Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szóval, hogy is volt ez az...

Szóval, hogy is volt ez az Ószövetségben, hogy mikor a Zsidók bevettek egy várost a gyermekeket is meg kellett ölni?

Figyelt kérdés

Ez hogyan fér ösze a keresztények szerető Istenével?

Ja, és nem rosszindulatból kérdem,csupán érdekelnek a hivők válszai.De nem vagyok kíváncsi ateista beszólásokra!!!


2012. máj. 19. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem voltunk ott, így nem tudjuk, hogy paráználkodtak-e csecsemőkkel. De biztos vagyok benne, hogy nem és abban is, hogy nem ölték meg őket.


Jézus Krisztus Istene, a keresztény Isten a szerető.

Aki az ószövetségben szerepel egy kissé másnak tűnik.

Régebben úgy gondoltam, hogy belefirkáltak, átírták, kiforgatták az egészet.

Mostanában úgy próbálom magyarázni, hogy:

a.) A biblia egy tükör

b.) Csak azért kerültek be ilyen brutális történetek, hogy lássuk mennyire rossz, a rossz.

c.) Mivel Isten a teremtő, csak az van, amit ő mond.

Meghalni egyébként sem szörnyű, mert a szerető Isten ítél.


Hát, el lehet ezeken filózni.

2012. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Nem voltunk ott, így nem tudjuk, hogy paráználkodtak-e csecsemőkkel. De biztos vagyok benne, hogy nem és abban is, hogy nem ölték meg őket."

Amennyiben nem ölték meg őket engedetlenek voltak Istennek.

Biztos nem lehetsz benne,hiszen nem láttad....Elég gyenge magyarázatokat irtál szerintem.De azért köszi.

2012. máj. 19. 13:06
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezékieltől idézek:

9,4. És monda az Úr néki: Menj át a város közepén, Jeruzsálem közepén, és jegyezz egy jegyet * a férfiak homlokára, a kik sóhajtanak és nyögnek mindazokért az útálatosságokért, a melyeket cselekedtek annak közepében.

* Jel. 7,3. Jel. 7,4.

9,5. És amazoknak mondá * az én hallásomra: Menjetek át a városon õ utána, és vágjátok; ne kedvezzen a ti szemetek, és ne szánakozzatok:

* Ezék. 9,2.

9,6. Vénet, ifjat, szûzet, gyermeket és asszonyokat öljetek meg mind egy lábig, de azokhoz a férfiakhoz, a kiken a jegy van, * ne közelítsetek, és az én templomomon kezdjétek el.


Én is megkérdeztem már ezt egyszer, az volt a válasz, hogy a "Ne őlj!" kitétel itt feloldásra került, mivelhogy a zsidók Kánaánt akarták visszavenni, ami az övék. Ilyenkor pedig elnéző az isten a gyilkosságokkal szemben, mert támogatja az ő népét.

2012. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
11%

"mivelhogy a zsidók Kánaánt akarták visszavenni, ami az övék."

Te hülye vagy már bocsánat!

Kánaán a kánaánita törzseké volt, nem a zsidóké -.-

A héber törzsek a Kre. 12 század környékén települtek be PALESZTINA!! térségébe.

2012. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az ölés és a gyilkosság között van különbség.

Nyilván ha pl. valaki a hazáját védi háborúban és megöl embereket az kötelessége,nem jókedvéből teszi hanem védekezésből.Azok a népek izraelnek ellenálltak ,tehát ha nem ölik meg öket,akkor valszeg ők tették volna ezt fordítva ,de egy gyereket mégis túlzás megölni.

Amúgy az idézet amit írtál pont nem jó példa, mert ott Jeruzsálemben az engedetlen zsidokat öltek meg....

2012. máj. 19. 14:13
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

IIMóz 15

7. És monda néki: Én vagyok az Úr, ki téged kihoztalak Úr-Kaszdimból, hogy néked adjam e földet, örökségedűl.

8. És monda: Uram Isten, miről tudhatom meg, hogy öröklöm azt?

...

16. Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be.


Ítélet végrehajtás történt, éppúgy, ahogy Sodoma illetve a vízözön kapcsán. Isten teremtett mindent, a világnak ő a tulajdonosa, a törvényeket Ő alkotta, joga van megítélni a teremtményeit. De nem kell izgulni, hamarosan eljön a végső ítéletre, és megítél mindenkit a cselekedetei szerint.

2012. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ok értem, de egy gyerek mégse csinált semmit...
2012. máj. 19. 15:31
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Miért csodálkozol? Az özönvíznél nem volt egyetlen csecsemő sem? Sodoma talán meddő volt? Mikor eljön Krisztus, nem lesz egy csecsemő sem? Nem mondta ezt Krisztus?:"Jaj pedig a terhes és szoptató asszonyoknak azokon a napokon."


Szerintem Istennek van éppen akkora hatalma, hogy megfelelően tud ítélni.

2012. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%

A keresztény Isten gonosz is egyben,nem csak szerető.Erre a Biblia szolgáltatja a bizonyítékot,csak el kell olvasni az Ó-szövetséget,elsősorban Mózes könyvét javaslom.Lehet ezen felháborodni,de ettől ez még tény marad.

De igehellyel is tudok szolgálni:

"Ésaiás 45,6.Hogy megtudják napkelettől és napnyugattól fogva, hogy nincsen több rajtam kivül; én vagyok az Úr és több nincsen!

7. Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"

2012. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-es! Ebből az derül ki, hogy az Úr az egyetlen, ki mindent teremt. De nem az derül ki, hogy ő gonosz lenne.
2012. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!