Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az nem emberi kitaláció, hogy...

Az nem emberi kitaláció, hogy Isten azért 3 személyű, hogy mindig is létezzen benne a szeretet?

Figyelt kérdés

Akár hányszor rákérdezek a szentháromságra, mindig azt a magyarázatot kapom, hogy Isten azért három személyű, mert így a végtelenség óta, létezhet benne a közösség, és szeretet. Mert, így akkor is szerető volt, mikor még nem teremtett meg semmit, mikor még csak egyedül, létezett. Mert ha ez nem így lenne, akkor nem élt volna benne a szeretet, mert ahhoz két személy kell, minimum.


Na most ezt én azért találom értelmetlennek, mert ezen a logika alapján, akkor Isten addig nem volt Teremtő, míg nem teremtett. Nem volt Adományozó, míg nem adományozott. Nem volt Megbocsájtó, míg nem vétkezett valaki, hogy annak megbocsájtson. stb.


Szóval abból, hogy csak a szeretet az egyetlen indok a szentháromságra, látszik, hogy emberi kitaláció.


Kíváncsi vagyok a keresztények véleményére!

(Tanúk! Max 10 sor!!! Kösz!)


2011. márc. 1. 10:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
11%
Az összes isten eleve emberi kitaláció, úgyhogy de igen :)
2011. márc. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Isten a Teremtőnk.
2011. márc. 1. 11:27
 3/31 anonim ***** válasza:
Melyik Isten?
2011. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
21%
Felhívom a figyelmed, a válaszadók 99% nem keresztyén,hanem hitetlen pogány ,és a pogány ismereteiket fogjál megosztani veled,ezért nemlessz kielégítve a kíváncsiságod.A jehova tanúi is pogány emberek,eleve rosszválaszokat fognak írni ők is.Éncsak azért nem íromle a színtiszta valóságot,nehogy megrémítsen,és ijedtedbe nehogy beálj valami szektába
2011. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nem emberi kitaláció. Olyan dolog ez amit ezért nem lehet megmagyarázni, mert nem vagyunk képesek felfogni ilyesmit, hogy hogyan lehet valaki 3, de mégis 1. De leginkább úgy lehetne értelmezni, hogy ahogy te valakivel 1 vagy gondolkodásilag mindenben stb valami összeköt. nem lehet elválasztani őket. Mert ebben egyek
2011. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
ja keresztény vagyok
2011. márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
2011. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Zsanett,igazi keresztény,figyelj az írásaira.

zoló.

2011. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nem ezért három személyű,de attól még az!
2011. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
40%

Ha te azért hiszel el valamit,mert érted vagy tapasztaltad,szerintem az nem hit.Én azért hiszek dolgokat,mert Isten az általam hitelesnek tartott könyvben,a Bibliában mondja.Innentől nincs helye érveknek,tapasztalatoknak,okoskodásnak.

Persze ez a természetes elmének bolondság,de kit érdekel,ha Istennek ez tetszik!

2011. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!