Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves Ateisták, válaszolnátok...

Kedves Ateisták, válaszolnátok nekem?

Figyelt kérdés

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?

2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".

3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.

4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?

5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?

6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?

7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?

8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?

9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?

10. Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...


Köszönöm előre! Tiszteletem.



2012. ápr. 20. 18:53
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék mindenre válaszolni, de a 7. pontra muszáj reagálnom: attól, hogy ateista vagyok, még nincsen semmilyen fenntartásom azokkal szemben, akik hisznek. Nem utálom a vallásos embereket, sőt, semmiféle előítéletem nincsen velük kapcsolatban, legtöbbjüket igen is tisztelem azért, amilyen szintű és mélységű hittel rendelkezik. :)


17/L

2012. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%

1. én a tudományban és az emberi agy hatalmában hiszek.

6.nem

7.azt hogy azt hiszik mindenkinél okosabbak, és hátráltatják a tudomány fejlődését, pl: klónozás: pedig komplett emberi testrészeket lehetne létrehozni, nem lennének sohatöbbé nyomorékok.

9.először is kompletten kitakarítanám a mostani hatalmi rendszert, mert mostani rendszer egy bizonyos népcsoport kezébe ad mindent.....

Egyenlőre ezekre tudok értelmes választ adni neked.

2012. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
88%

1. Mert nem győztek meg eléggé létéről

2. A rózsaszín pöttyös puding evő unikornisnak sincs bizonyítva nem léte, mégse hiszek benne.

3. Nem tudom nem is érdekel, de nem foltozom be az isten csinálta sablonnal

4. Tedd azt amit szeretnél,hogy veled megtegyenek

5. Magánügy.

6. Igen egyszer kellet mennem hittanra de tojtam rá.

7. Csak bizonyosakat nem általában néhány dolgot.

8. Igen, valószínű azért amiért mindenki más.

9. Ha tej hatalmam lenne tejszínt csinálnék és gazdag lennék. Ha telj hatalomra gondolsz akkor megfenyegetném az összes világ vezetőt,hogy szereljék a hadsereget vagy én fogom.

10. NEm mondja meg,hogyan éljem életem nem zárja ketrecbe a személyiségem és elfogadna ha homoszexuális lennék, nyugodtan hallgathatok zenét, nem adózom egyháznak(közvetlenül).


Egyéb: Nem hiszem,hogy enyém az abszolút igazság lehet tévedek de nem mondom azt,hogy egy senkiházi sátánfatyja vagy amiért nem azt hiszed amit én.

2012. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
68%
Ha "tej hatalmat" :) kapnék, akkor azt tenném, amit az Isten is tett: majmokat teremtenék, akik azt hinnék magukról, hogy emberek, így volna arra esély, hogy valóban emberré váljanak.
2012. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim válasza:
87%

1: Abban hiszek, hogy megszületünk, élünk és meghalunk. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valamilyen isten vagy teremtő vagy akármilyen felsőbbrendű erő van ami irányít minket.

2: Te miért hiszel valamiben amit nem tudsz bebizonyítani, hogy van?

3: Szerintem senki nem fogja soha megtudni, hogy pontosan hogyan kezdődött ez az egész, hogy miért születtünk. Én speciel azt hiszem, hogy azért születtem, hogy jól érezzem magam.

4: Ahogyan te helyesnek gondolod. Attól, hogy vallásos előírások nem tiltják meg, nem fogok lopni, embert ölni stb.

5: Magamat :)

6: Kaptam. Illetve annak volt szánva. A nagymamám hívő református és amikor olvasott valamilyen bibliai történetet amiben isten megkért valakit, hogy áldozza fel a fiát akkor az nekem sok volt és akkor és ott kb 8 évesen eldöntöttem, hogy nem vagyok hajlandó egy olyan istenben hinni aki arra kér valakit, hogy áldozza fel a fiát. Akkor is és most is undorítónak tartom.

