Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire hitelesek a Mennyet...

Mennyire hitelesek a Mennyet és a Poklot megjárt emberek beszámolói? Nem a halálközeli élményekre gondolok.

Figyelt kérdés

Sajnos az a véleményem, hogy ezek kitalált történetek a Biblia igéihez igazítva, becsapva sok Istenkereső embert.

Felmerül a kiadók felelőssége is. Vagy már az Isten létezése is üzlet?


2012. márc. 14. 17:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
de igen, utoló , nagyon is sok, de ha nem hiszel teljes egésszében az isten beszédében ahol a pokolrol is ir- akkor azt se hiheted igazán hogy van mennyei vacsora
2012. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Tyler913 ***** válasza:
23%
Azért bírom,amikor egyesek normális vita nélkül lepontoznak.Mondjuk észérvek nélkül nehéz is vitatkozni...
2012. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Mennyei vacsoráról jut eszembe...

A vikingek úgy búcsúztak csata előtt,hogy:

-a Valhallában találkozunk,

-a Valhallában fogjuk fogyasztani a vacsoránk,stb..

Ezek be vannak sorolva a mítoszok közé,megmosolyogják a keresztények ezeket a "hülyeségeket",de az "Úr asztalánál" történő étkezést kp-nak veszik..:)

Ugyan az a mese,ha jobban átgondoljuk.:)

Csak az egyikre ma is szedik a zsét ,a másik pedig már csak az ókori/középkori mitológia része.

Hogy is van ez?

2012. márc. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt megint nem értik: "Úr asztalánál"

Nem vacsoráról van szó, hanem egy érzésről. Az asztalához ülsz, az nem kajázásról szól. Dehát ezt hiába magyarázom!

A vikingek csak reménykedtek, hogy a Valhallában találkoznak, de nincs bizonyosságuk.

Az isteni "meghívót" érezni lehet, ha kapsz ilyet, akkor nem fogsz kételkedi! Vagy egyedül vagyok, szóljon már valaki ha kapott ilyet, kérem, ne én mondjam egyedül!

És ezért a meghívóért nem fizettem semmi zsét :)

Ha valaki emlékszik, hogy a tanítványoktól valaki pénzért akarta megvenni a gyógyítás erejét, elzavarták. Tehát semmiért sem kell fizetned és venned, ami az Úrtól jön!

2012. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A vikingeknek kb. annyi bizonyosságuk volt,mint a mai keresztényeknek.:)Ők se látták,se hallották...
2012. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

én nem hiszem el az összes ilyen sztorit de 1-2őt azért elhiszek és én vallom is a Bibliát.

különben tejesen egyet értek a kettővel elöttem lévő "kommentelővel"

2012. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!