Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi lenne ha " Az eltűnt Jézus...

Mi lenne ha " Az eltűnt Jézus videó nyomában " című film mintájára valaki bebizonyítaná, hogy Jézus soha nem létezett? Megváltozna a vallásos emberek világképe, vagy görcsölnének a már bizonyított nemlétező vallásért?

Figyelt kérdés

Figyeljétek meg hányan adnak kitérő választ , annak ellenére ,hogy azt kérdeztem


MI LENNE HA ?


2012. febr. 19. 17:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%

Valszeg hamisnak titulálnák a videót és az illetőt tönkre tennék.


De szerintem kilehetne egészíteni a kérdést azzal ha létezett is nem olyan mint amilyennek az emberek gondolják.

2012. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%
ha láttál vallásos témájú filmeket (pl DaVinci kód), akkor valszeg téged is üldöztetne az egyház, épp úgy mint a filmekben (mielőtt valami vallásos idióta rávágná hogy nem, az gondolkozzon, hogy ő mit csinálna, ha épp a 2000 éves aranytojást-tojó tyúkot vágná le valaki)
2012. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%
Egy ilyen videó sosem kerülhetne nyilvánosságra. Bárki aki tudna róla megölnék.
2012. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ez már szinte lehetetlen mivel ha a netre felkerül és gyorsan elterjeszti akkor az már le nem kerül.
2012. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Átkonvertálhatom? Nem kitérésnek.


Ha valaki annak a mintájára visszamenne az időben és "bebizonyítaná", hogy Mátyás király nem is létezett, akkor te elhinnéd?


Nem hinnéd el, hiszen rengeteg más tárgyi és írásos emlék bizonyítja, hogy létezett. Azt fogod mondani, hogy nem jó helyszínen járt, nem jó időben, vagy csalás az egész.


Magyarán az, hogy visszamegy valaki az időben a legkevésbé sem bizonyíték, sokkal inkább csalás, vagy tévedés, ugyanis akkor rengeteg írásos bizonyíték valótlannak bizonyulna, és megkérdőjelez minden történelmi bizonyítékot is általa.

2012. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat ennek igy nem nagyon van ertelme, mert a tortenelemtudomany allaspontja szerint valoban letezett (bizonyithato). Tehat nem fog ennek ellenkezoje bebizonyosodni, mint ahogyan az sem, hogy a Nap kering a Fold korul.


De belemegyek a jatekba, tegyuk fel, hogy megis ilyesmi tortenik. Valoszinuleg lenne kavarodas, de a keresztenyseg nem tunne el.


Errol van egy tok jo filmjelenet, Krisztus utolso megkisertese c. filmben. A jelenetben Pal apostol talakozik Krisztussal, aki nem halt meg a kereszten, hanem rendes emberi eletet el. Jezus szembesiti Palt, hogy valotlansagot predikal, de nem tudja meggyozni.


A jelenet itt kezdodik:

[link]

Es itt folytatodik:

[link]


Elgondolkodtato :)

2012. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

Ez jó kérdés, és én sem kitérni akarok, de:

Ha jól tudom, volt már néhány ember, aki nagy ambíciókkal kezdett kutatásba pont ezért: hogy bebízonyítsa: Jézus nem létezett.

Egynek a könyvét is olvastam, a végeredmény: megtért és ma már Jézusnak él.


De ok, válaszolok konkrétan a felvetésedre: annyira sok minden bizonyítja, hogy Jézus történelmi személy, hogy az egyházak, hívő emberek legfeljebb nevetnének rajta. (legalábbis a normálisabbja... a többi háborogna, de nem hinné el a film állításait.)

2012. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
18%

"annyira sok minden bizonyítja, hogy Jézus történelmi személy, "


...hogy egy kezeden meg tudnád számolni. Ha a Bibliát nem vesszük figyelembe, akkor meg csak a kisujjad marad. A jelenlegi történettudomány valóban azon az állásponton van, hogy Jézus egy történelmi személy. Hogy miért, csak ők tudják.

2012. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
28%

"Egynek a könyvét is olvastam, a végeredmény: megtért és ma már Jézusnak él. "


Csak nem Lee "Nem Akarom Megbántani a Nejem és Én is Megtérek" Strobel?

2012. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki bebizonyítaná neked, hogy nem létezel, akkor mit tennél?! Hiszen látsz, hallasz, érzel, mozogsz, beszélsz... létezel. De mégis bebizonyítanák neked, hogy nem kisfiam, nem létezel. Mit tennél?! Hogy élnéd tovább az életed? Megváltozna a világképed, vagy görcsösen ragaszkodnál ahhoz, hogy márpedig te lélegezni fogsz meg enni, hiszen létezel...


Aki hisz Jézusban, nem a bizonyítékok miatt hisz. A keresztények igen nagy százaléka nem túl jó történelemből, sem a tudományokból. A keresztények azért hisznek, mert tapasztalják, hogy Jézus ÉL. Ennek ellenkezőjét még ha bizonyítanák is... mit sem változtatna a tapasztalatokon.

2012. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!