Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet, hogy Isten csak emberi...

Lehet, hogy Isten csak emberi elme szüleménye?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 18:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
70%
lehet hogy az ember az isteni elme szüleménye, és csak egy álom a világ?
2012. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az ember csak Isten elméjének szüleménye?

Mindkét állítás igaz. A teremtés nem egyirányú, hanem kölcsönös. Sosem ér véget.

2012. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen. És nem csak a keresztény, hanem az összes isten. Az ember találta ki a megmagyarázhatatlan dolgokra, akár fáj ez egyeseknek, akár nem.
2012. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
51%
Elég valószínű Ha esetleg létezik "Teremtő" akkor szinte biztos,hogy egyik vallás se jól írja le,
2012. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
37%
Hát ha véletlen lettünk akkor nagyon szuper csoda történt a világgal. A mi bolygónk a lehető legbiztonságosabb helyen van. Ha mégis véletlen folytán alakult volna a földünk akkor véletlennek kellene lenni több dolognak is. Például hogyan lehetséges, hogy hím és nöstényen kívül nincs harmadik nem? Érdekes szitu, hogy állatoknál is így van mint embernél. Ennyire véletlen lenne? Talán a földnek van agya, hogy erre gondolt? Ez mennyire logikus? Szerintem ateisták gyúrjatok rá, mert kevesek vagytok még:)
2012. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
A vallásos ember szerint nem, a nem vallásos szerint igen. Buta egy kérdés.
2012. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
37%
VAN harmadik nem az állatvilágban. Nézd meg pl. a csigákat, ők mindkét nem egyszerre :D
2012. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
15%

"VAN harmadik nem az állatvilágban."


Tényleg? És akkor én soroljam ahol csak kettő? Mindjárt megnézzük az arányokat cukifalat:)

2012. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
66%

Csak tudnám, hogy miért kellett engem lepontozni. >:(

Én nem hiszek semmiféle istenben, tehát szerintem igenis csak az emberi elme szüleménye. Ez az én nézőpontom, és igenis hasznos válasz a kérdésre. Az a két gomb nem like vagy dislike, meg kéne végre érteni! Nem arra való, hogyha nem értesz egyet, akkor gyorsan megnyomod a pirosat! Még mindig támogatom, hogy csak a kérdező tudjon értékelni.


Én is szeretnék hinni a tündérekben és egyéb "jó népekben", ahogy az ír hagyomány nevezi őket, de tudom, hogy ők is csak az emberi elme szüleményei, ami nem baj, mert szükségünk van mesékre. De észre kell venni, hogy hol a határ a mese és a valóság közt. Persze, a hit csodákra képes, például gyógyít. De, ha belegondolsz, az sem más, mint öngyógyítás. Mondogatod magadnak, hogy meggyógyulsz, és úgy is lesz.


Meg azt is bírom, hogy a nem keresztények egyből lepontozásra kerülnek. És még ti hiszitek, hogy a vallásotok a szeretetre épül, közben erőszakosak vagytok azokkal, akik nem hisznek. Bocsánat, ez kijött belőlem. Igenis az emberi elme szüleménye. Akár akarjátok, akár nem. Ha nem így lenne, szerintetek lenne ennyiféle vallás a világon? Kizárt dolog. Erről ennyit!

2012. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
58%

Miért szülne az agyam Istent? Egyáltalán miért van szüksége gondolatokra? Miért van szükségem kapcsolatokra? Miért nem alakulok át azonnal jobb dologgá, ami vagyok? Ki dönti el, hogy mi a jobb? Az alapján dől el, hogy ha életben maradok a véleletnek folytán, akkor én vagyok a jobb?

És miért akarok életben maradni? Miért szaporodk? Miért vannak érzelmeim, emlékeim? Hogy életben maradhassak ebben a formában?? Mi van, ha a tudomány is csak illuzió?

2012. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!