7: Nem a vallásos emberekkel, hanem azzal a tipikus "lamb of god" attitűddel van bajom. Amikor elkezdik, hogy így a pokolra fogok kerülni, úgy a pokolra fogok kerülni. Amúgy az egyik legjobb barátom hívő keresztény. Attól még, hogy valaki vallásos nem kezdem el azonnal utálni.

8: Még szép, hogy szeretek élni. Egyszer élünk, akkor élvezzük nem?

9: Ingyen sör és örök élet!

10: Én egy ideig sátáistának vallottam magam. Nem a kecskeáldozós-sátánimádós sátánista, hanem van ez a LaVey-i sátánizmus ( [link] ami röviden és tömören egy erős ateizmus sok egoizmussal megfűszerezve. Csak lusta vagyok ezt mindenkinek elmagyarázni, hogy nem, nem szoktam kecskéket föláldozni a sátánnak a padlásomon és nem, nem iszom meg a vérüket sem.

2012. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim válasza:
52%
#5 vagyok itt a link még egyszer: [link]
2012. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem hiszek semmiben. Nem gondolok magam fölé senkit és semmit. Élőlény vagyok, pont a semmiben, némileg komplexebb idegpályával, mint egy hangya. Ennyi. És azért gondolom, hogy nincs Isten, mert ha van, akkor ritka nagy szadista lehet... Semmiféle jelét nem láttam bármiféle mindenhatónak. Jóságosnak végképp nem.


2. Mert te sem tudod bizonyítani, hogy a Szaturnusz gyűrűjében az egyik aszteroida angol narancslekvárból van, de franciául beszél. Mégis tudjuk, hogy ez egy egetverő marhaság. És más oldalról közelítem meg a dolgot (meg az egész tudományos világ) mi a bizonyíték arra, hogy létezik? Én egyetlen egyet se láttam még. Ha arra alapoznánk, hogy mi nincs, soha a büdös életben nem rendszereznénk semmit. Nem arra keresünk bizonyítékot, hogy mi nincs, hanem arra, hogy mi van. Istenség létére nincs bizonyíték.


3. Nem tudom, hogyan keletkezett a világ. És biztos vagyok benne, hogy nem okkal születünk: egyszerűen ez az élet szerveződése. Nincs rá ok, és nincs feladat. Amúgy az ősrobbanás elméletét vázolni több ezer oldalban is kemény lenne, pláne egy olyan valakinek, akinek valószínűleg nincs hozzá meg a szükséges elméleti tudása.


4. Úgy helyes leélni az életünket, hogy figyelembe vesszük az embertársainkat, és a világot magunk körül. Az erkölcs, és az érzelmek tökéletesen működnek bármiféle fenyegető felsőbb hatalom nélkül is. A legalapvetőbb elv ez: "Az tegyél meg mással, amit szeretnél, hogy megtegyenek veled." Nem olyan bonyolult.


5. A barátnőmet, a szüleimet és a barátaimat szeretem legjobban a világon. És azért, mert ők fontosak számomra, és mert viszont szeretnek.


6. Nem kaptam vallásos nevelést. A szüleim rámbízták, ha akarok hittanra menni, menjek. Belenéztem, röhögtem (általános iskolás voltam) mivel totálisan ellenkezett az összes lexikális tudásommal. Azóta már meg is lett erősítve, egyértelmű bizonyítékkal. A vallás kitartóan nem nyújt semmiféle magyarázatot, azonkívül, hogy feltétel nélkül fogadjam el. Sohasem fogadok el semmit feltétel nélkül.


7. Semmi bajom a vallásos emberekkel. Amíg békén hagynak. Aki nem hagy békén, azzal pedig a megrögzött fanatizmusa a baj. Én sem szoktam "téríteni", csupán az esetben, amikor valaki bizonyítható, nyilvánvaló tényeket cáfol bármiféle bizonyíték nélkül.


8. Igen, szeretek élni. És szeretem a világot. Mert szép, és többé-kevésbé jó érzés itt lenni.


9. Rendbe tenném a Földet, eltüntetném ezt a töménytelen mennyiségű szemetet, ocsmányságot,és élhető, szép hellyé tenném a világot.


