Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten országa bennünk van,...

Ha Isten országa bennünk van, hogyan segíthet egy KÜLSŐ, tőlünk különböző személy (Jézus) "eljutni" oda?

Figyelt kérdés

Amennyiben igaz ez az igevers:


„Az Isten országa nem fog láthatólag eljönni; nem fogjátok azt mondhatni : Ime, itt van, vagy ime ott van. Az Isten országa Ti bennetek van.”



miért is van szükség egy KÜLSŐ közvetítőre (Jézus), hogy Istenhez (aki, és akinek országa bennünk van) eljussunk?


"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Ha az Istennek országa valóban bennünk van, miért van egy kizárólagos külső személyre szükségünk még?


2012. ápr. 8. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Isten nem személy. Isten a szeretet.


forrás:

[link]

Az egészet érdemes elolvasni, de innetől kezdődik, ami érdekel.


19

Mester, Mózes azt írta nékünk, hogy ha valakinek fitestvére meghalt, és feleséget hagyott hátra, gyermekeket pedig nem hagyott, akkor az ő feleségét vegye el az ő fitestvére, és támasszon magot a fitestvérének.

20

Heten valának tehát fitestvérek. És az első feleséget vőn, de meghalván, magot nem hagya.

21

És a második elvevé az asszonyt, de meghala, és magot ő sem hagya: a harmadik is hasonlóképpen;

22

És mind a hét elvevé azt, és magot nem hagyának. Legutoljára meghalt az asszony is.

23

A feltámadáskor tehát, mikor feltámadnak, melyiköknek lesz a felesége? Mert mind a hétnek a felesége volt.

24

Jézus pedig felelvén, monda nékik: Avagy nem azért tévelyegtek-é, mert nem ismeritek az írásokat, sem az Istennek hatalmát?

25

Mert mikor a halálból feltámadnak, sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben.

26

A halottakról pedig, hogy feltámadnak, nem olvastátok-é a Mózes könyvében, a csipkebokornál, hogy mi módon szólott néki az Isten, mondván: Én vagyok Ábrahám Istene, és Izsák Istene, és Jákób Istene.

27

Az Isten nem holtaknak, hanem élőknek Istene. Ti tehát igen tévelyegtek.

28

Akkor hozzá menvén egy az írástudók közül, aki az ő vetekedésöket hallotta vala, és tudván, hogy jól megfelele nékik, megkérdezé tőle: Melyik az első minden parancsolatok között?

29

Jézus pedig felele néki: Minden parancsolatok között az első: Halljad Izráel: Az Úr, a mi Istenünk egy Úr.

30

Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, és teljes elmédből és teljes erődből. Ez az első parancsolat.

31

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat.

32

Akkor monda néki az írástudó: Jól van, Mester, igazán mondád, hogy egy Isten van, és nincsen kívüle más.

33

És szeretni őt teljes szívből, teljes elméből, teljes lélekből és teljes erőből, és szeretni embernek felebarátját, mint önmagát, többet ér minden égőáldozatnál és véres áldozatnál.

34

Jézus pedig látván, hogy bölcsen felelt vala, monda néki: Nem messze vagy az Isten országától. És többé senki sem meri vala őt megkérdezni.

35

És felele Jézus és monda, amint a templomban tanít vala: Mi módon mondják az írástudók, hogy a Krisztus Dávidnak Fia?

36

Hiszen Dávid maga mondotta a Szent Lélek által: Monda az Úr az én uramnak: ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet lábaid alá zsámolyul.

37

Tehát maga Dávid nevezi őt Urának, mimódon fia hát néki? És a nagy sokaság örömest hallgatja vala őt.

38

Ő pedig monda nékik az ő tanításában: Őrizkedjetek az írástudóktól, akik örömest járnak hosszú köntösökben és szeretik a piacokon való köszöntéseket.

39

És a gyülekezetekben az előlüléseket, és a lakomákon a főhelyeket:

40

Akik az özvegyeknek házát fölemésztik és színből hosszan imádkoznak: ezek súlyosabb ítélet alá esnek.

