Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyire mondható el a gyakorl...

Mennyire mondható el a gyakorlatban, hogy Magyarországon jelenleg "vallásszabadság" van?

Figyelt kérdés
Mennyire tolerálja az állam, vagy az emberek többsége, ha olyan hited van ami szokatlan, népszerűtlen? Mekkora és milyen területű hátrányod lehet ebből? Vagy tényleg rád van bízva miben hiszel, nem fognak megvetni érte?
2012. máj. 21. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az van! Amíg nem kezdesz el téríteni, meg csadorban járni és rituális áldozatokat felkínálni az isteneidnek addig szerintem pont lexarják ,hogy miben hiszel :D
2012. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Attól függ miben hiszel. Ha nem káros és nem akarsz megtéríteni erőszakosan tőlem uborkában is hihetsz.

De a vallás nem játék, hogy na akkor én nekem most ez tetszik és akkor felveszem.

A valással tulajdonképpen szabályok, sőt sokszor egy közösséged takar.

A hited meg a tiéd, senki nem veheti el.

2012. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Toleráns vagyok a többi hit felé, nem áldozok fel embereket vagy állatokat (semmi mást, nem áldozom soha) nem szándékom erőszakosan téríteni. Nem vagyok egyházi tagja a hitemnek, vallásom egyedül gyakorlom környezetemben, mindössze a vallásommal kapcsolatos könyveim, képeim, jelképeim és nyakláncom van. Ez így ugye teljesen legális és szabad számomra?

2012. máj. 21. 13:25
 4/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy legális:)

Most hogy vannak olyan emberek, akik emiatt nem fognak munkát adni, az ellen nem tudsz mit tenni.

De szerintem senkit nem érdekel. A fanatikus emberektől pedig nem bújkálhatsz. Ha nem emiatt, más miatt fognak megtalálni.

2012. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

13:29


Fanatikusokból már így is jutott ki bőven számomra, eddig kb. 5 olyan keresztény illető volt aki meg akart téríteni engem, hitem becsmérelte és az istenségeim is, holott én soha nem illettem az ő hitét negatív jelzővel. Az oka annak hogy nekem rohant, az-az volt hogy elmondtam neki hitem, mivel megkérdezte milyen vallású vagyok... Nem kérkedésből mondtam el ezt neki, pusztán azért mert megkérdezte. Az ilyen emberek ellen tényleg nincs mit tenni.

2012. máj. 21. 13:34
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallásod csak a barátaidnak áruld el vagy olyan embereknek, akikről már kiderült, hogy képesek elfogadni.

Ha dolgozni fogsz menni, nem hiszem, hogy kérdezni fogják tőled vagy nem is fontos elárulnod. Ha teljesen megfelel az eszed, megjelenésed a munkához (és a viselekdésed is), gondod nem lehet.


Az igazi barátaid nem bántanak téged.

Az igaz keresztény pedig nem eltapos téged és addig üldöz, amíg megtérsz. Tudom, hogy sokan így akarnak nekd jót, mert azt hiszik, hogy a vallásuk nélkül neked véged van.

De én még mindig azt tartom, hogy az számít, aki vagy, ami benned van és nem az, hogy mit hiszel és minek nevezed magad.

2012. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a vallásod?:)
2012. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

13:51


A vallásom elárulása csak bizalmas emberek felé történik (eddig csak családom és 5 jó barátom tudja, ebből 2-őt nem is érdekel a dolog), ha kérdezik, akkor nem szeretném letagadni vagy meghazuttolni hitem. A vallásommal kapcsolatos szimbólumom hordását nyaklánc vagy karkötő formájában erősen fontolgatom, habár ennek az a veszélye, hogy visszaüthet. (Főleg, ha valami fanatikus megállít emiatt az utcán engem és csúnya dolgokat szeretne tenni...) Szerintem egy nyaklánc szolid és elfogadható, máskülönben nem lehetne ilyet a boltban kapni. :)

2012. máj. 21. 13:56
 9/17 A kérdező kommentje:

13:53


Bár anonim oldalról beszélünk, elnézésed kérem de ezt az információt továbbra is szeretném bizalmasan kezelni nyilvánosság előtt. Nem szeretném magam bármiféle közvetlen támadásnak kitenni ismét még a neten sem, ezért megelőző céllal óvatos vagyok.

2012. máj. 21. 14:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Biztos sátánista:D
2012. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!