10. Az ateizmus nem egy "állapot" hanem egyszerűen az, hogy nem fogadsz el mindent feltétel nélkül. Gyanítom, erre azt válaszolnád, hogy "De a tudomány eredményeit sem tudod ellenőrizni, azt mégis elhiszed!" És ezzel meg is cáfolnád magad, ugyanis eléggé sok mindent ellenőriztem, utánajártunk, utánaszámoltunk, megnéztük, kipróbáltuk. Például pont ezért nem hitte el a legtöbb ember, hogy találtak fénynél gyorsabb részecskét. Ugyanis aki mozog ebben, és mélyebben tisztában van a fizikával, tudja, hogy ez nem így megy. Kutatók állították, mégsem hittük el. És ezért "jó" az ateizmus. Megismerhetem a világot, nem szemellenzővel. Magamnak felelek magamért, nem azért teszek dolgokat, mert halálom után megbüntetnek/jutalmaznak.

2012. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
82%

1. Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?


Az emberben. Abban, hogy amit akar az ember, az rajta múlik, nem pedig egy elmormolt szövegen. Aki imádkozik, azzal nem történik több csoda, mint aki nem. Ellenben sokszor láttam arra példát, hogy sokan ahelyett, hogy cselekedtek volna, inkább a "bízzunk istenben, ő majd megsegít" vagy az "biztos okkal ver minket az Isten" kijelentéssel elhagyták saját magukat.


2. Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".


Abban hiszek, ami valószínűbbnek látszik. Ha reggel felkelek, és az asztalomon találok egy kenyeret, akkor azt fogom hinni, hogy azt a pék sütötte. Nem pedig csak úgy megjelent a semmiből. Miért? Mert az egyikre láttunk példát, el tudjuk mondani, hogyan is történt, míg a másikra csak egy elég nehezen hihető sztorit tudnék előadni.


3. Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk? A kezdetek kezdetét ti értitek? Logikusan el tudjátok mondani? Mert akkor engem érdekelne nagyon.


Biztosra senki se tudja. Nagyobb eséllyel fogadom el a tudosok hivatalos magyarázatát, mint egy teológusét. És attól, hogy valamit még nem tudunk, az nem jelenti azt, hogy nincs. A görögök anno azt hitték, hogy a villámokat Zeusz szórja. Nem értették. Most már tudjuk, hogy keletkezik, miért van. A tudomány előbb-utóbb talál majd rá valamilyen bizonyítható elméletet - remélem, még az én életemben.


4. Hogy helyes leélni az életünket és miért?


Tisztelt a másikat. Mert sokan vagyunk, és így a legkönnyebb mindenki élete.

Ilyen téren tisztelem a vallásokat. Adnak egy erkölcsi útmutatót a többségnek. Ahogy mondta Kurt Vonnegut is: amíg az emberek rendesen viselkednek a Biblia hatására, nem tök mindegy, hogy igaz-e? (vagy valami hasonló)


5. Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?


Magamat. Mert csak magamra vagyok 100%-ban hatással, és csak magamat észlelem 100%-ban.


6. Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?


Családban többen is vallásosak, engem is megkereszteltek. Hittanra sose jártam, de kiolvastam a Bibliát (meg a Koránt)


7. Mit nem szerettek a vallásos emberekben?


Azt, hogy dogmákat akarnak ráeröltetni másokra is. Azt, hogy a vallással magyarázzák a mujaságukat.


8. Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?


Igen, imádom az életet. Miért? Mert jó. Minden perce.


9. Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?


Passz...

2012. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi normális válaszokat!

Nem vitatkozni szeretnék arról, hogy kinek van igaza, csak érdekelt, hogy ti mit gondoltok ezekről a dolgokról...

Ment mindenkinek a zöld kéz, természetesen:)

2012. ápr. 20. 19:43
 10/51 anonim ***** válasza:
90%

Miben hisztek? Miért gondoljátok (ha gondoljátok), hogy egyáltalán nincs semmilyen Isten?


