Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire hitelesek a Mennyet...

Mennyire hitelesek a Mennyet és a Poklot megjárt emberek beszámolói? Nem a halálközeli élményekre gondolok.

Figyelt kérdés

Sajnos az a véleményem, hogy ezek kitalált történetek a Biblia igéihez igazítva, becsapva sok Istenkereső embert.

Felmerül a kiadók felelőssége is. Vagy már az Isten létezése is üzlet?


2012. márc. 14. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Semennyire nem hitelesek. Ezekre a helyekre nem lehet csak úgy átjárkálni.
2012. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen ember nem létezik,csak kitalációk!
2012. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 titak ***** válasza:
70%
Ezekre inkább csak átvitt értelembe kellene gondolni ( megjártam a poklot - a menyországban jártam), de mivel itt a Bibliáról van szó, aminek minden szava "szent és igaz", hát .......... nemistom'.
2012. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Ezt mindenki maga dönti el hogy hiteles-e szerinte egy-egy történet. Én a leghitelesebbnek a Kenneth Hagin beszámolóját tartom, (bár ő csak a pokol bejáratáig jutott) és a Lester Sumrall látomását, mert ők olyan megpróbált emberek, akik évtizedekig tartó szolgálatukkal és hitükkel jártak elöl az egyházban. Aztán a '23 perces' beszámoló szerintem szintén igaz. De a többi pokolbeszámolóval kapcsolatban vannak kételyeim. Nem hiszem hogy a pokollal való ijesztgetés miatt fognak megtérni az emberek, bár elég fajsúlyos kérdés az emberek egyéni sorsát illetően, de arról kellene inkább tájékoztatni az embereket, hogy hogyan lehet boldog a jövőjük a halál után. Egyébként az Újszövetségben Jézus Krisztus említi a legtöbbször a 'gyehenna' szót.
2012. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nagyon látom beteljesedni azt az igét hogy az utolsó időkben csufolódok jönnek... s az emberek a kedvükre fogják értelmezi a bibliát. -hihetetlen de egyre inkább ez történik.

a pokol létezésében sem hisznek hogy persze éljenek kénye kedvük szerint..


ha nem létezik a pokol akkor miért halt volna meg Jézus -értelmetlenül nem áldozza fel senki sem magát-ez lehetetlen.


én minden ilyen bizonyságot meghallgattam, és sok olyan volt közöttük mint ti akik nem hitték hogy létezik a gyötrelem helye s mikor odakerültek kérték hogy jöhessenek vissza a földre hogy elmondhassák hogy létezik e hely mert "most már hiszek" -mondták , de már tul késő volt.



sajnos közületek is néhánynak már tul késő lessz ..

2012. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%

A hitelesség mértékének megítélésére két módszer kínálkozik.

1. Megpróbálom megismételni a dolgot a beszámoló alapján. Ha sikerül, magam is alá tudom támasztani. Ha nem sikerül, eggyel többen vagyunk, akik kételkedünk.

2. Meggyőzően sok és megbízható ember állítja, hogy a beszámoló igaz. Erről megbizonyosodván, ekkor magam is beállhatok a sorba, így eggyel több ember állítja a dolgot igaznak.


Minthogy 1. szerint személyes tapasztalattal nem rendelkezem, 2. szerint nemhogy kellően sok, de kevés és bizonytalan ember állítása található csak, így arra a következtetésre kell jutnom, hogy a beszámolók legalábbis tévesek.

2012. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tyler913 ***** válasza:
0%
Én csak a "23 perc a Pokolban" című agymenést láttam,így arról tudok nyilatkozni: kamu,kamu,kamu.Ezt teológusként mondom.
2012. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A legérdekesebb, hogy sok katolikus pokoljárás is van,főleg a neten. Csak a katolikus pokoljárók látták a tisztítótüzet is. Na most a protestánsok szerint nincs tisztítótűz és nem is számoltak be róla , akik állítólag a pokolban voltak. Ebből következik, hogy valamelyik fél hazudik.
2012. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Vagy feltűnési viszketegségben szenvednek,vagy behaluzzák a vallásuk hatására és tényleg igaznak vélik.Kamu.
2012. márc. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
"Az Úr meghív asztalához" történésről nincsenek beszámolók?
2012. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!