Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten (ha létezik) miért...

Granulátum kérdése:

Isten (ha létezik) miért teremtett ilyen evolucionista ösztönöket?

Figyelt kérdés

Szóval ha belép egy kellemes külsejű férfi/nő valahova, az ellenkező nem tagjai egyből ránéznek, és műszerekkel kimutathatóan tetszik nekik az épp belépett személy. Ne egyből a nemi vágyra gondoljatok, hanem egyszerű tetszésre. Miért irányulnak az emberek a szép, erős, egészséges, stb partnerekre?


Nos, ha Isten teremtette az embert és előírta neki a megfelelő viselkedést, akkor kellett volna egy olyan felismerő ösztönt "telepítenie" az emberbe, ami felismeri, hogy az ellenkező nem tagja mennyire hívő, mennyire ismeri pl a Bibliát, mennyire bűntelen, stb?


Miért nem kelendő egy nyeszlett, nulla nemi jellegekkel bíró, ronda ÁMDE a legkitűnőbb vallási tulajdonságokkal és képességekkel rendelkező személy a másik nemnél?



2012. ápr. 11. 22:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Ez az ember szép érzékén múlik, hogy az illető mennyire arányos. Az emberi arányok közel vannak az aranymetszéshez, tehát ha bizonyos kritériumokat nézünk, azoknak konvergálniuk kell ahhoz a bizonyos számhoz. Ezen kívül még nagyon sok minden kell ahhoz, hogy valaki tessen valakinek. Ez fura, e pl a szaga. Az ősembertől kezdve az erősebb felé tendált. Ez biológia. Ez is közrejátszik abban, hogy ki tetszik, ki nem. Az ember ösztönei azt súgják, hogy az erős nemi jelleggel bíró másik neműhöz vonzódjon. Ezért természetellenes a homoszexualitás. Mindezeket leírva nem értem, honnan kéne tudnunk, hogy Isten mit miért csinál :)
2012. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%

Isten azt mondta, hogy szaporodjatok xD Legalábbis a Biblia elején olvasható.

És ez egy természetes dolog, hogy vonzódsz az ellenkezőnemhez. Ebben nincs is semmi rossz.

Ámde miért akarunk szaporodni és életben maradni? Mi ebből a hasznom? Nem várok hasznot, csak furcsa, hogy egy élettelen robotként pont erre törekszem csak és semmi másra.


Isten azt mondta, hogy a bűnöst is szeresd.

A sex és a szeretet két különböző dolog. A sexhez nagyon sok esetben a külső is számít. Legtöbbször....

2012. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

"Ha" Isten létezik, pont te mondod meg neki, hogyan kellett volna...

Mert, a gyereked egy vézna, randa, beteg legyen, vagy egészséges, jól táplált, szép fiú/lány?

-Ez nem, csak vallás, ez a természetes.

-Amúgy ránézésre lehet látni általában.(25% hibaarány)

2012. ápr. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
hogy legyen kihívás
2012. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Kicsit vicces ez a kérdés. Ezek a csábítások, vonzalmak nem Istentől van. Amikor Ádám és Éva hibázott akkor Isten nagyon megharagudott rájuk. Vond le a következtetéseket, hogy miért is nem vagyunk hibátlanok. Szóval a legszebb emberben is található még külső hiba is. Nincs egyforma ízlésünk. Nekem a húsosabb lányok vonzóak és a vékony csinibabáktól meg kiráz a hideg. Másnak meg pont a vékony címlapos lányok jön be és a húsosabbtól elfordul. Ami neked szép az lehet másnak nem az. Amit köztudott szépnek nevezzünk abban is van szépség hiba. Ha csak külsőségről beszélünk, mert a belső is dominál. Felölem lehet világ legszebbje is ha belsőleg olyan mint egy rodhat gyümölcs.
2012. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Hát nekem a szép az, ami nekem tetszik és nem az, amit a média hangoztat xD

Csufi nőt nem is nagyon szoktam látni.