Teljesen illogikus számomra bármilyen isten léte, vagy ha mégis van, akkor az, hogy bármilyen köze van a világgal és kapcsolatot tart fenn vele.


Miért tagadtok valamit, amit 100% nem tudtok bebizonyítani, hogy nincs? Nem a vallások Istenére gondolok most. Hanem a "teremtőre".


A bizonyítás kényszere nem is az ateistákat terheli. Semminek a nem létét nem lehet bizonyítani. Sem mód, sem módszer nincs rá. Márpedig amíg nincs bizonyítva a teremtó léte, addig a teremtő tagadása csak egy állítás tagadása.


Szerintetek hogy keletkezett a világ és miért születtünk?


Azért születtünk, mert a szüleink gyereket akartak... aztán mi jöttünk. Nem volt semmi egyéb oka, nem is kellett.

A világ keletkezésére felhozott elméletek közül a legkidolgozottabb és legtöbb bizonyítékot felmutató elmélet az ősrobbanás elmélete. Ha bárki felmutat egy alternatív elméletet (a teremtés nem az) és a mellette szóló bizonyítékékat (érvelni anélkül is lehet, a vallások ezt teszik), én tárt karokkal várom.


A kezdetek kezdetét ti értitek?


Ez a vallások és az ateizmus közötti szemléletbeli különbség:

[link]

Attól, hogy valamit (még?) nem értek, még nem kell mesékkel kitölteni a hézagokat.


Logikusan el tudjátok mondani?


Nagyjából fel tudom vázolni. A részletes leírására a fórum adta lehetőségek elégtelenek. Szerencsére vannak tudományos magazinok, lexikonok és egyéb kiadványok, amiknél ez a probléma nem áll fenn. Persze olyan bonyolult matematika áll a dolog mögött, amit az emberek 99%-ának bőven magas.


Hogy helyes leélni az életünket és miért?


Például nem halsz meg. Sok minden lehet, holtan leélni az életed nem.

Bocs, hogy ez a válasz ilyen lett, a kérdés sem kevésbé értelmes.


Kit szeretsz a legjobban a világon és miért?


Ez nem tudom, hogy hogyan kapcsolódik bármihez. Mivel okosabb, ha ide írom valaki nevét, akiről sosem hallottál és lejegyzem, hogy mert már a puszta jelenléte elég, hogy szebbé tegye a napom? Pedig de, az ateisták is képesek az önzetlen szeretetre.


Kaptál valaha vallásos nevelést? Ha igen, akkor kitől?


Igen, az öregtől és a nagyszüleimtől.


Mit nem szerettek a vallásos emberekben?


Úgy általában a vallásos emberekben? Nem jut eszembe semmi.

A magadfajtákban, akik nem tartják meg maguknak a véleményüket? Pont az. Tasi Pista, az értem hazai főkolomposa például iskolákba jár gyerekeknek hazudozni.


Szerettek élni, szeretitek a világot? Miért?


Hogyne szeretnék! Tök jó hely a világ, tele vidám dolgokkal, móka kacagás, rengeteg dolog, amit érdemes látni, megismerni, és én meg is nézem és igyekszem meg is ismerni. Nem ironizáltam.


Ha tej hatalmat kapnátok a földön, esetleg természet feletti hatalmatok lehetne (bármire gondolhattok), mit tennétek meg legszívesebben?


Átvenném a vezetést a világ tejipara felett és meggazdagodnék. Muhahahaha

Ha viszont teljhatalmat kapnék, mármint olyan igazi korlátlan hatalmat, akkor van pár dolog, amit helyre kalapálnék. Listát még nem készítettem, de vannak ötleteim.


Egyéb megjegyzés, hogy miért jó az ateizmus...


Ez a reklám helye? Nem értem miért kellene győzködnöm bárkit, hogy jó az ateizmus. Vagy legalábbis nem rossz. Mindenki szabad akaratából lehet csak ateista, ugyan úgy nem lehet erőltetni, mint a vallásosságot.


Szívesen! Szintúgy.

2012. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!