kisember" száját. Nemhiába lett államvallás a kereszténység Európában és Amerikában.

2012. febr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

ezt a kérdést egyedül találtad ki, vagy a család segített?


...ha a családoddal nem beszéltél erről, akkor először is az öregekkel kezd a témát megbeszélni..


ha elzavarnak otthonról, ne lepődj meg...

2012. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Isten nem sajnál senkitől semmit, TE sajnálod saját magadtól, azért nincs több. :) Rajtad múlik minden. A te nyomorod, a te boldogságot.

Minden eszközöd megvan a sok pénzhez, csak tudni kell vele bánni!

2012. febr. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 világvége1 ***** válasza:
Nem Istenen múlnak ezek a dolgok. Ő csak akkor avatkozik be, ha egy jónak akar segíteni.
2020. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!