Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mért mindenki a kereszténysége...

Mért mindenki a kereszténységet szapulja?

Figyelt kérdés

Nekem eléggé fáj hogy sokszor szídnak minket, de Isten is megmondta hogy nehéz a keresztény élet. A hinduizmus A hülyeség, még most is alakítják, nem beszélve a szcientológiáról, a zsidókat pedig a holokauszt miatt nem szapulják, a szektákról ne is beszéljünk.

Ne értsétek félre nem zavar, mert mosoly tölt el azt látva milyen boldogok a keresztények, szeretetben élünk és szerencsére nem foglalkozunk ezekkel, de azért engem mégis érdekel hogy mért pont minket?



2012. márc. 31. 01:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
63%
Ha jól gondolom, a természetük miatt. Elég kirekesztő, barátságtalan fajta. Az erényeket teljesen abszurd módon értelmezik, pl. a legtöbb keresztény azt állítja, hogy egy pedofil sorozatgyilkos közelebb áll a szívéhez, ha közben MEGTÉR, azaz azt képzeli, hogy Jézus Krisztus érte halt meg a keresztfán, mint egy teljesen józan, becsületes életet élő NEM keresztény ember. Ez egy brutális tézis, mégis sokszor hallottam már keresztényektől. Ráadásul a keresztények mindig humortalanok, nem lehet velük viccelni, mindig megsértődnek, tiltakoznak, nehéz szót érteni velük. Ez egy furcsa sajátosság. Azt hiszem, egyszerűen rugalmatlanok. Ráadásul mindenki bűnös a szemükben, ez meg egy nagy szemtelenség a részükről. Amúgy elég jellemző rájuk az is, hogy ha valaki nem ír itt róluk pozitív dolgokat, akkor veszett sebeséggel sunyin lepontozzák. Régi gyakorlat. Röviden ennyi jutott hirtelen az eszembe, remélem, tudtam segíteni!
2012. márc. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%

azért, mert sokan "keresik a bajt".


hányszor volt olyan, hogy 9-14 éves koromban hazafelé sétálva megállított valami vallásos néni/bácsi, és elkezdte mondani, hogy ha nem hiszel isnetben, akkor a pokolra kerülsz ésatöbbi. szerinted ez normális? hogy kisgyerekeket próbálnak befolyásolni felnőttek? mintha csak pedofilok sétálnának oda a kisgyerekekhez és cukrokkal-szép szavakkal próbálnák elcsábítani őket a "jó oldalra".


szerencsére az én családom nyílt, tudományszerető volt mindig is, nem kereszteltek meg minket; azt mondták, ha elé idősek lesztek, hogy eldöntsétek, kell-e ez nektek, akkor majd megkeresztelkedtek. mondanom sem kell, 20-as éveimben járva, természettudományi szakon eszembe sem jutna megkeresztelkedni, vagy a vallás felé fordulni.


elég nagy ellentmondás van a kérdésedben. magadat akarod sajnáltatni, miközben másokat hibáztatsz, hogy őket bezzeg nem 'szapulják' (hinduk - hülyeség; szcientológia - na inkább hagyjuk; zsidók - holokauszt, szekták - na ezt megint hagyjuk).


azt mondod nem zavar és bár elvileg a Biblia arra kéne, hogy tanítson, hogy szeresd a felebarátodat ésatöbbi, te mégis lehülyézed a hindukat vagy az akármilyen másik valláshoz tartozókat. na látod, ez az álszentség a legnagyobb problémám a kereszténységgel. szeretünk mindenkit, isten mindenkit egyformának teremtett, de mivel nem ebben hiszel, ezért hülye vagy (vagy akármi más). látod, ez kétszínűség. azzal, hogy lehülyézted a hindukat, magadról állítottál bizonyítványt.


mintha a keresztény vallás nem fejlődött volna az évszázadok során; mintha nem fejlődne még most is. na ne vicceljünk már! ha nem fejlődött volna, még mindig a "boszorkányokat" üldöznék és keresztes hadjáratokat vívnának Közel-Keleten.


