Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mi változna az életetek...

Hívők, mi változna az életetekben, ha kiderülne, hogy nincs Isten és a Biblia is csak "mese"?

Figyelt kérdés

Ezt amolyan gondolatkísérletnek szánom.

Ezért nem érdekelnek azok a válaszok, hogy de ilyen nem fog kiderülni, meg hasonlók. Nem akarok senkibe belekötni és nem akarok senkit arról győzködni, hogy nincs Isten.

Csak és kizárólag az érdekel, hogy ha minden kétséget kizáróan bizonyítani lehetne, hogy nem létezik semmilyen isten, akkor mihez kezdenének a hívő emberek. És nem csak a keresztények véleményére vagyok kíváncsi, bár a kérdést így sikerült feltennem, hanem minden egyéb vallást gyakorlóéra is.


Hogyan reagálnátok rá, ha kiderülne, hogy amiben hittetek az nem létezik, nem igaz? Mit éreznétek, mit kezdenétek a ténnyel? Mi változna a mindennapjaitokban?


És kérem szépen, hogy ne válaszoljanak azok, akik képtelenek magukat ebbe a helyzetbe képzelni!


2012. márc. 22. 11:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
52%

Ha csak a hívőktől vársz választ, felesleges volt feltenni a kérdést. Ők ugyanis úgy fel vannak bástyázva évezredek alatt kialakított teológiai, ideológiai magyarázatokkal, hogy reménytelen próbálkozás.

Egyébként semmi nem változna. Ugyanúgy gyűlölnének és szeretnének.

2012. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
28%
És veled mi lenne, ha kiderülne lány vagy, és az anyukád az apukád?
2012. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
64%
Senkinek nem szabad egy lapra feltennie az életet. Nem érdemes tűzbe menni semmiért, hiszen ami ma igaznak tűnik, arról holnap kiderülhet, hogy nem az. Semmihez, még egy eszméhez sem szabad annyira ragaszkodni, hogy annak elveszítése durván befolyásolja a további életedet. Erről a kérdésről ez jutott eszembe.
2012. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
40%
Mi lenne, ha kiderülne, hogy a geometria valamelyik axiómája nem igaz? Értelmetlen a kérdésed. Nem tudsz olyan "bizonyítékot" felmutatni, ami egy axiómát ütne. Egy hívő Isten létét kérdés és kritika nélkül is elHISZi. Ahogy te hiszel a szemednek meg a fülednek, közben lehet, hogy csak hallucináltad, hogy feltetted ezt a kérdést és én válaszoltam rá. Ugye mennyire abszurd belegondolni is?
2012. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

Istenben pont az a gyönyörű, hogy bebizonyíthatatlan. A léte is, a nemléte is.

Engem inkább az érdekel, hogy itt többször olvasok olyan kérdést, ami arra irányul, hogy a hívők (főleg a katolikusok) elfogultak, bigottak "úgyis és csakazért is" hozzállásúak. Viszont rendre felbukkannak ilyen provokatív kérdések. A nem hívőket miért izgatják ennyire a hívők?

2012. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

Eddig egyetlen választ kaptam, aminek valamennyi köze volt a kérdésemhez. Azt köszönöm.

Nem provokatív kérdésnek szántam ezt, és nem is érdekel, hogy mások szerint volt-e értelme feltenni. Számomra van értelme. Igazán részletesen kifejtettem, hogy mire vagyok kíváncsi és azt is, hogy mire nem. De folytatom még: nem akarok vitát, nem akarok anyázást, nem akarok gúnyolódást, stb. De mellébeszélést sem. Ezek tényleg nem érdekelnek, kaptam már belőlük eleget élőben is és ezek nem hasznos válaszok a kérdésemre.


Hagyjatok inkább válasz nélkül, ha nem tudtok érdemben válaszolni! Ahogy eredetileg is kértem.

2012. márc. 22. 13:35
 7/68 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szeretném a 2. hozzászóló gpotter kommentjét megcáfolni.

Szerintem semmi baj a kérdéssel, és lehet rá hívőként is jó választ adni. Butaság lenne tagadni azt, hogy hívőként is vannak pillanatok mikor az ember meginog, és nem biztos a hitében. Főként akkor mikor "minden összejön".


Biztos, hogy sokan vannak olyanok, akik érdekből keresztények. Számukra ez az élet lemondás, amit csak azért vállalnak, hogy majd egyszer milyen jó lesz nekik. Ez az élet valóban sajnálatra méltó.


Én azt gondolom, hogy Krisztus igazsága önmagában is megáll. Akkor is, ha kiderülne, hogy nincs Isten és a Biblia csak egy mese. Az igaz élet kezdetektől fogva olyan csodálatos élményekkel ajándékozza meg az embert, amiért érdemes élni. Az önfeláldozó szeretet, a másokért élés életmódja önmagában hordozza a gyümölcsét.


Az tény, hogy furcsa lenne, hogy az ember nem imádkozik többé. Érdekes lenne, hogy minden erő, pozitív változás csupán az igazságok eredménye az életünkben, hogy szeretet képes győzni a rossz szokások, negatív berögződések ellen, hogy a hívők mindegyike, aki megváltozott csupán a saját gondolkodásmódváltozásának köszönheti ezt.


Egy valódi keresztény, Krisztust követő ember élete nem változna meg jelentősen, az imádságot már említettem ami elmaradna, de a testvéri közösség megmaradna, és a jó cselekedetek is. Az igaz életet az ember nem cserélné fel semmi mással.


Üdv. Péter

2012. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 eric_one ***** válasza:
49%
Előttem író Péter már kifejtette a lényeget... A kérdés teljesen érthető, és többen is megkérdezték már hogy ha kiderülne hogy mégsem valós amiben hiszek, akkor nem fogom megbánni? Nos, eltekintve attól hogy az "igaz" keresztény hit megtapasztaláson alapszik, és nem egy vak buzgó cselekedeteken, csak azt tudom válaszolni hogy keresztényként sokkal minőségibb, boldogabb, kiegyensúlyozottabb életet élhet valaki azáltal hogy a bibliai útmutatást követi. Mivel a legtöbb szellemi és erkölcsi igazság a Szentírásba van lefektetve.
2012. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
45%

"Az igaz élet kezdetektől fogva olyan csodálatos élményekkel ajándékozza meg az embert, amiért érdemes élni. Az önfeláldozó szeretet, a másokért élés életmódja önmagában hordozza a gyümölcsét."


Kedves Péter, nem akarlak megbántani, de ez egy hatalmas nyálas baromság. Én próbálom normálisan élni az életem, hozzám bárki fordulhat segítségért, én a legjobb tudásom szerint fogok segíteni, legyen az a kérés egy írányított véradás, egy vak lány haza vezetése, vagy egy egyszerű útbaigazítás. És rohadtul nem látom azokat a pozitív élményeket. Ja, jól esik a tudat, hogy jót tettem valakivel, de ez tart kb öt percig. Utána ott találom magam az életemben, amit legszívesebben lehúznák a wc-n. Aki tényleg boldog akar lenni, az szerintem akkor jár jól, ha bunkónak érzéketlennek és tuskónak születik, mert aki normálisan, becsületesen, másokkal törődve, és nem másokon átgázolva él, annak ez az élet csak szenvedést tartogat.

2012. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
36%

Sziasztok!


Kedves utolsó hozzászóló (9). Csak egy kérdésem lenne: ismered Jézus Krisztust?


Üdv. Péter

2012. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!