Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyház miért...

A katolikus egyház miért sorolja a bűnök, bűnösök közé ha valaki homoszexuális?

Figyelt kérdés
A katolikus egyház ellenzi a homoszexuális emberek házasságát, a társadalmi toleranciát feléjük, kérdésem, mi ennek oka?
2012. máj. 24. 15:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Épp az előbbi kérdésnél "szidtam össze" valakit, hogy miért általánosít, most pedig én fogok... ;-)) Hát ilyen az élet.


Maga a Szentírás ítéli el a homoszexualitást, ami a kereszténységnek és azon belül a katolikus egyháznak a szent könyve. Ezt olvassuk a Bibliában:

"Ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak, vérük rajtuk." (III.Móz. 20:13)

"Az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre, hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban." (Rm. 1:27).


Üdv. Péter

2012. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Mert a katolikus egyház nagyon jól tudja, hogy a homoszexualitás egy társadalom, népcsoport hanyatlásához, kihalásához vezet (lásd római birodalom). két azonos nemű ember nem képes utódokat nemzeni, az emberiség fennmaradásának pedig ez az alapfeltétele.
2012. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
25%
Egyszer nyisd ki a szemed és nézd meg,hogy mit csinálnak a homokosok egymással a párkapcsolatban.Nagyon durva(volt is már erről kérdés,egy leszbi csaj tette fel).Na,ezért.Én személy szerint nem ítélem el őket,mert szerintem mindenki úgy teszi tönkre a saját életét,ahogy akarja.
2012. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Csakhogy a homoszexuálisok nem "akarnak" melegek lenni. Génekben van, így születnek. Ez ugyanolyan, mintha azért ítélnének el, mert szőke hajad van, vagy mert alacsonyabb vagy mint 160 centi.
2012. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

16:17


Pontosan! Nem tehetnek róla, egyszerűen így születtek, ez nekik nem döntés kérdése, hanem hajlamé

2012. máj. 24. 16:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Péter, a Bibliában sokminden van. Pl. az is, hogy aki megsérti vagy megüti valamelyik szülőjét, az halállal lakoljon. Bár kétségtelenül csúnya dolog megütni egy szülőnket (igaz, a gyerekünket megütni is az), azért senki nem gondolja komolyan, hogy halállal kéne lakolnia annak, akivel ez előfordult, nem?
2012. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

"két azonos nemű ember nem képes utódokat nemzeni, az emberiség fennmaradásának pedig ez az alapfeltétele."


Igenis hozzá tudnak ők is járulni a fajfennmaradáshoz. Sok lehetőség van ma már.

2012. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

"két azonos nemű ember nem képes utódokat nemzeni, az emberiség fennmaradásának pedig ez az alapfeltétele."


A nagymamám se mégse álljuk körbe és fújjolunk rá. És aki steril az is bűnös?

2012. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

16:21


Egyetértek veled

2012. máj. 24. 16:33
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem a kat egyház ítéli el, illetve ez itt nem fontos. Isten ítéli el. Én nem ítélhetem el, mert a törvényt Isten adta, és aki adja, az ítél. Isten a világ tulajdonosa, ő szabja a szabályokat. Aki a szüleit megüti, halott. Isten halálra ítélte őt. Én ezt olvasom ki ebből. A Biblia a gyermek neveléséről annyit ír, hogy ha kell, igen is, üsd meg a gyereked, mert gyermeked azon bűne, mely a te rossz neveltetésedből adódik, a te bűnöd. Ha nem megy szép szóval, majd megy másképp. De csak a szófogadatlanság esetében! A hajlamra nagyon sok mindent rá lehet fogni. Attól, hogy nekem dugh@tnékom van, nem fekszem le lépte nyomon senkivel sem. Pedig hajlam. Ha valaki hajlamos a hízásra, ne egyen annyit. Ha valaki úgy érzi, hogy meleg, akkor annak azt tudom mondani, hogy ne Czeizer tudománya előtt boruljon le, hanem az Úr előtt, ki megszabadítja ettől.
2012. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!