ne mondd azt kérlek, hogy nem zavar; persze, hogy zavar (különben miért kérdeznéd). a másik legnagyobb baj a keresztényekkel, hogy vakon rá akarják erőltetni a saját hitüket másokra, és nekem ez nem tetszik. "aki nem velünk az ellenünk" típusú hozzáállásuk van a világhoz. szeretetről papoltok, közben kirekesztitek a melegeket/más vallásúakat/a nőket elnyomjátok és még folytathatnám. mi nem hívők is szeretetben élünk, és sokszor hidd el, sokkal megértőbbek vagyunk másokkal szemben, befogadóbbak a világgal (mert nem egy kétezer éves dogma szerint élünk), mert változni tudunk, mert változni akarunk; míg a keresztények nagy többsége nem akar változtatni, konzervatív, elítéli azt, aki nem olyan, mint ők. na ez itt szerintem már egy lényeges probléma, nem csak a kisembereknek, de társadalmi szinten is.


nem tudom, milyen szinten van az angol tudásod, de érdesem végignézni Richard Dawkins - Faith School Menance? című dokumentumfilmjét (na persze, ő evolutionary biologist, nem vallásos.. de ritka ilyen értelmes ember van a világon, az is biztos). a vallásos iskolákat hasonlítja össze tanításban stb., többek között kitér a gyerekek közötti integráció, empátia és megértés tulajdonságaira is kitér (brit dokumentumfilm). ő is bemutatja, hogy a vallásos iskolákban kevesebb az elfogadás a 'másik' iránt, a diákoknak beszűkültebb a gondolkozásmódjuk; és nem mellesleg lövésük sincs a biológia alapjairól. érdekes dokumentumfilm, tényleg ajánlom megnézni.


ez nem ilyen pont titeket akarnak csak kinézni az emberek, de hidd el, annyi okot adnak, adtok rá, hogy bennem néha felmegy a pumpa (amikor azt próbálják nekem megmagyarázni, hogy az evolúció hülyeség vagy hogy isten teremtette a világot. na ja.) az már csak a pláne, hogy észérvekkel nem tudnak vitatkozni, hanem csak a beismételt szövegeket mondogatják, és amikor szép lassan, tudományos tényekkel, hipotézisekkel, akármikkel elkezdem leépíteni a felépített homokvárat, megsértődnek, támadni kezdenek, érzelmekkel próbálnak vitatkozni az ész helyett. és ez szerintem butaság. nem, nem csak butaság, de primitív dolog, beszűkült látásmód.

2012. márc. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

Én nem szoktam őket szapulni,de sajnos a legtöbbről nem vagyok túl jó véleménnyel. Ez van,nem vagyok rá büszke,viszont hangoztatni sem szoktam. Most általánosságban fogok beszélni a dologról. Én a magam módján hiszek Istenben,de egyáltalán nem úgy,ahogy a nagy többség. Egy megbocsátó,kedves Istenben hiszek,akinél az is ugyan olyan értékrendű ember,aki nem hisz benne. Hogy nekem mi nem tetszik? Több keresztény ismerősöm van,és azok borzasztó lenézőek,kárörvendőek. Ez a tipikus: "Bibi mi a mennybe jutunk,Te meg nem." Sokukból hiányzik az alapvető emberi szeretet,az együttérzés és egyáltalán nem jó emberek,rosszindulatúak. Ez sajnos az én negatív tapasztalatom,de hozzáteszem,ezt ismeretleneknél is tapaszalom. Igen,nagyon sok jó ember is van köztük,de ugye ez már csak így szokott lenni: mindig a negatív példa,a rossz kerül előtérbe és az emberek ez alapján ítélkeznek. Itt van a Te példád is: keresztény vagy,mégis lenézed a hinduizmust,szcientológiát,zsidókat. Most tekintsünk el attól,hogy hülyeség vagy sem. Más ebben hisz,mi jogon mondod te azt rá,hogy hülyeség? Lehet az,(sőt,van olyan,ami biztos az),de Te miért ítéled el,és beszélsz megbántóan más emberek vallásáról? Ő abban hisz,hát tegye,Te ebben hiszel,hát higgy. Véleményem szerint az életben nem az számít,ki miben hisz,hanem a tettek és az,milyen ember.

