Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hogyan teremthetett...

Isten hogyan teremthetett jót, ha nem is volt rossz?

Figyelt kérdés

"És nevezé Isten a szárazat földnek; az egybegyűlt vizeket pedig tengernek nevezé. És látá Isten, hogy jó"

"Hajta tehát a föld gyenge füvet, maghozó füvet az ő neme szerint, és gyümölcstermő fát, amelynek gyümölcsében mag van az ő neme szerint. És látá Isten, hogy jó"

"És hogy uralkodjanak a nappalon és az éjszakán, és elválasszák a világosságot a setétségtől. És látá Isten, hogy jó"


És még lehetne sorolni, megteremtett mindent és mindenre azt mondta, hogy jó. De honnan tudta, hogy jó mikor még rossz nem létezett? Csak a rosszhoz képest lehet valami jó.


2012. máj. 7. 12:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Merthogy? Ha eszel egy remek vacsorát, az nem azért jó, mert vannak a világon undorító ételek.. Ha élvezel valamit csinálni, azt nem azért élvezed, mert valami más meg untat, nem?
2012. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Vagy más: Adott az Isten. Ő létezik (tegyük fel, mert amúgy ateista vagyok), ergó már létezik a jó is és a rossz is, ha a világban még nem is, mert még nincs olyan hogy világ, Istennek vannak elképzelései. Abban a percben hogy teremt valamit, arról el tudja dönteni, hogy elégedett-e vele vagy sem.
2012. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Ha eszel egy remek vacsorát, az nem azért jó, mert vannak a világon undorító ételek."


De ez megint olyan, hogy (keresztényi logika szerint) isten hozta bennünk létre azt a képességet,hogy bizonyos ízeket finomnak érezzünk. Ez nem ugyanaz, mikor megteremti a világot, a mindenséget. Mikor a Földet teremti még nem létezik a sátán,semmi rossz dolog.

2012. máj. 7. 12:48
 4/27 anonim ***** válasza:
Tudom, ezért írtam a második válaszom, az jobban megmagyarázza a dolgot. Ha csak egyetlen egy valaki létezik a világban, pláne mondjuk Isten, aki elméletileg _akármit_ létre tud hozni, vagyis ha képes arra, hogy rosszat teremtsen, akkor már benne ott megvan a rossz. Érted. Tehát ha csak Isten létezik, már akkor is létezik rossz.
2012. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont, ha megvolt benne a rossz is,akkor nem lehet tökéletes. Akárhogy is, de ellentmondásra jutunk.
2012. máj. 7. 13:08
 6/27 anonim ***** válasza:
Ez már nézőpont kérdése, bár ha keresztény fejjel próbálunk gondolkodni, akkor valóban. Én nem hiszek ilyesmiben, hogy van jó és van rossz, tehát számomra Isten tökéletes. Bár én máshogy nézek rá, mondom, nem vagyok hívő. Jó lenne, ha pár hívő is elmondaná a véleményét.
2012. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó, rossz fogalmát elég nehéz pontosan definiálni (bizonyos esetekben, szemszögből elég relatív). Ez a tökéletes, tökéletlen felfogás szerintem meg egy butaság.

Mi pozitív, negatív esetleg semleges dolgokban gondolkodunk. Legalábbis a többség. Ezeknek pedig van különböző szintje, hogy mennyire pozitív, mennyire negatív....

De mi lenne, ha nem "2 oldalról közelítenénk meg az eseményeket". pozitív, negatív. Mi lenne, ha 100?

2012. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Vagy van még egy ilyen jó gondolkodás.

Még pedig a van, vagy nincs (létezik, nem létezik).

De mi van, ha egyszerre létezik és nem létezik? xD

2012. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Vagy mi van ha sem az nem igaz, hogy van, sem pedig az, hogy nincs?
2012. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
És azt hogy? Azt el tudom esetleg képzelni, hogy egy másik dimenzióban létezik és addig ebben megszűnik, de hogy egyszerre legyen is meg nem is... Bár egy mindenható képes lehet olyan dolgokra amiket nem tudunk felfogni.
2012. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!