Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi lenne, ha kiderülne, hogy...

Mi lenne, ha kiderülne, hogy Jézus (Joshua Ben Jozef) nem az volt, akinek sokan hiszik vagy épp gondolják?

Figyelt kérdés

Találnak írások emléket, nem a Bibliát és apokrif iratokat, hanem római, latin nyelvű szövegemléket, ami arról szól, hogy nem Jézus volt a Megváltó, csak elhitette ezt az emberekkel. Tehát tegyük fel, vallási vezető volt, de ennél nem több. Nem Megváltó, nem félisten. És azért végezte úgy, ahogy, mert kiderült, hogy éveken keresztül orránál vezette a népet. A szöveg nem tartalmazna csodákat meg efféle mesebeli dolgokat, csak egyszerűen a tényekre építene. Jézus, a felesége, a tanítványai és az új vallást választó emberek.



Nem provokációnak szántam, hanem ez is az egyik "Mi lenne ha"-típusú kérdés.


2012. ápr. 9. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Leülnék és várnék, mikor derül ki, hogy téves volt az állítás xP


Egyébként meg semmi nem változna bennem. Függetlenül attól, hogy kitalált vagy nem kitalált, amiket Jézusról mondtak.

Tanításának a lényege az önzetlen szeretet volt. Tehát Istentől származott. És elsődlegesen a lelke, lényege és tanítása az, amivel rengeteg jót tett a világnak.

Véleményem szerint. Példát mutatott.

2012. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, ha nem ő lett volna a megváltó akkor nem lett volna miért keresztre feszítsék és kb nem is lett volna miért megszületnie :DD
2012. ápr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És, úgy érzed, hogy megváltott?
2012. ápr. 10. 07:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem nem befolyásolna.

Tisztában vagyok vele, hogy a történelmi személynek semmi köze ahhoz a misztikus személyhez, ami lett belőle.

Attól, hogy kiderítik róla, hogy nem fekete, hanem barna volt a haja, nem ekkor, hanem akkor született, nem ez volt az apja, hanem az, a mondanivalója semmit sem változik.

2012. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Tehát tegyük fel, vallási vezető volt, de ennél nem több."


Szerintem azért több volt mint vallási vezető, több volt mint egy celeb. A maga korában is nagyon népszerű volt, és napjainkban is sok a rajongója. Vannak akik még megélhetési forrást is képesek maguknak csinálni a "márka név"-ből (a különböző keresztény gyülekezetekre gondolok).


Ha most még hozzá kapcsolt bulvár szintű történetekkel is jövedelemhez jut valaki, azon sem csodálkoznék. (A legenda szerint Jézusnak nem volt felesége) Legfeljebb kiderülne, hogy a 'beszceller'-ben utazó pletykagyártó orránál fogva vezette a hiszékenyeket.

2012. ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mármint arra gondolsz, hogy nem létezik a kozmikus zsidó zombi aki egyenlő a saját apjával, és akiben hinned kell, hogy megbocsájtást nyerjenek a bűneid, amiket ő az apjaként mért rád ,és minden emberre, mert az első Zsidó evett egy fáról egy beszélő kígyó unszolására?
2012. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmilyen dokumentum nem lehet kellően hiteles több, mint kétezer év távlatából.


Mondjuk ateista vagy. Mit szolnal, tegyük fel, hogy mi lenne, ha találnának római korból fennmaradt iratot, miszerint van isten... Na, megváltozna a világlátásod?

2012. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ateista, bebuktad.
2012. ápr. 28. 08:19
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mondjuk ateista vagy."

Haver, olvasni azt tudsz. És érted is?

2012. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!