Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel mossa ki a szcientológia...

Mivel mossa ki a szcientológia az emberek agyát? Vissza lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Van, vagy hát jobban mondva volt egy barátnőm, kicsi korunk óta a legjobb, akit "beszipkáztak".

Igazi szeleburdi csaj volt, mindenféléket kipróbáltunk együtt, mindig mindenben benne volt, sok barátunk volt, mindenféle normális tizenévesekhez illő élmények stb. Aztán egyetemre kerültünk, és neki nem nagyon ment, nem szerette, dolgozott utána inkább és akkoriban épp nem volt kapcsolata és már a legelképesztőbb internetes ismerkedésekben is benne volt, hogy valakit szerezzen. Na így valahogy felszedett egy ilyen fura fazont. Kiderült, hogy ő már rég ilyen szcientológus, vagy hogy mondják. Eleinte csak nekem mondta el, de megtiltotta, hogy bárkinek is meséljek róla, eleinte furcsának tartotta ő is, aztán már inkább olyan furcsa kezdett lenni ő is. Nem találkoztunk annyit, ha mégis, olyan dolgokat mondott, mintha nem is vele beszélnék, meg prospektusokat kezdett nekem hordani, és úgy beszélt, mintha ŐK, mindennél jobbak lennének, a világ meg csak ellenségekből állna meg ilyenek. Teljesen el voltam képedve. Továbbra is kb. három utcányira laktunk egymástól, de már szinte soha nem találkoztunk, ha mégis, akkor furcsa, elutasító lett, hozott még vagy kétszer prospektust, meg egyszer úgy volt, hogy találkozunk, de semmi nem lett belőle. A pasas segítségével a szervezetben kapott valami munkát. Lassan két éve nem láttam, csak másoktól hallom, hogy eltűnt hirtelen egy időre külföldre, valami "képzésre", de úgy, hogy senki sehogy nem tudta utolérni se telefon, se internet se semmi, még a családja sem. Most ebben a hónapban állítólag visszajött. Még mindig azzal a pasassal van, akit eleinte furcsának és titkolnivalónak tartott, és a régi több éves barátságait már gyakorlatilag teljesen megszakította, a fogékonyak kivételével koloncként kezel mindenkit. Nekem annyira hiányzik, együtt nőttünk fel, engem az sem érdekelne, ha nőne egy második feje, vagy hindi lenne, vagy sátánista vagy nem tudom, de ez, hogy így elszigetelődik mindenkitől és csak a saját fajtáját tartja normálisnak ez hihetetlen! Hogy csinálják ezt velük? Elmúlhat az ilyen?


2012. márc. 8. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Csak ha magától rájön a hülyeségére. Vagy ha jobb manipulátor vagy mint ők amit kétlek.
2012. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
R.I.P.
2012. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 selender ***** válasza:
70%

Ezért mondom én ezt, hogy a hívők nagy része lelki beteg emberek.

Sokan csak akkor térnek meg, ha nagy sz*rban vannak, és kell nekik egy lelkitámasz Isten vagy egyéb isteni lény személyében. Gondolom a barátoddal is ez történt.


Sajna sokat nem lehet tenni szerintem.

2012. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Vigyázz, hosszú válasz lesz!


Nos a szcientológia az egyik legveszélyesebb szekta manapság, sok országban tiltják, be sem engedik őket. Sok mindent lehet olvasni arról hogy hogyan kötik magukhoz a tagjaikat, és hogyan forgatják ki az embereket saját magukból. Ha a mozgalom beszippant, nagyon ritka az hogy kikerülsz onnan, és ezt nem ijesztgetésként mondom hanem azért mert ez tény. Ez részint azért van így mert a tagok annyira el tudnak szakadni a valóságtól hogy szinte lehetetlen meggyőzni őket arról hogy mi történik velük, másrészt meg azért mert ha még csak rá gondolnak is az ilyesmire érzelmileg zsarolják, akár fizikailag is fenyegetik őt, vagy még alaposabb "agymosásnak" vetik alá őket.


Gyanítom hogy a férfi akivel a barátnőd megismerkedett már az elején is arra utazott az ilyen társkereső oldalakon hogy új tagot "vadásszon" a közösségbe.


Hogy mik a módszereik?

1. Először is a gyanútlan áldozatot egy "élet elégedettség" tesztre szokták invitálni, és meggyőzik róla hogy nincs megelégedve az életével, rengeteget szorong, minden baja van, és persze felajánlják hogy segítenek neki.


2. Ha a szerencsétlen ezek után visszajön, ilyen "auditálás"-nak nevezett beszélgetéseket tartanak vele amely egy hazugságvizsgálóhoz hasonló eszköz mellett történik, az alany beszél a bajairól, hibáiról, a sokadik ilyen beszélgetésen már a legsötétebb titkait is elmondja. Az ilyen auditálásokat lejegyzik és rögzítik, részben persze azért hogy lehessen később szükség esetén zsarolni vele az áldozatot. Persze a naív ember erre nem gondol és számára kellemes, felszabadító élmény végre "beszélni ezekről" valakinek, pont úgy mint a gyónás vagy pszichológiai terápiás beszélgetés után.


