Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minden hívő keresztény azt...

Minden hívő keresztény azt vallja, hogy "minden ember bűnösen születik"?

Figyelt kérdés

Magyarországon vallás szabadság van, s ha én azt vallom "minden ember ártatlanul születik" azt lehet tolerálni?

Hogyan merészeli egy magát hívőnek valló ember rám fogni, hogy bűnös vagyok, a nélkül, hogy bármivel is vádolna?

Miért nem beszélnek egyes szám első személyben, miért vallanak mások helyett is olyan bűnöket, amiket el sem követtek?

S mi az hogy "bűn"? Az volna tisztességes, ha konkrétan megneveznék, hogy gyakorlatilag miben nyilvánul meg a bűncselekmény, (pl. valaki gyilkol, az bűn szerintem is). Jézus is azért papolt, hogy megelőzze a bűnözést, avagy mondta mit ne csináljon az egyszeri ember. Példamutató volt viselkedésével. Állítólag aki követi példáját, az ártatlan.

Akik bűnösnek vallják magukat, mi több embertársaikat is, azok nem képesek bűnözés nélkül élni?



2012. ápr. 4. 08:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Látom, a keresztény vallás alapfogalmaival sem vagy tisztában (gondolok itt a kérdés kapcsán az ún. 'eredendő bűn' fogalmára...)

Nos, ez esetben én a helyedben inkább nem osztanám az észt...

Olvass, művelődj, tájékozódj, és ezek után szólj hozzá egy-egy témához.

További szép napot!

2012. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Én nem vallom azt, hogy mindenki bűnösnek születik.

Keresztény vagyok, de figyeld meg, hogy nem csak 0 pontja lesz ennek a válasznak, hanem jönnek majd a kommentek, hogy nem vagyok keresztény. xD


Mindenkit tolerálok, aki nem akarja, hogy ártsak másoknak.

Az engem is érdekel, hogy mi az a bűn és mi a következménye. Mert eddig csak ökörségeket hallottam.

Sajnos tényleg nem tudjuk, hogy mi volt a kezdetek kezdetén, mi volt az élet előtt...

De neked ne legyen olyan dolgokért bűntudatod, amiket nem követtél el. Viszont neked is vannak rossz szokásaid gondolom és te is szoktál megbántani, elhanyagolni másokat. Ez viszont nem túl szép. Ha nem így van, akkor örülök neki.


De tegyük fel, hogy mindketen bűnösök vagyunk emiatt a cucc miatt. Akkor sem az a helyes, hogy valaki tiszta ideg lesz és írogatja, hö te most ocsmány vagy, bünős vagy és ha nem imádkozol, égni fogsz.

Aztán jön a javítás, hogy Isten a bűneid gyülöli és nem téged. Ez még úgy elmegy. De Isten nem GYŰLÖL!


Törekedni kellene, hogy olyanok legyünk mint ő, de mivel emberek vagyunk, ez nem valószínű, hogy sikerülni fog.


u.i. iró szánalmas a maszturbálást vagy a vágyakat bűnnek mondani!!!

2012. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

Az viszont nem kizárt, hogy "öröklöd" a "bűnt"...

De ha így van sem érdemelsz szenvedést, ha jó vagy. Kérédés, hogy tudsz-e az lenni?

2012. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

Tudod, én nem vagyok jó ember.

Szavakkal is nagyon lehet bántani mást. Az most más kérdés, hogy miért viselkedek így, ahogy. De attól még elhangzanak ezek a szavak, amik "széttépik" a másik ember lelkét. Még ha igazam van néha, akkor is rossznak érzem, legalább a stílust.

2012. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem azt jelenti, hogy megszületik a kisbaba és rögtön egy szemét bűnös alak, hanem azt, hogy nincs olyan ember, aki egész életében egyetlen bűnt se követ el (hogy mi a bűn, abba most ne menjünk bele, de lényegében az, ha a tíz parancsolatból valamelyiket megszeged). Kivétel persze a csecsemőkorban meghalt emberek, de róluk a keresztények úgy tartják, hogy külön helyet kapnak a Mennyországban. Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem születik minden ember eleve gonosznak.
2012. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Hát attól függ, kinek mi a bűn. De kedves Kérdező, egy nagyon egyszerű válaszom is van:


Ha lenne lehetőség rá, hogy felvegyük egy filmre a benned megjelenő ÖSSZES gondolatot, és lejátsszuk őket egy képernyőn: vállalnád-e, hogy ezt a filmet a hozzád legközelebb eső barátaid, családod is akár megnézhesse?


Ha vállalnád, sőt, egyszer sem kellene szégyenkezned miatta, akkor te kivétel vagy, mert nem vagy bűnös. Ha őszintén végiggondolva azt válaszolnád, hogy a valóságban voltak olyan gondolataid, amit nem szeretnél, hogy akár a téged szeretők is lássanak, akkor te is bűnös vagy. Csak még büszke is, mert ki mered írni magadról, hogy nem vagy az.


Röviden a definícióról:

A bűn nem egy szubjektum, hanem éppenséggel a törvény miatt válik objektívvá. Nem te mondod meg, mi a bűn, hanem az Isten törvénye ad erre nézve tanítást.

