Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes története sem eredeti?

Mózes története sem eredeti?

Figyelt kérdés

Mózes születésének és gyermekkorának története az agadei Sarrukin, az itáliai Romulus és Remus, valamint a perzsa Nagy Kürosz legendájából való.


Tehát Mózes története sem eredeti, ahogy Jézusé, és mindegyik a bibliából való?!


2012. febr. 11. 13:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 Ozmium42 ***** válasza:
95%
Mintha Romulus és Remus legendája egy kicsit későbbi lenne, nemde?
2012. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kifejtenéd hogy miért gondolod úgy hogy a fent említett történetekből született Mózes története!

2012. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ha egy történet megtalálható különböző kultúrákban, az nem arra bizonyíték, hogy hamisitvány, hanem arra bizonyíték, hogy megtörtént.
2012. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 A kérdező kommentje:
Nem bizonyték arra, hogy megtörtént, hanem arra bizonyíték, hogy nem egyedülüálló történet, azaz a régebbi idők meséiből táplálkozik, csak a főszereplő változott.
2012. febr. 11. 19:30
 5/105 anonim ***** válasza:
51%

"Romulus és Remus az egyik mitikus történet szerint Róma városának alapítói,Rhea Silvia hercegnő és Mars,a háború istenének iker fiai.A legenda,valamint Plutarkhosz és Livius szerint is Romulus volt Róma első királya.(Ismert egy másik legenda is,mely szerint Aeneas alapította Rómát.)

Romulus egy vita során–amely arról folyt,hogy melyiküket támogatják az istenek abban,hogy megalapítsa a várost és a nevét adja neki–megölte Remust.Egy másik verzió szerint egy katona ölte meg a város építése felett gúnyolódó Remust.A harmadik monda szerint Romulus azt mondta a katonáinak,hogy aki lebecsüli a falukat azt akasszák fel. Remus egyszer csak azt mondta,hogy ez a kicsinyke fal védene meg minket az ellenségtől?Így Remust,Romulus testvérét kivégezték.Romulus lett így Róma első királya."


[link]


"Sarrukín vagyok, az erős király, Agade királya. Enitum az anyám; apám nem ismertem. Apám testvérei a hegyet szeretik. Városom Azupiranu, mely Purattu partján fekszik. Enitum, anyám fogant engem, megszült engem titokban, sásból való kosárba helyezett, szurokkal zárta le kosaram fedelét, a folyóba vetett engem, mely nem lepett el, elsodort engem a folyó, Akkihoz, a vízkimerítőhöz vitt. Akki, a vízkimerítő kiemelt, mikor vedrét alámerítette. Akki, a vízkimerítő, fiává fogadott, felnevelt engem, Akki, a vízkimerítő, bizony kertészévé tett engem. Kertész-voltom miatt Istar (istennő) bizony belém szeretett."


Ezek csak azt bizonyítják,hogy akkoriban a féltett gyermekeket mind így mentették meg,mert tudták,hogy a folyók mentén rengeteg falu van,és így majd kimentik őket. Magyarán Mózes története sem mese,hanem akkoriban csak és kizárólag ez volt a módja annak,hogy megmentsék a gyermeket,mert a házakat úgy is átkutatták,ott nem tudták volna megmenteni.

2012. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
Ja és azt még elfelejtettem írni,hogy a történetük csak és kizárólag a "kosárban" egyezik meg.
2012. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
93%
Mózes története eredeti. Ugyan úgy ahogy Jézusé is.
2012. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 A kérdező kommentje:
Bizonyíték?
2012. febr. 19. 20:28
 9/105 anonim ***** válasza:
Két sorral feljebb!
2012. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 A kérdező kommentje:
Az nem az. Bizonyíték kell(ene)
2012. febr. 22. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!