2012. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Mert a párválasztás,fizikai vonzódás a szexualitásról,szaporodásról szól legnagyobb részt,nem a vallási tulajdonságokról.le lehet primitívezni ezt a nézőpontot,de szerintem nem nagyon lehet cáfolni.És ez is Istentől van,ha tetszik,ha nem.


"Nos, ha Isten teremtette az embert és előírta neki a megfelelő viselkedést, akkor kellett volna egy olyan felismerő ösztönt "telepítenie" az emberbe, ami felismeri, hogy az ellenkező nem tagja mennyire hívő, mennyire ismeri pl a Bibliát, mennyire bűntelen, stb?"


Én nem egészen így látom,hogy Isten előírta volna a megfelelő viselkedést.pl.még Jézus is szálka volt sokak szemében,részeges és falánk embernek tartották egyesek,továbbá Isten tagadó,Isten káromló bűnösnek,nem vett figyelembe bizonyos Isteni törvényeket(zsidó vallás szerintieket)és mérgében szétverte a templomi árusok portékáját,és azzal is megvádolták,hogy bűnösökkel vacsorázik együtt,akkor mi az,hogy megfelelő viselkedés?

2012. ápr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

A kérdésedről egy idézet jutott eszembe, amit nemrég olvastam valahol a neten: "If God exist, why did he make me an atheist?" :D


[Hívő vagyok.]

2012. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Szia nem olvastam végig a válaszokat, bocs ha ismétlek. Isten célja az volt hogy szaporodjunk és sokasodjunk. Hát erre kiválóan megfelel az ellenkező nem iránti érdeklődés nem gondolod?


Az a gond, hogy azt hiszed, a hívők képe a világról valami gyökeresen más mint egy tudósé. Pedig nem. Mi is tudjuk, a teremtett világ milyen törvények alapján működik. Isten a szabályokat azért állította fel mert ezeknek társadalomformáló erejük volt egyfelől, másfelől metafizikai szimbólumok. És igen, sokszor a természet ellen mennek, de hát az embert ez teszi emberré: az önkontroll. (meg a felegyenesedve járás és az evőeszköz használata :-)


Mivel Isten válogatás nélkül minden embert szeret, mivel Jézus MINDENKIÉRT meghalt, értelmetlen az utolsó előtti bekezdésed. Senki nem bűntelen, az emberiség történelmének nagyobb része alatt a bibliát nem is ismerték, milyen szenzort akarsz?

Ja még valami, a történelem folyamának minimum 90%ában a nőket sok ruha fedte, és intézett házasságok voltak, az eddig élt emberiség többsége a házasságig nem is láthatta a párját.


Tehát értelmetlenség egy, a teremtéskor belénk helyezett szenzort követelni egy kb XX.századi jelenségre.


Egyébként meg egy ilyen szenzor híján hol maradna az egyéni fejlődés és felelősség lehetősége?


Hogy mi kelendő a másik nemnél az más tészta. tudtad, hogy Woody Allent rengeteg nő találja szexisnek? (nos,ő nem rendelkezik kiemelkedő vallási erényekkel, de képzeld el, ha még azokkal is rendelkezne...:-)

2012. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Ozmium42 ***** válasza:

Az ösztönök az ember materiális létezésének velejárói. Ezekben az ösztönökben nem kell feltétlenül isteni szükségszerűséget látni, rá kell jönni, hogy mi az a dolog, ami az ösztönt létrehozza és motiválja, a válasz az anyagi világban. Az isteni vonatkozás abban van, hogy Isten előírásai szerint az ösztöneinket befolyásolni tudjuk, a kiélésüknek vannak helyes és helytelen keretei, eszerint kiélhetjük őket helyesen, helytelenül, vagy akár meg is tagadhatjuk őket némi akaraterővel.


Emberi szempontból a párválasztás tisztán anyagi minőségű dolog, az új élet keletkezésénél a lelket Isten teremti közvetlenül, tehát az embereknek ezzel az oldalával nincs dolguk.

2012. ápr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!