Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem terjednek az Iszlám...

Miért nem terjednek az Iszlám (nem arab, hanem az egész iszlám) világba a szekták (Jehova, Mormon, Hit Gyülekezete, Krisna, Szcientológia)?

Figyelt kérdés
Megfigyeltétek?
2010. máj. 24. 23:34
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

Ezek a szekták tényleg nem terjednek. De...

De vannak helyettük más szekták. És voltak is, már a középkorban is, pl. az aszasszinok, és ma is számtalan szekta van a muzulmán világon belül (ehhez vallástörténész kéne, én is tanultam, de nem káptalan a fejem, viszont az biztos, h az iszlám világ sem olyan egységes mint amilyennek tűnik)

2010. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Igen de ezek, ilyen nagyon agymosós, pénznyelős, szekták! Amikről te beszélsz az viszont eleve iszlám alapú!
2010. máj. 24. 23:52
 3/44 anonim ***** válasza:
98%

Mert ott nem védi őket a békés, demokratikus, jogszolgáltatásra épülő neoliberális rendszer. (Ha jól sejtem megölnék az összeset mielőtt becsöngetne az első ajtón öltönyben, mosolyogva.)

Meg persze azért is, mert nem olyan jó üzlet a szegényebb helyeken hülyíteni az embereket.

2010. máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
70%
Figyu, tök egyszerű. Alapvetően keresztény jellegű, berendezkedésű országokban a keresztény jellegű szekták terjednek, muzulmán országokban meg a muzulmán szekták. Nincs ebben semmi, de semmi különös.
2010. máj. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Igen, a krisna, és Szcientológia a is egy keresztény vallás... :)

Tényleg! Hát te milyen okos vagy!

2010. máj. 25. 08:36
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Szcientológia nem épp keresztény, de elég nagy ökörség.

A muszlim vallásnak is megvannak a maga irányzatai háborúznak is miatta eleget. Szóval ha egymás lövik egy hiten belül, mit tennének a keresztény jellegű irányzatokkal? Na ezért nem terjed.

2010. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
az politika...
2010. máj. 25. 11:39
 8/44 anonim ***** válasza:
83%

Erre a magyarázat az lehet, hogy az iszlám világ konzervatívabb, tradicionálisabb, ennél fogva az emberek nincsenek annyira elhülyítve, szemben a nyugati típusú "demokráciáknál", a fogyasztói társadalomban.

Az ilyen szekták tudják, hogy az iszlám világban nem nagyon tudnának megélni, az embereket kötik a tradíciók, ami ez esetben jó dolog, mert megvédi őket attól h kihasználják őket ezek a szekták.

Első válaszoló voltam

2010. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
61%
Grstulálok a szövegértésedhez, kérdező. Keresd már meg, hogy melyik sorban írtam keresztény vallást? Ha jól emlékszem, akkor keresztlny jellegű szektákat írtam. A mormon pl pont ilyen.
2010. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

"keresztlny jellegű szektákat írtam"


Az oké h a mormon ilyen, de pl. a krisnásoknak közük sincs a kereszténységhez, ahogy a scientológiának sem

2010. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!