Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Szt. István Bazilikába pénzért akartak beengedni? Nektek nem felháborító?

Figyelt kérdés

Nekem igen! Januárban történt, pénzt akartak rólam leakasztani, de nem hagytam magam, mivel az Isten házáról van szó. Megfogadtam, többet nem fogok odamenni.

Ha ismeritek a Bibliát szerepel benne, hogy Jézus Jeruzsálembe mit csinált, amikor meglátta, hogy Isten házát mire használják...

Sokszor elmélkedek, vajon mit gondolna Jézus arról az esetről, hogy pénzt kérnek a bazilikában, illetve több templomban kemény kereskedés folyik.... Szerintem elszomorodna.


2012. ápr. 2. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
De elég gáz. Németországban ahol eddig megfordultam, sehol sem kértek pénzt a legnagyobb templomokba való belépésnél sem. (a kölni dómnál speciel nem tudom mi a helyzet)
2012. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha Jézus köztünk lenne nem hiszem, hogy a legnagyobb problémája ez lenne. Tucatnyi más elszomorító dolgot látok a világban, ami ettől sokkal nagyobb gond.
2012. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem csak a Bazilikában van igy, hanem majdnem minden komolyabb templomban MO-on. Szerintem is elég megdöbbentö dolog, éppen mert az alapgondolattal ellenkezik (A kérdezö által is emlitett eset a bibliából, amikor Jézus korbáccsal veri ki az üzletelöket a templomból). Ezen kivül a templom régebben mindig nyitva kellett, hogy legyen, hogy bárki oda tudjon menekülni, ha szorongatott helyzetben volt.

Most MO-on a templomok haszonszerzési tárgyakká lettek ledegradálva, ami igencsak szegéynségi bizonyitvány az egyházra nézve is meg az államra nézve is.


Az meg nem igaz, hogy a benne lévö vagyon védelme miatt van igy - ugyanis egyetlen NYUGATI országban sincs ilyen, ott a templomok szabadon látogathatók, és sehol sem kell belépöt fizetni.

2012. ápr. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Amikor a bledi Mária mennybemenetele-templomban voltam, mesélték, hogy annak a templomnak ritka kiváltsága, hogy szedhet belépődíjat. Elnézve a környezetét, ott ezt el is tudom fogadni, cserébe még meg is húzhatod a kívánságharangot és kívánhatsz. :)

[link]


Ehhez képest, amit itt van... Osztom az előző véleményét.

2012. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Jézus annak idején felborogatta a templomban árulók asztalait...

Hm...

Itt szerintem felborogatná a jegyárus aztalt...

2012. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor végül bementél, vagy visszafordultál?
2012. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

Azért manapság ez emberek nagy része nem imádkozni megy a templomba, hanem múzeumként használják. Fotóznak, nézelődnek de nem imádkoznak.

Én Németországban olyan templomot láttam, ahol meg volt, hogy mikor mehetnek be a turisták és akkor bizony belépő jegyet kellett fizetni, ha imádkozni akartál akkor pedig nem a turista időpontban mentél be, akkor nem kellett fizetni, viszont tényleg áhitat volt bent, amit nem zavarhattál járkálással stb.

2012. ápr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem Jézus nem borogatna fel semmit ezekben a templomokban. Be sem menne.

Inkább messziről elkerülné őket.

2012. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, istentiszteletre ingyenesen be lehet menni, de ha turistaként mész, akkor belépődíjat kell fizetni.


Én csak katolikus templomokban jártam, de egyik helyen sem folyt kemény kereskedés. Az előcsarnokokban szoktak vallásos témájú könyveket árulni, de az nem minősül a templom részének.

2012. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha teszem azt egy múzeumba vagy valami műemlék épületbe mész, akkor ott is fizetsz, nem?? Mivel valamiből fenn kell tartani az épületet.

Jól írták előttem, liturgikus célú használatkor nem kérnek pénzt. Voltam már nem egyszer ünnepi misén a Szent István Bazilikában, és más bazilikákban is, sehol nem kértek pénzt.

Nem tudom mennyit kérnek egyébként belépőnek, a templom honlapján a kincstár látogatásánál ezeket az árakat találtam:

Felnőtt: 400,-Ft/fő

Felnőtt csoportos (15 fő felett)300,-Ft/fő

Diák, nyugdíjas: 300,-Ft/fő

Budapest Card: 300,-Ft/fő

Nem tűnik túl megfizethetetlennek...

2012. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!