Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ex-tanúk! Ti használjátok...

Ex-tanúk! Ti használjátok Jehova nevét?

Figyelt kérdés

Imában ,beszélgetésnél ,előadás alkalmával vagy más egyéb esetben.

Gondolok itt azokra akik továbbra is hívők maradtak.


2012. ápr. 3. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Én nem vagyok tanú, de használom, csak a valószínűleg helyesebb Jahve alakját. De jobban szeretem őt Atyámnak hívni, ahogy Jézus is tanította...
2012. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A Jahve is elfogadott. Csak többnyire úgy ejtik hogy Jehova s úgy is írják. Azért így tettem fel a kérdést.

A kíváncsiság vezérel.

2012. ápr. 3. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy túl sok ex-JT mászkálna errefelé... Én sem vagyok az, de tudok segíteni: Nézz be néhány ex-JT oldalra, és látni fogod. :)


Ehhez segít Wiki barátnőnk vonatkozó oldala, a Kritikai oldalak alcím alatti honlapokra kattintva azok azonnal elérhetők:


[link]


Amikbe én belenéztem, ott vegyes a kép: van, aki használja, van, aki nem; de talán az utóbbi gyakoribb. Ennek is bizonyára megvan a magyarázata, de erről konkrét infóm nincs, tippelgetni meg nem akarok.


Üdv. ;)

2012. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a magyarázat arra, hogy nem, hogy egy félrefordítás ebben a formában, amihez már csak a Jehova tanúi ragaszkodnak makacsul. Én ismerek extanút, és nem hallottam tőle még.
2012. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

^ Köszönöm a válaszod, de azt én is tudom, hogy félrefordítás. Pontosabban nem is félrefordításnak mondanám, mivel az eredeti szövegben csak a név mássalhangzóit írták le: JHWH (persze nem latin betűkkel).

A kutatók szerint a legvalószínűbb kiejtés: Jahve; a Jehova viszont csak egy műszó, értelmetlen; és szinte teljesen kizárt, hogy ez lett volna az eredeti. (A Wikin három oldal is van erről.)


Az előzőleg linkelt Wiki oldalon levő kritikai / ex-JT oldalakon vegyes a kép, mint írtam; az egyiken (a listán a legelső) nemcsak hogy a Jehova alakot használják egyes kommentelők, hanem az ÚVF-et is rendszeresen... [Ha esetleg valakinek nem mond semmit a rövidítés, akkor leírom: Új Világ Fordítás(ok), az Őrtorony szervezet saját Bibliafordítása; az eredeti szövegeket angol nyelvre fordították le, majd erről az angol nyelvűről készítették a többi nyelvre a fordításokat.]


Üdv. :)

2012. ápr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ex-tanú vagyok, és nem használom. Kellemetlen emlékeket ébreszt bennem.
2012. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!