Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért hazudik a Bibliában?

Isten miért hazudik a Bibliában?

Figyelt kérdés
A Krón.2 könyvére gondolok,konkrétan 18 19-22-re gondolok.
2012. febr. 12. 08:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
ott mi áll?
2012. febr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
24%

Mert ő Isten, neki mindent szabad.

Tömeggyilkolni is, embertelen kínzásokat végezni, embertelen törvényeket hozni, háborúra uszítani, stb.

Neki ezt mind szabad, mert Ő Isten, és amit ő tesz, az mind jó, egyszerűen azért, mert ő teszi. Meg úgyis gonosz emberek ellen teszi, akik megérdemlik.


Különben is felette áll az emberi erkölcsöknek, az ember nem vonhatja sem felelősségre, sem kérdőre, és nem is ítélheti meg. Meg amúgyis kifürkészhetetlenek, rejtélyesek, emberi ésszel felfoghatatlanok az útja.


--------


Ezek a tipikus hívő válaszok az ilyen kérdésekre.

És ezért fordul ki a gyomrom ettől a vallástól és a társaitól.

Álszent képmutatással, vigyorogva rombolja földig és döngöli porba egyébként egészséges emberek természetes erkölcsi érzékét, miközben épp azt papolja, hogy ő maga az erkölcs forrása.

Undorító, emberiségellenes fertő. Minél hamarabb szabadul meg az ilyen vallásoktól a világ, annál jobb.

2012. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%

Nem a vallás az undorító, hanem az emberek, akik azt hiszik, a vallás és Isten nevében mindent megtehetnek. Emiatt nem a vallást kéne lenézni. Az emberi természet islyen, az ember mindenből pénzt és hatalmat akar csinálni, még a becsületes, rendes emberek hitéből is. Mindegy, nem ez volt a kérdés.


Kérdező, feltételezem, hogy csak ezt a két mondatot olvastad el, nem az egész bekezdést. Olvasd csak el az egészet, és akkor mindjárt nem fogsz ilyeneket kérdezni!

2012. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
első:Légy szíves lapozd fel a Bibliát,és olvasd el,nem találtam meg interneten az idézetet,hadd ne pötyögjem már be az egész részt.köszönöm.
2012. febr. 12. 09:15
 5/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhárom választ.

3.Elolvastam,lehet én nem látok át valamit,de még mindig nem tudom,mi kellene,hogy legyen a válasz a kérdésre.elmagyaráznád,ha megkérlek?

2012. febr. 12. 10:12
 6/39 anonim ***** válasza:
0%
09:04 ezt fogja mondani Isten is az ítélet napon rólatok. Tudod ki szokot nevetni a végén és majd meglásd te nem fogsz. Ilyen hitetlen mint te az szerintem nem fog, sőt kizártnak tartom. Szóval mondhatnám, hogy legalább megszabadulunk tőletek hitetlenektől. Az igaz, hogy ő bármit megtehet, de nem tesz. Amikor özönvízet zúdított a sok gyarló, barbár, embertelenekre azt megbánta és megígérte több özönvíz nem lesz ítélet napig. Mi emberek pusztítunk azóta, lásd mint Hitler és még ami jönni fog. Ám a kérdésre válaszolva: ha tudnám mire gondolsz pontosan akkor tudnék rá válaszolni én is.
2012. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
utolsó:olvasd el a Krón.2 18 19-22-t.Na arra gondolok pontosan.Az Úr hazug lelket adott valamennyi próféta szájába.
2012. febr. 12. 10:30
 8/39 anonim ***** válasza:
33%
nem lapozom, neked fontos. CTRl C Ctrl V első
2012. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Azuba meghala, és Káleb vevé magának feleségül Efratát, és ez szülé néki Húrt.



1 Krón. 2,20

Húr nemzé Urit, Uri pedig nemzé Bésaléelt.

 2 Móz.31,2-5

1 Krón. 2,21

Azután beméne Kheczrón Mákirnak, Gileád atyjának leányához; mert ő ezt elvette vala hatvan esztendős korában, és szülé néki Ségubot.



erre gondolsz?

2012. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Akkor eljöve egy lélek, a ki megállván az Úr elõtt, monda: Én akarom megcsalni õt. Az Úr pedig monda néki: Mimódon?

1 Kir. 22,21.

És felele: Kimegyek és leszek hazug lélek az õ összes prófétái szájában. Monda azért: Csald meg és gyõzd meg, menj ki és cselekedjél úgy.

Ímé azért most az Úr adta a hazugságnak lelkét ezen te prófétáid szájába, és az Úr szólott veszedelmes dolgot ellened.

2012. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!