3. Már a kezdettől fogva egy ellenséges világképet kezdenek kiépíteni a leendő szektatagok gondolkodásában (persze fokozatosan), pl a pszichiáterek-pszichológusok milyen mocskos elvetemült emberek akik a fasizmushoz hasonló szörnyűségeket követnek el az intézetekben és mindenki hagyja, ne bízz a hatóságokban, minden egy nagy összeesküvés a hírekben csupa hazugságot mondanak, itt minden és mindenki az ember ellen játszik, egyedül ők, a szcientológusok tudják az igazságot és menthetik meg az emberiséget.


4. Mikor látják hogy az áldozat bekapta a horgot, mindenféle "képzésekre" "fejlesztő tréningekre" küldik. Ezek teljesen zárt, akár többhetes vagy több hónapos programok, ahol a szektatagok tényleges "kiképzése" folyik. Nem akarom tudni egész pontosan hogy nézhetnek ki ezek az események, mindenesetre teletömik a fejüket a sületlenségükkel, gondolom közösségben az kiképzett tagok egymást viszik a hülyeségbe, úgy hogy a végén az egész társaság elveszíti a kapcsolatot a valósággal. Ezen a szinten már érvényes rád a tiltólista, tehát bizonyos könyveket, filmeket már TILOS elolvasnod, megnézned hogy nehogy el kezdj kételkedni a szcientológia "igazságában". Kilépni nagyon nehéz, sok volt tag egyszerűen nem mer a nyilvánosság elé állni mert rettegnek a halálos fenyegetések miatt amelyekkel őket és családjukat is illetik.


Ezzel az átformálás megtörtént, vak, fanatikus és engedelmes szektatagokat kaptál, akikre hozzátartozóik rá sem ismernek. Igyekeznek mindenkit elszakítani szüleiktől, barátaiktól, hogy teljesen kisajátítsák az egyént. A "tréningek" és a magas szintű audienciák rengeteg pénzt felemésztenek, tehát a vezetők tetemes jövedelemre tesznek szert, a tagok egy idő után pénzügyileg is teljesen függővé válnak a mozgalomtól, azt veszik észre hogy a sok szerződés és aláírt papír tömkelegében már nem tudják hogy mi az ő tulajdonuk és mi a szektáé.


Tény hogy ezeket a dolgokat kívülálló nem nagyon láthatja pontosan, nem nyilvánosan történnek, csak úgy tudhatod meg igazán hogyha magad éled át, és ettől óvva intek mindenkit. Én is személyes ismerősök, híradók és az internet segítségével tájékozódom.


Nagyon sajnálom a barátnődet, nem tudom ilyenkor mi a teendő, mi a helyes, mindenesetre ha engem kérdezel nagyon nagy szarban van. :S

2012. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes választ. Megnéztem azóta azt a filmet a szcientológiáról, meg olvastam is róla többet. Gondolom akkor valami képzésen volt esetleg abban büntető táborban, amit mondjuk ő máshogy hív, mert Koppenhágában volt. A film szerint, meg az olvasgatásom alapján is van ott valami központjuk.


Hát ez egyszerűen hihetetlen. Azt gondolná az ember, hogy csak nagyon primitív emberekkel lehet ezt megcsinálni, addig amíg nem látja, hogy mossák ki az agyát egy ismerősének, aki előtte teljesen normális volt és még csak hülye sem.. Gondlom érzelmileg lehetett valami gondja és onnan közelítették meg.

2012. márc. 22. 11:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Mármint ők máshogy hívják azt a tábor, rehabilitáció vagy mi volt a filmben.
2012. márc. 22. 11:36
 7/7 T. Zoltán ***** válasza:
40%

Szia! Nagyon sajnálom, hogy minden névtelen embernek hiszel aki hozzászól a kérdésedhez. Ha olyan jó barátnők voltatok, miért nem neki teszed fel ezeket a kérdéseket? Talán ha leírnád neki emailban azt amit itt feltettél kérdésként, akkor több igazságot tudnál meg a barátnődről. Szomorú, hogy vadidegeneknek jobban hiszel, mint neki. Ráadásul a Szcientológiáról annyi sületlenséget leírni, mint amiket a válaszokból kaptál, hát nem is tudom. Van egy barátnőd, aki saját tapasztalatából ismeri a Szcientológiát és van egy csomó idegen ember aki még csak annyit sem tett, hogy elolvasson egy Szcientológia könyvet , de "szakértőnek" állítja be magát a témában és az idegeneknek jobban hiszel. Lehet, hogy épp azért távolodott el tőled a barátnőd, mert nem hallgattad meg egyszer sem és inkább hittél másoknak, egy olyan témában amiről ő valószínűleg többet tud. Ha nekem lenne egy ismerősöm aki a hírekből és az internetről tájékozódna egy olyan dologról amit én nap mint nap csinálok és elkezdene nekem arról beszélni, hogy az hülyeség amit én tudok, és nem hallgatná meg az én véleményem, én sem akarnék vele szívesen találkozni.


Üdv, Tóth Zoltán

2013. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!