2012. márc. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
64%

Azért, mert egy halálvallás, ami, azon túl, hogy egy kínzóeszközt választott jelképnek; minden hívője fejébe sulykolja, hogy bűnben született; hogy ha ezt meg azt nem csinálja, a pokol vár rá; nem engedi kiélni a természet legnagyobb energiát adó ajándékát, a szexualitást, és amióta létezik, elnyomja a fejlődést jelentő tudományokat.

És mert alsóbbrendűnek tekinti a nőket.


Röviden ezért. Engem senki ne kötelezzen arra, hogy azt kelljen mondanom, hogy bűnös vagyok meg én vétkem és hasonlók. Mi a francért lennék bűnös? Ember vagyok, nem tehetek róla, hogy ilyennek születtem a világra. Semmiféle eredendő bűnben nem hiszek.

2012. márc. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
44%
Ez ironikus, mivel a kereszténység NEM tünteti fel a nőket alsóbbrendűként. Ilyen sehol nincs az újszövetségben, ami hitem alapja. Ha valakit tényleg ez zavarna, akkor az iszlámot szidná helyettünk, mert ott lehet egy férfinak 3 felesége. Tegyünk már tisztába a dolgokat...
2012. márc. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
15%
Az sem igaz, hogy a más vallásúakat mind bűnösnek tartjuk. Ugyan úgy üdvözülhet egy muszlim vagy egy hinduista, vagy egy nem hívő mint egy keresztény. Az évszázadokkal ez előtti sérelmeket emlegetni meg persze lehet, de ez ellen nem tudunk semmit sem tenni. Sajnos megtörténtek, igen, de a világon rengeteg vérontás volt, olyanok is amiknek semmi köze a kereszténységhez.
2012. márc. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
25%

Kérlek azért, mert meg kell mutatni a jó cselekedetből.Az életben mint Isten embere, és példát mutatni, mint pl Pilátus jogosan mondta a nép előtt Jézusra hogy íme az ember.

Sajnos a világ azóta sem sokat változott, még az igaz is olyan mint a tüskebokor.

2012. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
68%
Én azért nem szeretem a keresztényeket,konkrétan a katolikusokat,mert erőszakos és kétszínű is.Minden esetben felsőbbrendűnek hiszik magukat,átlépnek másokon,közben a NAGY szeretetet hirdetik.A szüleim is keresztények,ne essék félreértés,de nekem saját hitem van pogányként,nem kell az egyház és más befolyásoló tényező.Sok mindent tudnék még írni,de túl hosszú lenne a kifejtése.
2012. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó, a kollektivizálás hihetetlenül primitív és csökevényes agyműködésre vall, gratulálok.
2012. márc. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 rajcziz ***** válasza:
62%

Bár a második hozzászóló a szívemből beszélt, teszek még néhány megjegyzést.

Azért nem kedvelem a keresztényeket, mert tényleg kétszínűek. Nincs egy egységes hozzáállásuk, pl. szeretet - homofóbia. A másik dolog, amit nem szeretek bennük, itt is tapasztalható. A kérdés nem hozzájuk szólt, nem is a kérdésre válaszolnak, de azért beleszólnak, és átmennek térítőbe. Aki nem az ő véleményüket vallja, lenézik; egyszerűen vannak, akiknek nem adják meg a kellő tiszteletet (pedig ennek nem a vallástól kellene függni, hanem az emberségtől).

A "szapulásról": azért szapulják a legtöbbször a keresztényeket, mert a mi kultúránkban a kereszténységnek van a legnagyobb befolyása. Lassan pedig az emberek rájönnek, hogy nem feltétlenül arra az egyházra van szükségük, amilyen ma a keresztény egyház.

2012. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!