41

És leülvén Jézus a templomperselynek átellenében, nézi vala, hogy a sokaság miként vet pénzt a perselybe. Sok gazdag pedig sokat vet vala abba.

42

És egy szegény özvegy asszony is odajövén, két fillért, azaz egy negyed pénzt vete bele.

43

Akkor előszólítván tanítványait, monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ez a szegény özvegy asszony többet vetett, hogynem mind a többi, akik a perselybe vetettek vala.

44

Mert azok mindnyájan az ő fölöslegükből vetének; ez pedig az ő szegénységéből, amije csak volt, mind beveté, az ő egész vagyonát.

2012. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Máté 13:


"Más példázatot is adott eléjök, mondván: Hasonlatos a mennyeknek országa a mustármaghoz, amelyet vévén az ember, elvete az ő mezejében;

32

Amely kisebb ugyan minden magnál; de amikor felnő, nagyobb a veteményeknél, és fává lesz, annyira, hogy reá szállanak az égi madarak, és fészket raknak ágain.

33

Más példázatot is mondott nékik: Hasonlatos a mennyeknek országa a kovászhoz, amelyet vévén az asszony, három mérce lisztbe elegyíte, mígnem az egész megkele.

34

Mind ezeket példázatokban mondá Jézus a sokaságnak, és példázat nélkül semmit sem szóla nékik,

35

Hogy beteljék amit a próféta szólott, mondván: Megnyitom az én számat példázatokra; és kitárom, amik e világ alapítása óta rejtve valának."

2012. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jézus (már) nem egy külső személy, hanem egy belső vezető. Azt mondta hogy aki engem szeret, szereti azt az Atya és ők ahhoz mennek és annál lakoznak. Meg azt is hogyan zörget a szíveden. Tehát nem a külső személyre van szükség, hanem a belső vezetőre,aki segít megnyitni a szívedet.
2012. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs feltétlen szükség külső személyre.

Van akinek segíthet egy külső ember tanítása abban,hogy megtalálja magában Istent,van aki egyedül is felismeri az utat Istenhez.Ismered Jézus mondatát:"Akinek füle van,hallja meg,akinek értelme van fogja fel"

Aki valóban hajlandó figyelni,önmagára,belülre,az előbb-utóbb eljut Isten országába.Persze,mint írtam,van akinek előbb egy olyan külső forrás kell első lépésként akire figyelhet,és akitől tanulhat,tehát Jézus tanítói szerepét igenis fontosnak tartom(Más kérdés,hogy sajnos jó pár dolgot félremagyarázott a keresztény egyház vele kapcsolatban)


"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Ha az Istennek országa valóban bennünk van, miért van egy kizárólagos külső személyre szükségünk még?"


Pl.ez is egy ilyen némileg félremagyarázott dolog;

A Jézusi eszme az,ami által az atyához juthatunk,és ez pedig a szeretetet helyezi az első helyre.Nem az megy az atyához,aki mondogatja,hogy hisz Jézusban,kereszténynek vallja magát,rendszeresen olvassa a Bibliát,megtartja az Úr napját,stb...hanem az,aki valóban a Jézusi felfogás szerint él,legalábbis igyekszik,amennyire tud.És ez lehet egy eszkimó is,aki soha nem hallott még Jézusról,vagy a Kis Pista a szálloda portása,mindegy,hogy vallásosnak vallja-e magát vagy sem.mert egyszerűen a szeretet,belső béke,nyugalom az,ami maga az Atya.Ha mindez megvan az illetőben,akkor már automatikusan jó helyen van:)

2012. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. válaszadó!


Köszönöm szépen a te válaszodat is!

Én is ugyanígy gondolkozom erről, ahogy Te írod.


Én sem vetem el Jézust. Csak az a meglátásom, hogy az egyház a külső, fizikai dolgokra nagyobb hangsúlyt helyez amikor Jézusról van szó. Aki pedig azt mondja, hogy nem mindenkinek kell "külső" segítség, hanem elég a befelé fordulás, és pl. Jézus (vagy más hasonló tanító) tanítása, arra már csúnyán néznek az egyházban, stb.


Nem véletlen tettem fel a kérdést...

2012. ápr. 9. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!