Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Biblia tele van ellentmondá...

Ha Biblia tele van ellentmondással miért érvelnek/nógatnak "vele"?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 6. 22:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is feltűntek, hogy vannak ilyen dolgok, de ezek az érvek baromságok az oldalon. És ennél az idézetnél jöttem rá:


„Most hát jertek öljük meg őt, és vessük őt valamelyik kútba; és azt mondjuk, hogy fenevad ette meg,” (1Móz. 37.20)


Ezt el lehet olvasni:

[link]


Innentől kezdve nem vagyok hajlandó ezeken vitatkozni.

2012. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy nem ajánlom senkinek sem, hogy az ószövetséggel indítsa a Biblia olvasását. Ha már valaki olvassa, akkor olvassa végig. Ha pedig idéz belőle, ne f..szágokat idézzen, mert onnantól kezdve nem hiteles.


Nem tudom, hogy miért nem lehet megtanulni, hogy ezek nem úgy működnek, hogy kiragadsz egy mondatot és teljesen kiforgatod. Pedig nem rég még kritizáltam a Mózes nevű egyént. De ez nevetséges...

2012. ápr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést nemrég írta ki valaki, témához kapcsolódik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A kérdésre pedig a választ: én sem bírom felfogni.

2012. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A Biblia azért van tele ellentmondásokkal, mert

1. nem egy ember írta

2. nem egy korban

3. a fordítások folyamán mindig változott egy kicsit

4. mindenki máshogy értelmezi

2012. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

NINCENEK benne ellentmondások, maximum csak jobban oda kellene figyelned, mikor olvasol és megérteni a dolgokat.

Mert, kiragadni egy-egy mondatot és egymás mellé tenni helytelen dolog. Minden kapcsolódik valamihez és ha egészében nézed a dolgokat, felfogod, megérted, rájössz, hogy SEMMI ellentmondás nincs benne.


üdv

2012. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

kismillió hasonló oldalt fedezhető fel a google segítségével

[link]

2012. ápr. 8. 01:21
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
... amiket kismillió olyan ember írt, aki nem érti; és könnyebbnek érzi a hepciáskodást, mint az utánajárást, vagy simán csak gyűlölködni akar.
2012. ápr. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Az életedben nem folyton egymásnak ellentmondásos utak közül kell kiválasztanod egyet?

Lemenjek-e a boltba vagy sem, adjak e pénzt a koldusnak vagy sem.

Napi több száz dologban dönt egy átlagos ember, egymásnak ellentmondásos dolgok közül.

Ha valaki választ egyet, az attól még nem lesz rossz, hogy mit kezd vele, az rajta múlik.

2012. ápr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A Bibliában vannak látszólagos,(megmagyarázható)ellentmondások,és vannak olyanok,amik a Biblia egészét tekintve is ellentmondásosak,tehát nem magyarázhatóak szöveg kiragadással.utóbbiakat egy hívő nyilván szándékosan nem akarja meglátni,ezért eleve elutasítja.
2012. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem egy nap alatt írták, egy egységes eszmerendszer nyomán, hanem több száz éves időszakot fog közre. Az Ószövetség pl teljesen más Istenképet tár elénk, mint az Újszövetség, de ez nem jelent mást, csak azt, hogy a vallás is fejlődött folyamatosan, és fejlődik most is. Szóval röviden, ez olyan, mintha a mostani törvénykönyvet, és a középkorban érvényes törvényeket tennéd egymás mellé, és találnál ellentmondásokat...nem is egyet, hanem egy csomót, pl manapság tilos pl valaki kezét nyílvánosan levágni, mert lopott, de ez a középkorban mindennapos volt. Mindkettő törvény volt/van, a régi megengedte, ami most tilos. Hol az igazság? A közben eltelt párszáz évben :)


A nógatáson nem tudom mit értesz, de ha úgy érzed téged üldöznek a bibliával, akkor akkor szerintem mondd meg hogy téged nem érdekel az egész.

2012. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!