A törvény ugyanis alapvetően tanítás, nem tiltás. A korlátokat jelzi, amelyen belül élet van. Nem arról szól, hogy mit szabad és mit nem szabad.

pl. "Ne lopj!" Ez tiltás, ha úgy nézzük. DE: Te szeretnéd, hogy lopjanak tőled?

"Ne kívánd" Te szeretnéd, hogy valaki irigykedjen rád? stb.


A törvény egy tanítás az Isteni rendről. A korlátokat fekteti le, amelyeken belül (minőségi) élet van! Ki lehet menni, de érdemes?


A bűn pedig: ellenkezés Isten akaratával. Hogy egy baba bűnös-e? Kérdezd meg a kisgyerek szüleit, hogy vajon törődik-e mással egy gyerek? Kérdezd meg, hogy hányszor mondja, hogy NEM! Hányszor dacol, még akkor is, ha éppen a kályhától akarod elvenni a kezét. Bűnös? Igen, az.

2012. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

#6 -os válaszoló nagyon érdekes dolgot írt le...

Annyivel egészíteném ki, hogy te vajon hogy viselkednél az "új" magaddal, ha egy tök másik személy is te lennél. Tehát ketten lennétek és nem tudnátok, hogy egyek vagytok. Hogyan ítélnéd meg azt az embert vagyis magad? Milyen lenne érezni mindent, amit másoknak okoztál? És amit ez okozna neked.

Ha megjelenne előttem Isten, bátran felvállalnám az összes tettemet, mindenki előtt, bocsánatért könyörögve. Ha tudnám, hogy szenvednem kell azért, hogy vele lehessek, minden szenvedést felvállalnék. Viszont ha a lelkem a bűnöktől bemocskolódna és tudnám, hogy ezzel az Istent mocskolom, akkor nagyon rosszul érezném magam és kénytelen lennék nem vele lenni....

Úgy hogy igyekszem nem mocskolni magam. Tele vagyok hibákkal, ezeket nem rejtegetem Istentől.

De nem szeretem, ha mások másokat elítélnek valamiért.

2012. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

Csak egyszer találkoznék vele! Nem kérek semmi mást. Akkor tudnám, hogy a Biblia minden szava igaza és ez a baromság is igaz, hogy a maszturbálás bűn....

Ha ő mondaná, hogy egy olyan dolog bűn, amivel nem ártok senkinek és elmagyarázni, akkor elhinném. De nehéz ebben a világban már bármit is elhinni. Mindenki csak hatalmat akar hülyíteni a másikat. Vagy pedig sex allergiás és erre fekteti a hangsúlyt vagy nyugtatja a lelkét vele.


"Boldogok, akik nem láttak, és mégis hittek"

Most ez jutott eszembe.

Mindegy, a keresztény dolga nem ítélni, szerintem. Az legyen Isten dolga.

2012. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

"Hogyan merészeli egy magát hívőnek valló ember rám fogni, hogy bűnös vagyok, a nélkül, hogy bármivel is vádolna?"


Nem a magát hívőnek valló emberek találták ki, hogy minden ember bűnös.

Ezt Isten mondja. „Mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének.” Róma 3:23


Ha vádolod a keresztényeket azért, amiért azt mondják, amit Isten, akkor Istennel szállsz szembe. De a büszkeségeddel és tagadásoddal nem fogod tudni Isten véleményét megváltoztatni, de még azzal sem, ha a hívő keresztényeket támadod. Mert az az abszolút Igazság, amit az Úr mond. Próbáld meg nem büszkén olvasni azokat a részeket a Bibliában, ahol Jézus papol. Próbáld meg elfogadni magadról azt, amit Isten mond rólad. Amit a Teremtő mond a teremtményéről. Meglátod, hogy Isten nem csak kimondja rólad, hogy bűnös vagy, hanem meg is szabadít a bűneid következményétől, mert szeret.


De, még egyszer mondom, azért, mert te ezt nem fogadod el, attól ez még így van és következményei lesznek a bűneidnek, akkor is ha te tagadod őket.

„Mert a bűn zsoldja a halál, az Isten kegyelmi ajándéka pedig az örök élet Krisztus Jézusban, a mi Urunkban.” Róma 6:23

Fel kell ismerned, hogy bűnös vagy és utána elfogadhatod Jézus megváltását a bűneid alól.

„mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket a Krisztus Jézus által. Mert az Isten őt rendelte engesztelő áldozatul azoknak, akik az ő vérében hisznek, hogy igazságát megmutassa.” Róma 3:23-25

„Igaz a beszéd, és teljes elfogadásra méltó, hogy Krisztus Jézus azért jött el a világba, hogy a bűnösöket üdvözítse, akik közül az első én vagyok” Timóteus 1:15


Abban igazad van, hogy sajnos vannak olyan keresztények, akik csak ítélkeznek és a megoldást a bűneinkre nem mondják el. Ezért fontos, hogy te magad járj utána a dolgoknak.

2012. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

6-s vagyok, ismét:


Érdekes dolgokat írtok, és eszembe jutott egy másik hasonlat is: a KRESZ és a közlekedési táblák esete.

Azt mondja, éles jobb kanyar. Te meg mész egyenesen, mert "neked senki ne mondja meg!". Megteheted, de magadnak ártasz. Ha nem veszed figyelembe a korlátokat, amik érted vannak.


Aztán, ha balesetet okoztál, összetörted a kocsidat, jogos-e a táblára haragudni utána?!

2012. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!