Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten (ha létezik) miért...

Granulátum kérdése:

Isten (ha létezik) miért teremtett ilyen evolucionista ösztönöket?

Figyelt kérdés

Szóval ha belép egy kellemes külsejű férfi/nő valahova, az ellenkező nem tagjai egyből ránéznek, és műszerekkel kimutathatóan tetszik nekik az épp belépett személy. Ne egyből a nemi vágyra gondoljatok, hanem egyszerű tetszésre. Miért irányulnak az emberek a szép, erős, egészséges, stb partnerekre?


Nos, ha Isten teremtette az embert és előírta neki a megfelelő viselkedést, akkor kellett volna egy olyan felismerő ösztönt "telepítenie" az emberbe, ami felismeri, hogy az ellenkező nem tagja mennyire hívő, mennyire ismeri pl a Bibliát, mennyire bűntelen, stb?


Miért nem kelendő egy nyeszlett, nulla nemi jellegekkel bíró, ronda ÁMDE a legkitűnőbb vallási tulajdonságokkal és képességekkel rendelkező személy a másik nemnél?



2012. ápr. 11. 22:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

A: Isten nem tökéletes, de mivel unatkozott random helyekre kövületeket, olajat, földgázt, szenet és ásványokat rejtett el, mert az olyan vicces.

B: Isten szadista és azon élvezkedik, hogy mi itt szenvedünk és halála után mindenkit még jól meg is szadiz.

C: Isten nem létezik, mivel a keresztények is a mítoszaikkal a természet dolgait próbáltak megmagyarázni, ahogy anno a sumérok, aztékok, egyiptomiak, stb.

2012. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
93%

"A: Isten nem tökéletes, de mivel unatkozott random helyekre kövületeket, olajat, földgázt, szenet és ásványokat rejtett el, mert az olyan vicces."


Ezek természetes módon alakultak ki a teremtés elején (a teremtés napjai évmilliárdokig tartottak), mivel az anyagi világ velejárói, nem azért mert viccesek. (azt csak zárójelben jegyzem meg hogy hasznosak is)



"B: Isten szadista és azon élvezkedik, hogy mi itt szenvedünk és halála után mindenkit még jól meg is szadiz."


Nézz szét a világban: a szenvedés 90%ának oka az ember, 10%ának meg a random véletlen. Ez is az anyagi világ velejárója, meg a szabad akaraté, amivel az ember visszaél. Halálod után pedig nem szadiz meg, csak igazságot szolgáltat. Miért félsz az igazságtól?


"C: Isten nem létezik, mivel a keresztények is a mítoszaikkal a természet dolgait próbáltak megmagyarázni, ahogy anno a sumérok, aztékok, egyiptomiak, stb."


A teremtés története röviden, néhány sorban felvázolja, milyen sorrendben teremtette Isten a világot. Nem ad magyarázatot arra, hogy hogyan, és ez a néhány sor, a vitákat leszámítva többnyire olvasatlanul pihen a Biblia elején. Mert a vallás utána kezdődik, arról szól, ami utána van. A keresztények esetében Jézusról. Felesleges összemosni a kereszténységet a villámistenekkel meg egyéb sztorikkal, nem ugyanaz a kategória.

2012. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha Isten tényleg mindenható és csak egy csettintésbe kerülne segíteni a szenvedőknek, a gyilkosságok, háborúk áldozatainak, miért nem teszi. Inkább én kérdezhetném, hogy te miért félsz az igazságtól? Ha Isten létezik, akkor gonosz.

És de, a keresztény történetek is pontosan ugyanabba a kategóriába sorolandók. Ha 4000 évvel korábban élnénk még híre hamva se volna a te Istenednek. Más népek isteneit dicsőítenéd. Ha pedig még régebben totemállatokhoz, szellemekhez foházkodnál.

És ez a bizonyítéka, hogy nincs semmiféle magasabb rangú erő. Az emberek minden korban valami más istenséget imádtak, politeizmus és monoteizmus egyaránt létezett.

2012. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
pfff a C ponttal csináltál magadból hülyét. Előtte lévőkben elismered aztán C pontban nem. Ebből látszik mekkora zagyvaságot tudtál összehordani:) minusz IQ?
2012. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Igen, mínusz IQ, de neked. Azok opciók, amiről kedvére választhat bárki. :) Nem gondoltam, hogy oda kéne írni, úgy látszik tévedtem. :/
2012. ápr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát ha az opciók lenne:S akkor egy ramaty egy opciókkal rendelkező, de hát mit is várhatni:)
2012. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Tényleg nem csak ezek az opciók lehetnek. Nyílván nincs Isten lesz a válasz, ha ezeket nézzük csak. Ezek csak a te szubjektív véleményeid, amiket másokra akarsz eröltetni, mert látsz valamit a vallásos emberekről, elkönyveled, hogy ostobák, gyengék, idióták, kihasználják őket, mind egyforma és ezt bizonygatod általánosítva.

De a vallás és a nem vallás sem lesz bizonyíték arra, hogy van vagy nincs Isten.

Azzal, amit te és a társaid csinálnak, nem azt éritek el, hogy gondolkodni fog egy vallásos és rájön, hogy nincs Isten. Főleg ilyen érvek mellett. Hanem veszekedés lesz vagy elkezdenek gondolkodni. Ha gondolkodnak rájönnek, hogy nem lehet tudni, hogy van-e vagy nincs. Én valószínűnek tartom, hogy valami van. A másik pedig, hogy még több vallást fogtok teremteni. Mert nem tudjuk mi volt halál és élet előtt, nem tudjuk, miért élünk addig nincs is értelme ezen vitatkozni. Mindenki csináljon, amit akar.

Azt is kitalálhatnám, hogy az élet előtt én bizonygattam Istennek, hogy mennyire szeretem és könyörögtem, hogy adjon ilyen életet, akkor is bizonyítani fogok neki. Bármit ki lehet találni, kreativitás kérdése az egész.

Ne a vallás meg az egyház meg Isten zavarjon már titeket.

Amíg nem ártanak nektek, már pedig nem mindenki árt, addig ti legyetek elvakultak, másokat bántó népség.

2012. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

ti legyetek = ti se legyetek

Bocsi a hibákért.

2012. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Elszabadítottam az indulatokat...

Azt sem írtam sehol, hogy fogadjátok el az én nézőpontomat, de ti biztos belelátjátok. Sőt rossz véleménnyel sem vagyok a hívőkről (amíg nem erőszakoskodnak vagy csapják be a bajban levő embereket). Szüleim is azok, ezért tudok vele együtt élni.

2012. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#19, ezt teljesen megértem. Sajnos tényleg sok helyen a népbutítás a cél, kihasználni a híveket. Ez engem is zavar. Meg az erőszakos térítés is zavar.

Sok vallás pedig belekveri azt, hogy a sex és a vágyak rossz dolog. Ez is zavar engem. Ezeket én sem szeretem és én sem támogatom. Meg azt sem tartom helyesnek, hogy Istentől félni kell és így meg úgy kárhozol el.

Ezek ellen néha én is teszek pár kommentet. Főleg az ellen, ha xy Istene pusztítást hirdet vagy látszik, hogy minden csak a pénzre megy.

De mindenkinek szíve joga azt hinni, amit akar, amíg nem rombol másokat és gondolkodik. De ez is csak az én véleményem, nem egy általános igazság.

2012. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!