Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most olyan nagy divat lett...

Most olyan nagy divat lett vallásosnak lenni vagy mi?

Figyelt kérdés
kb sokan mondogatják hogy hisznek istenbe... miez a felhajtás XD

2012. máj. 21. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Mert az ember egy idő után rádöbben,hogy boldog csak Istennel lehet!
2012. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

21:21

Elég szomorú, hogy így gondolod.


De lényegében az első válaszoló is hasznos választ adott: a mai rohanó társadalomban már nincs idő emberi kapcsolatokat kialakítani egymással. Felszínessé váltunk és nem bízunk egymásban. Érthető hát, hogy a gyengébb lelkületű emberek a vallásokba kapaszkodnak, hogy ne érezzék magukat elhagyatva. Ugyanaz velük is a helyzet, mint akik valamilyen számítógépes szerepjátékkal játszadoznak. Mind2 csak illúzió.

2012. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi... ekkora egy világromboló választ!
2012. máj. 21. 22:19
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy az egy dolog, hogy sokan mondogatják hisznek Istenben, de nem biztos úgy is gondolják.

Pl. keresztanyum, aki jár templomba mindig meséli, hogy az öregasszonyok fele csak pletykálni jár.

Sokan vallják magukat vallásosnak, csak azért, hogy érdekesebben tűnjenek, de máskülönben magasról tojnak az egészre.

2012. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Mit vártál, hogy egyet fogunk érteni veled??!

Miért baj az ha elmondjuk a véleményünket? Ne kérdezz ha nem ilyen választ vársz!

Menj olyan helyre, ahol nincs ellentmondás erre...ott kérdezd meg akkor nem fogsz csalódni a válaszokban!

2012. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem hála a jó Istennek nem divat, hanem a Szentlélek munkálkodása a lelkekben. Én legalábbis azt tapasztalom, hogy egyre többen térnek meg Istenhez olyanok is akik eddig csak vallásosak voltak(mint én)és sokan az ateisták közül is, de sajnos még mindig sok az elveszett, tévelygő lélek,akiknek pedig csak karnyújtásnyira van a szabadulás, a vígasz, a remény, a szeretet és a legföldöntúlibb boldogság. Kár, hogy sokan nem tartanak rá igényt és leginkább félelemből. Félnek hátat fordítani az egójuknak, és Isten kezébe helyezni az életüket, pedig csak az első lépések nehezek.

Voltam mindkét oldalon, így tudom miről beszélek és látom az életem minőségében bekövetkezett változásokat.

2012. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
csordaszellem
2012. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát, te nem hiszel, én nem hiszek, ők hisznek. Ettől még nem lesznek kevesebb emberek, csak akkor, ha olyan baromságokat írogatnak, mint wmiki, de az meg nem számít, mert róla tudjuk, hogy nem normális.


De szerintem ők nem is divatból csinálják. Ez ugyanolyan kérdés, mint amikor a hívők teszik fel ugyanezt, csak a vallásos helyett az ateista szót használják. Én sem azért nem hiszek, mert divat vagy nem divat, egyszerűen nem hiszek, és kész. Ők meg hisznek, ennyi.

2012. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
a vallásosság trendy, sok ivásba, szexbe belefárad a fiatalság is, és elkezdik keresni az élet értelmét
2012. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A képmutatás netovábbja megy mostanában.A gazdagabbak azt a hamis illúziót akarják kelteni másokban,hogy ők becsületesebbek, nem lopnak stb. A vallások csoportokba tömörítik az embereket, irányítják őket és ha ilyen csoport van,az előbb utóbb politikai szerepre tör, vagy a politika eszközévé válik.
2012. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!