Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Német Sándor miből szedte meg...

Német Sándor miből szedte meg magát? (a hit gyülekezetes N. S. )

Figyelt kérdés

Milyen keresete van amelyből eltartja a családját? Miből él?

Mennyit keres?


2012. márc. 13. 21:40
1 2 3
 11/22 kzs ***** válasza:
60%

@ eric_one (ma 18:44)


Pontosan így van: A Hit Gyülekezetének fejlődése abban áll, hogy az emberek egyre jobban érzik a változást az életükben: személyesen élik át Isten jelenlétét, ennek következtében pozitív változások következnek be az életükben.


Következtésképpen szívesen támogatják az egyház munkáját adakozással, illetve tizedfizetéssel is. Látják az értelmét ennek az egésznek, ami miatt sohasem "fogfájósan" szolgálják anyagiakkal az Egyházat, hanem mindig örömmel. És tudjátok mit? Közülük sohasem szegényedett meg ettől senki! Örömmel vetnek és örömmel aratnak.


Németh Sándor hatalmas elhívást tölt be a szlgálata révén, egyértelmű hogy Isten hatalmas kenete van a beszédében. Ezáltal Isten bővölködése jött be az életébe, és folytatódik továbbra is. Dicsőség az Úrnak!

2012. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 kzs ***** válasza:
48%

@ kérdező


Máshogy fogalmazva: N. Sándor szellemi munkássága megkérdőjelezhetetlen. A rendszeres Igehirdetések, a 3 napos konferenciák hidd el, épp eléggé megterhelőek, és Isten Kenete nélkül nem is lehetne megvalósítani. A felesége a dicséretet vezeti, ami hasonlóan komoly, mint az Igehirdetés.

Ők ketten szilárd meggyőződéssel, buzgósággal töltik be Isten elhívását, mindketten nehéz szolgálatban járnak.


Egyébként elnézésedet kérem, hogy áskálódásnak véltem a kérdésedet, csak valahogy provokatívnak tűnt a kérdésed. Ha tiszta szándék vezérelt e kérdés felvetésében, akkor elnézést érte.

2012. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ugye hogy lehet normális válaszokat is adni a kérdésre.


Igazából maga a konkrét kérdés az nem az én megfogalmazásom hanem máshol olvastam. S elgondolkodtam rajta hogy tényleg hogy is megy ez. Kíváncsi voltam.

S leszögezem hogy választ kaptam a kérdésemre.


Összefoglalom.


1. Önkéntes adományok a hívektől.

2. Az adó 1% a felajánlása.

3. A gyülekezet tulajdonában lévő épület bérbe adása.

4. S írjátok a tizedet. De hogy az önkéntes e arról nem esik szó. Feltételezem hogy az is önkéntes.

2012. márc. 14. 22:34
 14/22 kzs ***** válasza:
66%

@ kérdező


Lényegében erről van szó. Mondjuk a tizedfizetés is az "önkéntes adományok" kategóriába tartozik. Persze megoszlanak ebben a vélemények, mert van aki szerint az anyagi javak egy részét kötelezően be kell szolgáltatni, de ez nem így van. Teljesen önkéntesen megy a dolog.

-------------

@ "tegnap 22:55"


Valóban hatásos szónok, te viszont választ adhatnál arra, hogy szerinted mi rossz van abban, ha valaki a SzentÍrást hirdeti. Mert azt teszi, és nem igazán az ő hibája az hogy nincs hited arra, hogy befogadd. Nekem viszont semmi hátrányom nem származott attól, hogy hallgattam az ATV-n az Istentiszteleteket, sőt nagyon is jól esett tanulmányoznom vele együtt nekem is a Szentírást.


Ami pedig a korai botrányokat illeti, mint azt elfelejtetted, volt egy olyan időszak, amikor tiltották a szabad vallásgyakorlást. Helyette Lenin volt minden mennyiségben. Persze hogy támadták azt a kis házicsoportot, veszélyt láttak benne, hiszen összejöveteleik elvei ellenkeztek a szocializmus/marxizmus elveivel - de minek is ragozom.

Talán érdeklődj utána, hogy mi volt akkoriban a helyzet.


Egyébként ezt a "vallást" (így fogalmazol), nem N.Sándor alapította. A kereszténységet maga Jézus alapította, a Hit Gyülekezete pedig a tanításait egészen a korai kereszténység alapjáig vezeti vissza, nagy hangsúlyt fektetve Jézus és az apostolok tanítására. Természetesen - minthogy az Írás fel nem bontható - fontosnak tartja az Ószövetség könyveinek tanulmányzását is.

Szóval, hidd el nekem, N. Sándor semmi olyat nem vezetett be, ami azelőtt nem létezett.


Az meg hogy mennyire tiszták a szándékai, ezt ne te itéld meg. Bízd rá Istenre, mert akinek igaz a szíve és a cselekedete, az megáll előtte.

2012. márc. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
Másod állásban nehéz fizikai munkát végez.Szerinted???
2012. márc. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 yuda ***** válasza:
55%

Mivel a gyülekezetben minden adomány, adakozás, tized ingyenes(hogyan is lehetne másképp?)

Gondold végig, ha az emberek nem kapnának olyan pluszt, ami miatt képesek a saját pénztárcájukhoz nyúlni, akkor hidd el nem birkák azok és nem adnának. Nincs olyan hatásos szónok, hogy évtizedekig elérje, hogy ostobaság miatt támogassanak valami munkát. Ha azt látnák, hogy csak Németh Sándor önmagát hizlalja, arra nem adnának.

De!

Ha jól tudom harmincakárhány éve egy bérelt présházban kezdték és nézd meg ma! Több gyülekezeti épület. Országosan kiépült hálózat, karitatív alapítvány, főiskola, ált. iskola nem sorolom. Be kell látnod, hogy akárhogy is szutykozzák N. Sándort, komoly fejlődésen ment át maga a gyülekezet és a rengeteg pénz ebbe ment bele., hiszen magától, esőöntözte nem nőnek ki épületek a földből ugyebár?! :)

Sok lelkész van a világon, akik teljes idejű szolgálatot végeznek és emiatt a befolyt tizedből kapják fizetésüket. Nem értem N. Sándor miért ne kaphatna, ha ugyanúgy lekész és sikerre vitt egy egyházat? Nem is akárhogy. . .Igazi sikertörténet szerintem és emiatt kifejezett rosszindulat kell és félremagyarázás, ha valaki önzésnek akarja ezt beállítani, mivel nyilvánosság előtt zajlik minden. Évről évre gyarapodik maga az intézmény, a közösség és ez elég egyértelmű.

2012. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 yuda ***** válasza:
jav: ingyenes helyett önkéntes :)
2012. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
21%
Szeretném megcáfolni a rossz feltételezéseket a gyülekezetbe nincsen belépő az egyetlen belépő a biblia és a hit Németh Sándor tanit pásztor,és normális fizetést kap,mint bármely más ember aki dolgozik.
2012. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
szélhámosságból
2012. jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%
^ És erre bizonyára megdönthetetlen bizonyítékaid is vannak, amelyek adott esetben egy rendőrségi vizsgálaton vagy a bíróság előtt is megállnak; máskülönben ez szimpla rágalmazás.
2012. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!